Штучні волокна
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Штучні волокна: їхнє застосування у побуті та промисловості Підготувала студентка 1 курсу 1 групи Пігій Юлія
Мета Дізнатись, що таке штучні волокна; Як їх добувають; Їхнє застосування в побуті та промисловості.
План 1.Що таке волокна? 2.Що таке штучні волокна? 3.Приклади штучних волокон (1) 4.Приклади штучних волокон (2) 5.Добування штучних волокон 6.Хімічна основа виробництва штучних волокон 7.Застосування штучних волокон
Що таке волокна? Волокно-це гнучке та міцне фізичне тіло обмеженої довжини з малими поперечними розмірами, яке придатне для виготовлення пряжі та текстильних виробів.
Що таке штучні волокна? Штучні волокна волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів. Хімічна промисловість виробляє такі штучні волокна: Ацетатне волокно, купро, альгінат, модал….
Приклади штучних волокон(1) Ацетатне волокно – це волокно ацетилцелюлозне, в якому відсотки гідроксильних груп є ацетильованими. Купро (Мідно-аміачне волокно) – це регенероване целюлозне волокно, отримують в результаті мідноаміачного процесу. Альгінат – це волокно отримують із солей металу альгінової кислоти. Модал – це регенероване целюлозне волокно отримують в результаті модифікованого віскозного процесу.
Приклади штучних волокон(2) Протеїн – це волокно отримують з натуральних протеїнових речовин, що регенеровані і стабілізовані за допомогою дії хімічних агентів. Соєве волокно - отримують з перероблених рослинних бобів сої. Триацетат – це целюлозне ацетатне волокно, в якому не менш як 92 відсотки гідроксильних груп ацетильовані. Віскозне волокно – це регенероване целюлозне волокно, яке отримують в результаті віскозного процесу.
Добування штучних волокон У ролі вихідного природного полімеру беруть целюлозу Для того щоб розташувати лінійні молекули полімеру вздовж осі утвореного волокна, насамперед їх слід відокремити одне від одного, зробити рухливими, здатними до переміщення. З метою добування волокон розчин полімеру продавлюють через фільєри, які являють собою металеві ковпачки із чисельними отворами.
Хімічна основа виробництва штучних волокон Ос кільки волокна характеризуються впорядкованим, орієнтованим вздовж осі волокна, розташуванням лінійних макромолекул, то можна взяти природний полімер неупорядкованої структури й шляхом тієї чи іншої обробки переробити в ньому розташування мак ромолекул, укласти їх в одному напрямку. Можливий також інший спосіб добути полімер синтетичним шляхом і потім здійснити в ньому потрібне укладання молекул.
Застосування штучних волокон Штучні волокна використовують для виготовлення товарів щоденного вжитку: Одягу Тканин Ниток Парашутів Канатів Мотузок Рибальських сіток Килимів
Схожі презентації
Категорії