X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Калій

Завантажити презентацію

Калій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України комунальний вищий навчальний заклад “Олександрійський педагогічний коледж імені В.О. Сухомлинського” Презентація на тему: Калій Виконала: студентка 11 групи Шетела анастасія Викладач: Борищук Т.В. м. Олександрія, 2012 р.

Слайд 2

Людство знайоме з калієм більше півтора століття. У лекції, прочитаної в Лондоні 20 листопада 1807, Хемфрі Деві повідомив, що при електролізі їдкого калі він отримав «маленькі кульки з сильним металевим блиском Деякі з них зараз же після свого утворення згорали з вибухом». Це і був калій.

Слайд 3

Ка лій – хімічний елемент, належить до групи лужних металів, символ К, ат. н. 19. М'який сріблясто-білий метал.

Слайд 4

Слайд 5

У зв'язку з високою хімічною активністю у вільному стані в природі він не зустрічаються, а тільки у вигляді різних сполук. Деякі з них, як хлорид калію, утворюють потужні родовища. хлорид калія нитрат калия

Слайд 6

Найбагатші у світі родовища солей калію у вигляді мінералів сильвіну KCl, сильвініту KCl·NaCl, карналіту КCl· MgCl2·6H2O і каїніту KCl·MgSO4·3H2O розташовані поблизу м. Солікамська. Крім того, значні поклади сполук калію знайдені в Білорусії (м. Солігорськ) і в Україні (м. Калуш і м. Стебник у Прикарпатті).

Слайд 7

Калуш Стебник Солотвино Сиваш Артемівськ Слов'янськ 3

Слайд 8

Стебниківський калійний комбінат

Слайд 9

Затока Сиваш

Слайд 10

Видобуток кухоної солі (Євпаторія) 5

Слайд 11

Соляні шахти Солотвиного (Закарпаття)

Слайд 12

Калій входить до складу декількох сотень мінералів. Він знаходиться в грунті, в рослинах, в організмах людей і тварин. Він - як класичний Фігаро: тут - там - всюди.

Слайд 13

Калій – є важливим біоелементом Калій міститься у кістковій тканині, м’язах, крові, мозку, серці, нирках. Іони К. беруть участь в генерації та проведенні біоелектричних потенціалів в нервах і м'язах, в регуляції скорочень серця і м'язів, підтримують осмотичний тиск.

Слайд 14

У середньому організм людини (маса тіла 70 кг) містить близько 140 г калію. Тому для нормальної життєдіяльності з їжею в організм має надходити 2-3 г калію на добу. Багаті калієм такі продукти, як родзинки, курага, горох та інші.

Слайд 15

Слайд 16

Використання калію Металічний калій служить каталізатором при одержанні деяких видів синтетичного каучуку.

Слайд 17

Сполуки калію застосовують для виготовлення скла, вибухових речовин

Слайд 18

Сплав калію з іншим лужним металом - натрієм (Na) знаходить застосування в якості теплоносія в ядерних реакторах.

Слайд 19

В якості лікарського засобу знаходить застосування йодид калію KI.

Слайд 20

Калій - важливий компонент мінерального живлення рослин (на це йде близько 90% видобутих солей калію), він необхідний їм у значних кількостях для нормального розвитку, тому широке застосування знаходять калійні добрива: хлорид калію КСl, нітрат калію, або калійна селітра.

Слайд 21

Слайд 22

Обережно!!!Калій!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія