X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озера, озерні улоговини та їх утворення. Штучні водойми: канали, водосховища, ставки

Завантажити презентацію

Озера, озерні улоговини та їх утворення. Штучні водойми: канали, водосховища, ставки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Озера, озерні улоговини та їх утворення. Штучні водойми: канали, водосховища, ставки

Слайд 2

Епіграф: Є люди закохані в сувору героїчність гір, у таємничу тишу лісів або в безмежжя вільних степів. А я люблю життєдайність води у будь - яких її проявах: у величній повільності великих рік, і в бурхливій нетямі гірських струмків, і в чистій пісні гірських струмків, і в загрозливому ревіння водопадів, і в чарівності блакитних озер… Б. Харчук

Слайд 3

Мета: Сформувати поняття “озеро” ,”водоймище”, “канал”; Ознайомити учнів з походження озерних улоговин; Познайомити з різними видами штучних водойм, та їх значенням; Продовжувати розвивати вміння працювати з картами атласу; Розвивати вміння створювати образ об'єкта; Виховувати любов до природи, естетичне сприйняття навколишнього світу

Слайд 4

Знайди мене на карті: Ніл Амазонка Міссісіпі Конго Янцзи Хуанхе Дніпро Лена Єнісей Об

Слайд 5

Географічний практикум: Річка починається з …, це може бути…. Вона тече поглибленням, що називається…, на шляху в неї впадають різні річки – це …. Разом з головною річкою вони утворюють…. Місце впадіння річки в іншу річку, озеро або море називається…, деякі річки в цьому місці утворюють….

Слайд 6

Географічний практикум: Річка починається з витоку, це може бути озеро, джерело, льодовик. Вона тече поглибленням, що називається руслом річки, на шляху в неї впадають різні річки – це притоки. Разом з головною річкою вони утворюють річкову систему. Місце впадіння річки в іншу річку, озеро або море називається гирло, деякі річки в цьому місці утворюють дельту.

Слайд 7

В=Н 3,4,5 М=Г , ,, , М

Слайд 8

Озера - Заповнені водою западини суходолу, безпосередньо не пов'язані з морем

Слайд 9

Залишкові озера: Такі озера є найбільшими за площею, оскільки вони є залишками морських басейнів минулого. Звідси і походить їх назва. (Каспійське море, Аральське море)

Слайд 10

Тектонічні озера: Їх утворення пов'язані з розломами в земній корі. Озера утворенні таким способом, як правило, мають велику глибину. ( Байкал, Балхаш)

Слайд 11

Вулканічні озера: Такі озера утворилися у кратерах згаслих вулканів. Вони мають невелику площу, але можуть бути дуже глибокими. Поширені на Японських островах, Європі.

Слайд 12

Льодовикові озера: Утворилися в западинах, які після себе залишили льодовики. Такі озера мають велику протяжність, малу ширину та значну глибину. (Лох - Несс)

Слайд 13

Заплавні озера: Утворюються в долинах річок. При переміщені річка формує нове русло, , а ділянки старих втрачаючи зв’язок з новими перетворюються на озера.(багато в долинах річок Об, Єнісей, Лена)

Слайд 14

Лиманні озера: Утворення внаслідок відокремлення від моря косою, або пересипом. (найбільше в Україні - Сасик ; найбільше в світі – Маракайбо)

Слайд 15

Загатні озера: Утворилися внаслідок перегородження річки під час гірських обвалів (Сарезьке)

Слайд 16

За солоністю озера поділяються на: Прісні ( солоність до 1‰) Солоні ( солоність до 47 ‰) Мінеральні ( солоність перевищує 47‰)

Слайд 17

Найсолоніше озеро світу – Мертве море Розташоване в тектонічній западині; Концентрація солей 260 - 270‰; Річка Йордан єдине велике джерело, що живить річку.

Слайд 18

За типом живлення: Стічне Безстічне

Слайд 19

Штучні водойми – водойми, які створила людина Водосховища - це штучні водойми створені для накопичення та зберігання води; Канали – штучні ріки. Створюють для судноплавства, осушення та зрошування земель; Ставки – промислове значення.

Слайд 20

Знайдіть помилку топографа: I варіант II варіант

Слайд 21

Озера рекордсмени: Найбільше за площею солоне озеро світу – Каспійське. Найбільше за площею прісноводне озеро – Верхнє. Найглибше озеро – Байкал. Найсолоніше озеро – Мертве

Слайд 22

Мікрофон: Чи досягли ми поставленої мети? Що вам найбільше запам'яталося на сьогоднішньому уроці?

Слайд 23

Домашнє завдання: - Опрацювати §52. - Практична робота №10 (продовження) Позначити на контурній карті озера (див. сторінка 176 підручника). - Повторити § 15. * Назвіть позитивні і негативні риси будівництва водосховищ і каналів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія