X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Штучні волокна

Завантажити презентацію

Штучні волокна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Штучні волокна: їхнє застосування у побуті та промисловості Підготувала студентка 1 курсу 1 групи Пігій Юлія

Слайд 2

Мета Дізнатись, що таке штучні волокна; Як їх добувають; Їхнє застосування в побуті та промисловості.

Слайд 3

План 1.Що таке волокна? 2.Що таке штучні волокна? 3.Приклади штучних волокон (1) 4.Приклади штучних волокон (2) 5.Добування штучних волокон 6.Хімічна основа виробництва штучних волокон 7.Застосування штучних волокон

Слайд 4

Що таке волокна? Волокно-це гнучке та міцне фізичне тіло обмеженої довжини з малими поперечними розмірами, яке придатне для виготовлення пряжі та текстильних виробів.

Слайд 5

Що таке штучні волокна? Штучні волокна волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів. Хімічна промисловість виробляє такі штучні волокна: Ацетатне волокно, купро, альгінат, модал….

Слайд 6

Приклади штучних волокон(1) Ацетатне волокно – це волокно ацетилцелюлозне, в якому відсотки гідроксильних груп є ацетильованими. Купро (Мідно-аміачне волокно) – це регенероване целюлозне волокно, отримують в результаті мідноаміачного процесу. Альгінат – це волокно отримують із солей металу альгінової кислоти. Модал – це регенероване целюлозне волокно отримують в результаті модифікованого віскозного процесу.

Слайд 7

Приклади штучних волокон(2) Протеїн – це волокно отримують з натуральних протеїнових речовин, що регенеровані і стабілізовані за допомогою дії хімічних агентів. Соєве волокно - отримують з перероблених рослинних бобів сої. Триацетат – це целюлозне ацетатне волокно, в якому не менш як 92 відсотки гідроксильних груп ацетильовані. Віскозне волокно – це регенероване целюлозне волокно, яке отримують в результаті віскозного процесу.

Слайд 8

Добування штучних волокон У ролі вихідного природного полімеру беруть целюлозу Для того щоб розташувати лінійні молекули полімеру вздовж осі утвореного волокна, насамперед їх слід відокремити одне від одного, зробити рухливими, здатними до переміщення. З метою добування волокон розчин полімеру продавлюють через фільєри, які являють собою металеві ковпачки із чисельними отворами.

Слайд 9

Хімічна основа виробництва штучних волокон Ос кільки волокна характеризуються впорядкованим, орієнтованим вздовж осі волокна, розташуванням лінійних макромолекул, то можна взяти природний полімер неупорядкованої структури й шляхом тієї чи іншої обробки переробити в ньому розташування мак ромолекул, укласти їх в одному напрямку. Можливий також інший спосіб добути полімер синтетичним шляхом і потім здійснити в ньому потрібне укладання молекул.

Слайд 10

Застосування штучних волокон Штучні волокна використовують для виготовлення товарів щоденного вжитку: Одягу Тканин Ниток Парашутів Канатів Мотузок Рибальських сіток Килимів

Слайд 11

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія