Пріони
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пріони Пріони — особливий клас інфекційних агентів , чисто білкових ,що викликають важкі захворювання центральної нервової системи у людей і ряду вищих тварин
Історія У другій половині ХХ століття лікарі зіткнулися із незвичайним захворюванням людини- поступово прогресуючим руйнуванням головного мозку ,що відбувається у результаті загибелі нервових клітин. Це захворювання отримало назвугубчвстої енцефалопатії. У 1997 р. американському лікареві Стенлі Прузінеру була присуджена Нобелівська премія
Властивості молекул Пріонові білки ссавців не подібні до пріонового білка дріжджів по амінокислотній послідовності. Незважаючи на це, основні структурні особливості у них спільні.
У ході досліджень мозкових тканин померлих від пріонних інфекцій тварин було показано, що пріони не містять нуклеїнових кислот, а являють собою білки.
Шляхи зараження . Значення агрегації окремих молекул в асоціації для вірулентності пріонів поки що не відома. З деяких експериментів випливає, що для виникнення пріонів в тканині достатньо лише тимчасового контакту тканини з матеріалом, що містить пріони, і немає необхідності, щоб пріони були назавжди внесені в організм.
Пріони дуже стійкі до звичайних методів дезинфекції. Іонізуюче, ультрафіолетове або мікрохвильове випромінювання на них практично не діє. Надійно їх ліквідовують дезінфікуючі реактиви - сильні окисники, що мають руйнівну дію на протеїни.
Пріонні захворювання людини Найбільш відомі пріонні інфекції, пов'язані з ураженням головного мозку: Хвороба Кройтцфельдта - Якоба (Creutzfeldt-Jakob disease); Фатальна сімейна безсоння (Fatal Familial Insomnia); хвороба Куру (Kuru), пов'язана з ритуальним канібалізмом у деяких країнах Океанії; Синдром Герстманна - Штройслера - Шейнкера (Gerstmann-Sträussler-Scheinker disease).
Схожі презентації
Категорії