Метан
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема презентації: Метан Презентацію підготували Учениці 9-А класу Криворучко Яна Кухаренко Мирослава Постільняк Катерина
Фізичні властивості: горючий газ; без кольору; без запаху та смаку; легший за повітря; малорозчинний у воді; tкипіння = - 161,6 С; tплавлення = - 182,5 С. при охолодженні до -162 С (за нормального тиску) він перетворюється на рідину Поширення у природі Метан дуже поширений у природі. Він є головною складовою багатьох горючих газів, як природних (90–98 % природного газу), так і тих, що виділяються під час сухої перегонки деревини, торфу, кам’яного вугілля.
Метан утворюється при розкладанні залишків рослин і тварин бактеріями за відсутності повітря (анаеробне середовище), тому його часто називають болотним. Болотний газ
Присутній у газах грязьових вулканів (понад 95 %). Велика кількість метану розчинена у водах океанів, морів, озер. При низьких температурах метан утворює сполуки включення — газові гідрати, що широко розповсюджені в природі
Метан виявлено в атмосферах Землі, Юпітера, Сатурна, Урану; в газах поверхневого ґрунту Місяця.
Добування метану в лабораторії Нагрівання суміші ацетату натрію з гідроксидом натрію(1) Взаємодія карбіду алюмінію з водою(2)
Схема добування шахтного метану Метан не має кольору, запаху, смаку. Тому під час роботи необхідно застосовувати спеціальне устаткування для контролю за рівнем метану.
Канарки в шахтах Канарки дуже чутливі до вмісту в повітрі метану. Цю особливість використовували свого часу шахтарі, які, спускаючись під землю, брали з собою клітку з канаркою. Поки чутно спів пташки, можна було працювати спокійно. Якщо ж співу давно не було чутно, це означало, що слід підніматися вгору щонайшвидше, бо концентрація газу в шахті ставала небезпечною.
Застосування Метану Природний газ (98% метану) широко застосовується як пальне для опалювання житлових будинків; як паливо для машин, електростанцій і ін.; У XIX ст природний газ використовувався в перших світлофорах і для освітлення вулиць; Зараз використовується в хімічній промисловості як вихідна сировина для здобуття різних органічних речовин, наприклад пластмас; Неповне спалювання метану дає сажу, яка йде на виготовлення друкарської фарби і як наповнювач каучуку; при термічному розкладі (вище 1000 °C) одержують сажу і водень, який використовують для синтезу амоніаку.
Схожі презентації
Категорії