калій
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Людство знайоме з калієм більше півтора століття. У лекції, прочитаної в Лондоні 20 листопада 1807, Хемфрі Деві повідомив, що при електролізі їдкого калі він отримав «маленькі кульки з сильним металевим блиском Деякі з них зараз же після свого утворення згорали з вибухом». Це і був калій.
Ка лій – хімічний елемент, належить до групи лужних металів, символ К, ат. н. 19. М'який сріблясто-білий метал.
У зв'язку з високою хімічною активністю у вільному стані в природі він не зустрічаються, а тільки у вигляді різних сполук. Деякі з них, як хлорид калію, утворюють потужні родовища. хлорид калія нитрат калия
Найбагатші у світі родовища солей калію у вигляді мінералів сильвіну KCl, сильвініту KCl·NaCl, карналіту КCl· MgCl2·6H2O і каїніту KCl·MgSO4·3H2O розташовані поблизу м. Солікамська. Крім того, значні поклади сполук калію знайдені в Білорусії (м. Солігорськ) і в Україні (м. Калуш і м. Стебник у Прикарпатті).
Калій входить до складу декількох сотень мінералів. Він знаходиться в грунті, в рослинах, в організмах людей і тварин. Він - як класичний Фігаро: тут - там - всюди.
Калій – є важливим біоелементом Калій міститься у кістковій тканині, м’язах, крові, мозку, серці, нирках. Іони К. беруть участь в генерації та проведенні біоелектричних потенціалів в нервах і м'язах, в регуляції скорочень серця і м'язів, підтримують осмотичний тиск.
У середньому організм людини (маса тіла 70 кг) містить близько 140 г калію. Тому для нормальної життєдіяльності з їжею в організм має надходити 2-3 г калію на добу. Багаті калієм такі продукти, як родзинки, курага, горох та інші.
Використання калію Металічний калій служить каталізатором при одержанні деяких видів синтетичного каучуку.
Сплав калію з іншим лужним металом - натрієм (Na) знаходить застосування в якості теплоносія в ядерних реакторах.
Калій - важливий компонент мінерального живлення рослин (на це йде близько 90% видобутих солей калію), він необхідний їм у значних кількостях для нормального розвитку, тому широке застосування знаходять калійні добрива: хлорид калію КСl, нітрат калію, або калійна селітра.
Схожі презентації
Категорії