X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
нч

Завантажити презентацію

нч

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Будова. Із

Слайд 2

План Будова алканів. Ізомерія. Медико-біологічне значення алканів.

Слайд 3

Що таке алкани? Алкани(насичені вуглеводні)- ациклічні вуглеводні лінійного або розгалуженого будови, що містять тільки прості зв'язки і утворюють гомологічний ряд. Загальною формула: CnH2n+2.

Слайд 4

Гомологічний ряд алканів:

Слайд 5

Структурні формули алканів: метан етан пропан бутан пентан

Слайд 6

Будова молекул алканів Усі атоми Карбону в молекулах алканів знаходиться у стані sp3-гібридизації.Молекула метану має форму тетраедра. Кути між осями симетрії σ-зв’язок, які утворює атом Карбону в стані sp3-гібридизаці дорівнюють 109°28’. Молекули алканів нерозгалудженої будови мають не лінійну,а зигзагоподібну форму: .

Слайд 7

Ізомерія алканів Для алканів здебільшого характерні структурні ізомери. Перші три члени гомологічного ряду алканів мають тільки по одному ізомеру. Тим часом бутан має вже два ізомери Пентан має вже три ізомери:

Слайд 8

Слайд 9

Медико-біологічне значення алканів. Метан використовують як паливо у побуті1, а також при здійсненні багатьох хімічних процесів; з нього добувають: • мурашину й оцтову кислоти, синтетичні каучуки; • сажу, яку використовують для виготовлення гуми, друкарської фарби; • ацетилен і нітрометан

Слайд 10

Пропан і бутан використовують як паливо у вигляді скрапленого газу в балонах, запальничках.

Слайд 11

Вазелін (суміш рідких і твердих граничних вуглеводнів з числом вуглецевих атомів до 25) застосовується для приготування мазей , що використовуються в медицині. Парафін (суміш твердих алканів С19 - С35 ) - біла тверда маса без запаху і смаку ( t= 50-70 ° C) - застосовується для виготовлення свічок , просочення сірників і пакувального паперу і т.д Вазелінове масло ( суміш рідких вуглеводнів з числом атомів вуглецю до 15) - Прозора рідина без запаху і смаку , використовується в медицині , парфумерії та косметиці.

Слайд 12

У медицині за допомогою парафіну проводять різного роду теплові процедури.

Слайд 13

Озокерит (гірський віск) (суміш твердих вуглеводнів) - в медицині для лікувальних теплових процедур озокеритолікування

Слайд 14

Трихлорметан Широко застосовувся з 1847 року для анестезії. Довгий час він був домінуючим інгаляційним анестетиком, а тепер витіснений разом з іншими шкідливими галогеновуглеводнями менш токсичними наркотиками через свою негативну дію на печінку та нирки.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія