X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біографія О. Бутлерова

Завантажити презентацію

Біографія О. Бутлерова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біографія Олександра Бутлерова

Слайд 2

Російський хімік, автор теорії хімічної будови, творець першої школи в органічній хімії народився 3 (15) вересня 1828 в місті Чистополь Казанської губернії (нині Татарстан) Дитинство пройшло в маєтку діда по матері, де його вихованням займалися тітки. Коли Бутлерова перевели в приватний пансіон, він добре володів французькою і німецькою мовами. Після великої пожежі в Казані в 1842 пансіон закрили, і Бутлеров був визначений у 1 Казанську гімназію.

Слайд 3

Вже в пансіоні і гімназії Бутлеров займався хімічними дослідами (один з них закінчився вибухом, і викладачі пансіону відправили його в карцер, повісивши йому на груди дошку з написом «великий хімік»), збирав колекції рослин і комах. У 1844 Бутлеров вступив до Казанського університету, де звернув на себе увагу відомих хіміків Н. Зініна і К. Клауса, за порадою яких створив домашню лабораторію.

Слайд 4

Після закінчення університету (1849) Бутлеров читав лекції з фізики, хімії і фізичної географії. У 1851 отримав ступінь магістра, в 1854 захистив у Московському університеті докторську дисертацію ( «Про ефірні масла»), після чого було обрано екстраординарним, а в 1857 - ординарним професором хімії Казанського університету.

Слайд 5

Велике значення для формування наукових інтересів мало його відрядження в 1857-58 до Європи, де Бутлеров ознайомився з кращими хімічними лабораторіями та низкою хімічних підприємств. Повернувшись до Казані, Бутлеров перебудував хімічну лабораторію і продовжив розпочаті дослідження похідних метилену. Відкривши (1858 р.) новий спосіб синтезу іодістого метилену, виконав серію робіт, пов'язаних з отриманням його похідних. Синтезував діацетат метилену, отримав продукт його омилення - полімер формальдегіду, а на основі останнього вперше отримав (1861 р.) гексаметилентетрамін (уротропін) і цукристих речовин "метіленітан", тобто здійснив перший повний синтез цукристого речовини.

Слайд 6

Доповідь «Про хімічну будову речовини» - перший виклад його знаменитої теорії хімічного будови, яку він розробляв і розвивав протягом всієї своєї наукової діяльності.У ній він а) показав недостатність існуючих теорій хімії; б) підкреслив основне значення атомної теорії; в) дав визначення поняття хімічної будови як розподілу, що належить атомам сил ; г) сформулював вісім правил утворення хімічних сполук; д) вперше звернув увагу на те, що різна реакційна спроможність різних з'єднань пояснюється "більшою чи меншою енергією", з якою зв'язуються атоми (тобто енергією зв'язків), а також повним або неповним споживанням одиниць спорідненості при утворенні зв'язку.

Слайд 7

Провів велику кількість експериментів, які підтверджують висунуту ним теорію: синтезував і встановив будову третинного бутилового спирту (1864 р.), ізобутану (1866 р.) і ізобутилену (1867 р.), з'ясував структуру ряду Етиленових вуглеводнів і здійснив їх полімеризацію. Показав (1862 р.) можливість оборотної ізомеризації, заклавши основи, вчення про таутомерію. Після 25-річної служби Рада Петербурзького університету двічі відсувала відставку Бутлерова на 5 років. Останню лекцію Бутлеров прочитав 14 березня 1885.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія