X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виведення плям органічного походження

Завантажити презентацію

Виведення плям органічного походження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Виведення плям органічного походження». Приготувала презентацію Пігій Юлія Віталіївна 1 курс 1 група 2підгрупа

Слайд 2

Всі плями поділяються на такі категорії: Плями, які розчиняються у воді (Від столярного клею ,харчових продуктів,солей і барвників розчинних у воді) Плями, які розчиняються в органічних розчинниках (Від крему, машиного масла, смоли, лаку, масляних фарб, жиру від таких як бензин і спирт) Плями, які не розчиняються ні в органічних розчинниках, ні у воді (Від цвілі, гною, крові, окису металів та інші)

Слайд 3

Для того, щоб вивести плями спочатку потрібно: Встановити походження плями (чорнило, жир, віск і т.д.). Врахувати вік плями (старі плями виводяться важче). Перед видаленням плями потрібно очистити одяг від бруду і пилу, це запобігатиме появі ореолу. Випробуй на маленькому шматочку тканини або внутрішній складці одягу даний препарат. Змочи тканину навколо плями водою, щоб уникнути утворення «ореолу». Виводь плями від країв до середини. Дотримуйся необхідних правил безпеки: працюємо в гумових рукавичках і в добре провітрюваному приміщенні. Під пляму при виведенні необхідно покласти чисту білу тканину.

Слайд 4

Засоби для виведення плям: Розчинники: хлороетан бензин спирт ацитон Окисники,відновники: Гідросульфіт натрій Перексид натрію Крохмаль Адсорбенти Тальк аеросил

Слайд 5

Важливо пам'ятати, що: Спирти і кислоти руйнують деякі фарби. Ацетон і оцтова кислота руйнують тканини з ацетатного шовку. Хлорне вапно руйнує бавовняні тканини. Для синтетичних тканин (капрону, нейлону і т. д.) не рекомендується застосовувати розчинники. При видаленні плям з вовни та натурального шовку не використовувати луги. При видаленні плям з бавовняних тканин не використовувати міцних кислот (сульфатної, хлоридної, нітратної). Щавелева кислота, яку рекомендують для видалення чорнила, повинна бути ретельно змита з тканини після виведення плям. Хлорне вапно шкідливо діє на бавовняні та інші тканини, тому його застосовують в невеликій кількості і змивають після видалення плям .

Слайд 6

Виведення плям різних типів: Жирні плями можна вивести : 1)Пропрасувати тканину теплою праскою через кілька шарів промокального паперу (серветки), покладеного з двох сторін. 2) Протерти тампоном, змоченим теплим розчином аміаку (1 чайна ложка і будь-якого прального порошку 1 чайна ложка на півсклянки теплої води) тоді попрасувати гарячою праскою через білу тканину. 3)Змочити пляму бензином і залишити на 2-5 хв, а потім пропрасувати гарячою праскою через кілька шарів промокального паперу (серветки) 4) Посипати забруднену ділянку порошком крейди, яку через 2-4 години видалити струшуванням або платтяною щіткою. 5) Занурити на 5-10 хв у розчин: ½ ст.л. аміаку і 1 ст.л. гліцерину на 1 ст.л. води. Потім сполоснути у чистій воді.

Слайд 7

Виведення чорнильних плям, а також плям від кулькової ручки потрібно: 1)Протерти тампоном, змоченим у суміші рівних кількостей гліцерину і спирту. Тампони міняти кілька разів. Тканину потім сполоснути у чистій воді. 2)Протерти тканину зі свіжою чорнильною плямою кисляком або парним молоком. 3)Видалити стару пляму від ручки можна розчином з оцту і етилового спирту. Оцет і спирт слід змішувати в рівних частках. Оброблену цією рідиною тканину необхідно промити великою кількістю води

Слайд 8

4) Обробити пляму сумішшю приготовленою з ацетону та спирту, взятих в однакових кількостях, але спочатку їх потрібно підігріти на водяній бані. Після того як обробите забруднене місце сумішшю, потрібно пропрасувати це місце через мокру тканину. 5) Забруднену тканину необхідно обробити спиртом, після чого - перекисем водню, на завершення - сполоснути у великій кількості чистої води.

Слайд 9

Кольорові плями органічного походження тобто вино, ягоди, пиво, кава, губна помада 1)Плями від чаю: 2 ч.л. гліцерину 0,5 ч.л. 10 -%-ного розчину нашатирного спирту (розчин аміаку). 2)Замочити тканину в розчині: 1 частина щавлевої кислоти, 2 частини лимонної кислоти і 50 частин води.Замочити тканину в розчині 1:1 спирту, винної кислоти (оцтової), або 10:2 спирту і лимонної кислоти. 3)Пляма від червоного вина на бавовняній тканині: лимонний сік слід нанести на пляму і залишити річ на сонці, через пару годин - попрати в теплій воді.

Слайд 10

Від крові: змочити пляму теплою водою, розчинивши в ній таблетку аспірину. Від губної помади: насипати на пляму буру і акуратно відчистити її разом з помадою, потім тканину випрати в мильному розчині і прополоскати. Від шоколаду: ці плями зникнуть після прання в сильно підсоленій воді або в розчині нашатирного спирту. Плями потрібно виводити так:

Слайд 11

Плями від іржі:1)Свіжовичавленим лимонним соком змочують забруднене місце і пропрасовують гарячою праскою через вологу ганчірку.2)Тканину з плямою потримати протягом декількох хвилин над киплячим чаєм, а потім змочити лимонним соком і відразу ж випрати в теплій воді.3)занурити забруднену ділянку на 3 - 5 хв у розчин оцтової кислоти (з розрахунку 2 столові ложки оцту на 1 склянку води), підігрітий до температури 80 - 90 ° С (для цього рекомендується використовувати емальований посуд, який не має ушкоджень). Потім тканину промивають теплою водою з додаванням нашатирного спирту (з розрахунку 1 столова ложка 10%-ного нашатирного спирту на 1 л води). Плями від іржі:

Слайд 12

Плями від олії Потерти забруднену ділянку тканини змоченою теплим розчином суміші нашатирного спирту і мийного засобу (одна чайна ложка на півсклянки теплої води).Потім попрасувати через чисто білу тканину.

Слайд 13

Плями від чаю Протерти забруднену ділянку ватою змоченою в суміші з 2 чайних ложок гліцеролу і половини чайної ложки нашатирного спирту.

Слайд 14

Дякую за увагу! Підготувала:Пігій Ю. Студенка 1курсу 1групи ПФНЗ "Медичного коледжу"

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія