X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВАНАДІЙ

Завантажити презентацію

ВАНАДІЙ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВАНАДІЙ УЧЕНИЦІ 8-б КЛАСУ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ № 8 ВЕРГУНОВОЇ ЮЛІЇ

Слайд 2

Слайд 3

Ванадій – елемент побічної підгрупи п‘ятої групи, четвертого періоду періодичної системи хімічних елементів Д.І. Менделєєва з атомним номером 23. Позначається символом V (лат. Vanadium). Проста речовина ванадій – пластичний метал сріблясто-сірого кольору.

Слайд 4

Ванадій був відкритий в 1801 році професором мінерології з Мехіко Андресом Мануель Дель РІО у свинцових рудах, який назвав новий елемент «панхромій» через широкий діапазон кольору його сполук, замінивши потім його назву на «еритроній». Проте, через відсутність авторитету Дель Ріо в науковому світі, європейські хіміки піддали сумніву його результати, а потім і сам Дель Ріо втратив впевненість у своєму відкритті та заявив, що відкрив лише хромат свинцю.

Слайд 5

Слайд 6

В 1830 році ванадій був відкритий шведським хіміком Нільсом Сефстрьомом в залізній руді. Новому елементу дали назву Берцеліус і Сефстрьом. Шанс відкрити ванадій був у Фрідріха Вьолера, який досліджував мексиканську руду, але вій серйозно отруївся фтороводнем незадовго до відкриття Сефстрьома і не зміг продовжити дослідження. Проте Вьолер довів до кінця дослідження руди і остаточно довів, що в ній міститься саме ванадій, а не хром.

Слайд 7

Цей елемент утворює сполуки з гарною окраскою, звідси і назва елемента, пов‘язана з іменем скандинавської богині любові та краси Фрейї (сканд. Vanadis – дочка Ванів, Ванадіс).

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія