X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пріони

Завантажити презентацію

Пріони

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пріони

Слайд 2

Пріони Пріони  — особливий клас інфекційних агентів , чисто білкових ,що викликають важкі захворювання центральної нервової системи у людей і ряду вищих тварин

Слайд 3

Історія У другій половині ХХ століття лікарі зіткнулися із незвичайним захворюванням людини- поступово прогресуючим руйнуванням головного мозку ,що відбувається у результаті загибелі нервових клітин. Це захворювання отримало назвугубчвстої енцефалопатії. У 1997 р. американському лікареві Стенлі Прузінеру була присуджена Нобелівська премія

Слайд 4

Властивості молекул Пріонові білки ссавців не подібні до пріонового білка дріжджів по амінокислотній послідовності. Незважаючи на це, основні структурні особливості у них спільні.

Слайд 5

У ході досліджень мозкових тканин померлих від пріонних інфекцій тварин було показано, що пріони не містять нуклеїнових кислот, а являють собою білки.

Слайд 6

Шляхи зараження . Значення агрегації окремих молекул в асоціації для вірулентності пріонів поки що не відома. З деяких експериментів випливає, що для виникнення пріонів в тканині достатньо лише тимчасового контакту тканини з матеріалом, що містить пріони, і немає необхідності, щоб пріони були назавжди внесені в організм.

Слайд 7

Пріони дуже стійкі до звичайних методів дезинфекції. Іонізуюче, ультрафіолетове або мікрохвильове випромінювання на них практично не діє. Надійно їх ліквідовують дезінфікуючі реактиви - сильні окисники, що мають руйнівну дію на протеїни.

Слайд 8

Пріонні захворювання людини Найбільш відомі пріонні інфекції, пов'язані з ураженням головного мозку: Хвороба Кройтцфельдта - Якоба (Creutzfeldt-Jakob disease); Фатальна сімейна безсоння (Fatal Familial Insomnia); хвороба Куру (Kuru), пов'язана з ритуальним канібалізмом у деяких країнах Океанії; Синдром Герстманна - Штройслера - Шейнкера (Gerstmann-Sträussler-Scheinker disease).

Слайд 9

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія