X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хiмiя

Завантажити презентацію

Хiмiя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Чи можна знайти спільні закономірності в хімії та музиці ?

Слайд 3

Нема нічого спільного в науці хімії та у світі музики

Слайд 4

«Першокласний хімік, якому багато чим зобов’язана хімія» (Д. І.Менделєєв)

Слайд 5

« Рівно могутній та талановитий як у симфонії, так і в опері, і в романсі” (В. В. Стасов)

Слайд 6

« Засновник, захисник, прихильник жіночих лікарських курсів, опора і друг учнів » (Перші російські жінки-лікарі)

Слайд 7

Портрет роботи І. Ю. Репіна (12.11 1833 – 27.02.1887)

Слайд 8

Олександр Порфирійович Бородін народився 12 листопада 1833 року під Петербургом у Царському Селі. Його батько, князь Лука Степанович Гедіанов , походив по одній лінії від татарських, а по другій – від грузинських князів. Мати, Авдотья Костянтинівна Антонова, була дочкою простого солдата. Царське Село

Слайд 9

Майбутній композитор виховувався в будинку матері. Завдяки її турботам дитинство малюка пройшло в доброзичливому оточенні. Рано з’явився у Бородіна й композиторський дар – у 9 років він написав «Польку Елен», яка збереглася до наших днів. А у 1849 році в одній із петербурзьких газет з’явилася стаття, де, зокрема, говорилося:” Особливої уваги, на нашу думку, заслуговують твори талановитого шістнадцятирічного композитора Олександра Бородіна….” Будинок Бородіних в с. Давидові

Слайд 10

У ті ж роки у Бородіна виявилась пристрасть до хімії. Він досконало вивчав «Коротке поняття про хімію» В. Ф. Одоєвського. Майже в усіх кімнатах їхньої квартири стояли різні прилади для проведення дослідів. Сашко самостійно експериментував, влаштовував хімічні фокуси, навчився виготовляти акварельні фарби, саморобні феєрверки тощо. У теплій кімнаті він одягав гілки інеєм, змушував вивергатися вулкани, а розчини -змінювати свій колір. У страхові жили всі мешканці будинку: боялися, щоб не трапилась пожежа.

Слайд 11

Бородін обрав вивчення природничих наук, вступив-ши в16 років до медико- хірургічної академії. Він став улюбленим учнем видатного хіміка Миколи Миколайовича Зініна та посилено займався в його лабораторії , але продовжував займатися і музикою, що викликало невдоволення у Зініна, який бачив у ньому свого спадкоємця.

Слайд 12

Учені-хіміки в Гейдельберзі (1859–1860). Зліва направо: Н.Житинський, О.П.Бородін, Д.І.Менделєєв, В.І.Олевинський

Слайд 13

Балакирев Мілій Олексійович Мусоргський Модест Петрович Кюі Цезар Антонович Римський-Корсаков Микола Андрійович Бородін Олександр Порфирійович

Слайд 14

Слайд 15

І . ГЛАЗУНОВ. “КНЯЗЬ ІГОР” (1962, 1973)

Слайд 16

Опера написана. Здебільшого ноти записані олівцем. Але олівець може з часом стертися, зникнути. Щоб цього не трапилось , Бородін вкриває рукопис желатином або яєчним білком та розвішує нотні аркуші для просушки, як білизну на мотузках по всій квартирі: від рояля до дверей, від дверей до вікна. Бородін, жартуючи, пишається цим своїм винаходом.

Слайд 17

Дні минають за днями у напруженій роботі. Хімія, немов Шехерезада, щовечора перериває свою розповідь на самому цікавому місці немовби для того, щоб не випускати зі своїх рук хіміка, який належав не тільки їй одній. Адже поряд з лабораторією, варто тільки пройти коридором, лежали на столі ноти, розпочата опера.

Слайд 18

У Державному центральному музеї музичної культури ім. М. І. Глінки зберігаються незвичайні автографи Олександра Порфирійовича: на аркушах його рукописів поряд з чорнетками арії князя Ігоря знаходяться і записи хімічних формул.

Слайд 19

ХІМІЯ - Реакція альдольної конденсації - Отримання бензидину - “Реакція Бородіна” - Реакція ущільнення альдегідів - 42 наукові роботи МУЗИКА - Опера “Князь Ігор” - Три симфонії - Два квартети - Сюїта для фортепяно Опера-фарс “Богатирі” - 18 романсів

Слайд 20

Скільки йому дісталося дарів: могутній розум ученого, геній композитора, літературний дар. Жодного таланту він не зарив у землю, усе розвинув та віддав людству. Він був красивим, добрим, мав гострий розум, завжди був сповнений життя та енергії.

Слайд 21

Нобелівська премія з хімії, 1987 р. Народився в сім’ї міського органіста в старовинному ельзаському місті. Музика в юнацтві була головним інтересом. Однак пізніше захопився органічною хімією. Навчався в Страсбурзькому університеті, працював у Гарварді. Усе життя використовує класичну музику, як помічника у роботі: аналізує експериментальні матеріали виключно у супроводі творів світової класики. Жан-Марі Лен

Слайд 22

Відомо, що Ваш батько був міським органістом у Вашому рідному Росхаймі в Ельзасі. Яке має значення музика для Вас сьогодні ? - Мій батько навчив мене грі на фортеп’яно та органі , і сьогодні музика – мій постійний супутник. Під музику, особливо класичну, добре думати, тому вона завжди звучить у моєму домі. Під Баха, наприклад, легше аналізувати, усе само собою розкладається по поличках.

Слайд 23

Учень Арама Хачатуряна, він почав займатися музикою лише у 19 років. Створив музику більш ніж до п’ятдесяти кінофільмів: “Шерлок Холмс та доктор Ватсон", "Зимова вишня", "Собаче серце", "Вор“, "Азазель", "Зупинка за вимогою", "Ідеальна пара“…Симфонічна музика та інструментальні твори Дашкевича входять до репертуару найвідоміших музикантів світу. Володимир Сергійович Дашкевич

Слайд 24

Слайд 25

- Ви отримали першу спеціальність як хімік в одному з найстаровинніших університетів Європи. А коли ви відчули потребу співати? Прихильність до музики я відчув ще у п’ятирічному віці, коли батьки взяли мене на фільм “Великий Карузо”. Почувши арії у виконанні Маріо Ланца, я співав їх, як міг, точніше вив, як койот. Але з восьми років почав ходити в консерваторію Барселони і вже в одинадцять співав на сцені місцевого оперного театру. Потім вивчав хімію в університеті Барселони, але продовжував брати уроки вокалу.

Слайд 26

«Хіміки співають у повний голос! Я радий, що музика супроводжує хімію»,- так висловлюється академік, ректор Менделєєвського хіміко-технологічного університету П. Д. Саркісов про вузівський академічний хор , історія якого почалась ще у 1898 р.

Слайд 27

З інтервю Михайла Курика, професора, директора інституту екології людини: Звук – це найважливіше, що дала людині природа. Навіть стійка хімічна речовина вода псується в середовищі негативної музичної енергії, а людина – тим паче. Діти, які слухають правильну музику, не так швидко втомлюються і в школах швидко засвоюють матеріал. При цьому обидві півкулі мозку активно працюють. (газ. “Известия в Украине», 24 жовтня 2008)

Слайд 28

Я спросил у свободного ветра: «Что мне сделать, чтоб быть молодым?» Мне ответил играющий ветер: «Будь воздушным, как ветер, как дым!» Я спросил у могучего моря: «В чем великий завет бытия?» Мне ответило звучное море: «Будь всегда полнозвучным, как я!» Я спросил у высокого солнца: «Как мне вспыхнуть светлее зари?» Ничего не ответило солнце, Но душа услыхала: «Гори!»

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

В усіх атомах хімічних елементів є своя валентність, тобто вони мають здатність приєднувати певну кількість атомів інших хімічних елементів. У хіміїї: I –H, Na, K, Li II –O, Be, Mg, Ca III –Al, B и т. д. У кожному музичному творі (або частині його) є свій розмір, який означає певну кількість долей у такті. В музиці:

Слайд 40

У хімії діє закон : «Маса речовин, які вступили в хімічну реакцію, дорівнює масі речовин, які утворились ».

Слайд 41

Атоми хімічних елементів можуть бути по-різному пов’язані між собою. Тому існують різні типи хімічного зв’язку : ковалентний, полярний та неполярний, йонний, металічний. Під час гри на музичному інструменті ноти (звуки) також можна поєднувати по-різному, в залежності від штриха: легато (legatto), стокато (stokatto), партаменте (partamento) та ін.

Слайд 42

У хімії є речовини та хімічні елементи, які в природі відіграють велику роль та унікальні самі по собі. Наприклад: хімічний елемент Оксиген, який утворює просту речовину – кисень, має виключно велике значення в житті рослин, тварин та людини. Він є важливою частиною багатьох органічних сполук: білків, жирів та вуглеводів. Оксиген входить до складу майже всіх речовин, які нас оточують. Він є найбільш поширеним хімічним елементом на Землі.

Слайд 43

У музиці також є свої унікальні явища та індивідууми. Наприклад: нота (частота, звук) «ля», яка є еталоном коливань. Перший крик немовляти, яке з’явилося на світ, незалежно від його тембру, гучності, звучить на частоті «ля». Відомо, що середньостатистична відстань між барабанними перепонками слухової системи людини кратна довжині хвилі звука «ля». Природа побудувала слухову систему людини так, що вона налаштовується на частоту «ля», яка відіграє в шкалі звукоряду вирішальну роль.

Слайд 44

 Хімія та хімічна термінологія в останній час поширюється в найрізноманітніших колах діяльності людини. Навіть такі далекі від хімії люди, як рок-музиканти, вочевидь , зачаровані таємницями перетворень речовин або побаченим десь обладнанням хімічних лабораторій, яке являє собою для звичайних людей вражаюче видовище сяючих скляних приладів, у яких киплять та випаровуються різнокольорові розчини, стали звертати увагу на хімічну тематику та використовувати її у своїх описах. Хімія та рок-музика

Слайд 45

Приклади використання хімічних термінів і назв у сучасній західній рок-музиці

Слайд 46

Таємницю скрипок Страдіварі намагалися розгадати видатні фізики і математики. За справу нарешті взялися хіміки, особливо активно професор біохімії та біофізики університету A & M в Техасі Джозеф Надьвари. Він дійшов до висновку, що деревину спочатку вимочували в морській воді, потім у виноградному соку, пори заповнювали рослинними полімерами, а до лаку додавали тонко помелений порошок певних мінералів. Таємниця скрипок Страдіварі

Слайд 47

Для цього порівняли: - постулати теорії О.М.Бутлерова з музикою, будову речовин з композицією, гармонією, музичним ладом, - валентність з розмірністю в музиці. Відмітили унікальність та індивідуальність хімічних елементів і звуків. На основі вищеподаного зробили висновок: між МУЗИКОЮ та природничими науками, зокрема ХІМІЄЮ, існує велика природна взаємодія.

Слайд 48

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія