X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімічний склад жувальних гумок

Завантажити презентацію

Хімічний склад жувальних гумок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хімічний склад жувальних гумок Підготував :

Слайд 2

Що таке жувальна гумка? Жувальна гумка (жуйка) — вид цукерки для жування, а не для внутрішнього вживання. Призначена для очищення зубів та ротової порожнини, маскування неприємних запахів, або просто для жування, як “розваги”.

Слайд 3

Історія жувальної гумки У 3000 році до н.е. наші предки жували березову смолу. Індійці, щоб тренувати свої ясна використовували суміш вовни і меду. Після відкриття Колумбом Америки гумки потрапили в Європу. Справжнім проривом у “жувальній” індустрії стало використання соку саподілли, який за своїми властивостями схожий на латекс. З 1939 року американський професор Холлінгворт довів, що постійне жування знімає м'язову напругу і стрес, з тих пір жувальна гумка обов'язковий компонент в пайку американських солдат. У 1928 році з'явилася перша комерційно-успішна жуйка під назвою Dubble Bubble, що випускається компанією Франка Флієра. У 2001 році з'являється жуйка до складу якої входять мінерали, вибілюючи та зміцнюючи зуби. У Великій Британії продають екологічні жувальні гумки “Чіза Рейнфорест Гум”. Їх варять із соку мексиканського каучукового дерева. Гумка швидко тане.

Слайд 4

Хімічний склад жувальних гумок Спочатку для виробництва жувальних гумок використовували тільки натуральна сировина – смоли різних тропічних рослин Молочне дерево або бросіум корисний (Brosimum utile) Молочне дерево виділяє молочний сік, але на відміну від молочних соків інших рослин, він не отруйний, а цілком їстивний і смачний. При кип'ячені на його поверхні виділяється віск, що йде на виготовлення свічок і жувальної гумки.

Слайд 5

Хімічний склад жувальних гумок Розвиток хімії дозволив застосовувати синтетичні речовини: особливі смоли; парафін; підсолоджувачі; ароматизатори. Зокрема найвідоміша гумка “Орбіт”, яку пропагують стоматологи містить ксиліт.

Слайд 6

Склад жувальної гумки: Мальтит Е965 Сорбіт Е420 Гумова основа Е 422 Стабілізатор Маніт Е421 Загусник Е414 Ацесульфам К Е950 Аспартам Е 951 Підсолоджувач Глазур Е903 Барвник Е171 Титановібілила Антиоксидант Е 320 Титану діоксид Емульгатор соєвий лецитин Фенілаланін

Слайд 7

Склад жувальної гумки: Титану діоксид - штучний барвник Е171, в довіднику харчових добавок, зазначено, що він заборонений в харчовій промисловості, але його дозволено застосовувати у виробництві харчових пластмас і в косметичній промисловості. Аспартам Е 951 вважається відносно нешкідливим, він небезпечний для хворих на фенілкетонурію, з - за вмісту фенілаланіну. Лецитин Е 322 може бути натуральний і синтетичний. Натуральний добувають з рослинних олій, він не небезпечний. СорбітЕ 420 - підсолоджувач, може бути у вигляді порошку або рідини жовтого кольору, крім жуйки, додають у цукерки, джеми, шоколад, печиво. Сорбіт, сприяє зміні лікувальної дії окремих лікарських засобів, вони, взаємодіючи з сорбітом стають отрутою. Бутилоксиaнизол Е 320 - антиoксидант, токсичний, а отже канцероген. Маніт Е421 Мальтит Е965 замінники цукру, діє як проносне, призводить до здуття кишечника і проблем з шлунком.

Слайд 8

Вплив на здоров'я Жувальна гумка призначена для очищення зубів та ротової порожнини, маскування неприємних запахів, або просто для розваги. Може бути використана для доставки нікотину в організм. Жувальна ґумка може мати стимулюючий ефект через вміст у ній певних інгредієнтів (наприклад, м'яти кучерявої). Внаслідок роботи жувальних м'язів підвищується кровопостачання голови і, таким чином, підвищується постачання кров'ю кисню до мозку. Згідно з японським дослідженням жувальної гумки, вона має позитивний вплив на управління стресом, на здатність до концентрації та уваги.

Слайд 9

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія