X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Площі фігур

Завантажити презентацію

Площі фігур

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Площі фігур Дидактичний матеріал до уроку геометрії з досвіду роботи вчителя математики Снов“янської ЗОШ І – ІІ ст Чернігівського району Чернігівської області Колько Н.М.

Слайд 2

Геометрія - це наука про властивості фігур Геометрія – слово грецьке, означає «землемірство»

Слайд 3

З давніх часів обчислювання площ було одним з найважливіших застосувань геометрії. У Стародавньому Єгипті заплави річки Нілу землероби почали обробляти приблизно в п’ятому тисячолітті до н.е. Тоді і виникла потреба в обчисленні площ. На підставі документів, що дійшли до нас, вже у Х Υ – ХΥІ ст. до н.е. єгиптяни вміли вимірювати площі прямокутника, трикутника і трапеції за відомими тепер правилами. Обчислення площі або поверхні фігури називається « квадратурою», що в перекладі з латинської означає надання квадратної форми. У стародавніх єгиптян квадратура якоїсь фігури зводилася до побудови квадрата, що мав таку саму площу. Звідси зрозуміле походження слова «квадратура».

Слайд 4

Поняття площі

Слайд 5

Плоским трикутником називають скінченну частину площини, обмежену трикутником

Слайд 6

Геометричну фігуру називатимемо простою, якщо її можна розбити на скінченну кількість плоских трикутників.

Слайд 7

Площа – це додатна величина, числове значення якої має такі властивості: рівні фігури мають рівні площі; якщо фігура розбивається на частини, що є простими фігурами, то площа цієї фігури дорівнює сумі площ її частин; площа квадрата зі стороною, що дорівнює одиниці вимірювання, дорівнює одиниці.

Слайд 8

За одиницю вимірювання площ приймають площу квадрата, сторона якого дорівнює одиниці вимірювання відрізків.

Слайд 9

1 мм 2– площа квадрата зі стороною 1 мм 1 см 2 – площа квадрата зі стороною 1 см 1 дм 2– площа квадрата зі стороною 1 дм 1 м 2 – площа квадрата зі стороною 1 м 1 ар - площа квадрата зі стороною 10 м, 1 гектар – площа квадрата зі стороною 100м

Слайд 10

Квадрат

Слайд 11

Прямокутник

Слайд 12

Паралелограм

Слайд 13

Чотирикутник

Слайд 14

Ромб від грецького «ромбос» - бубон ( у стародавні часи цей ударний музичний інструмент мав форму ромба).

Слайд 15

Трапеція

Слайд 16

Трикутник

Слайд 17

Трикутник

Слайд 18

Герон Александрійський ( мабуть І ст. н.е.) – давньогрецький математик – енциклопедист, який працював в Александрії. Праці його мали головним чином прикладний характер. Він був видатним механіком, його навіть називали « Герон – механік». У творах « Пневматика» і «Механіка» описав автомат для відкривання дверей, автомат для продажу «священної води», пожежний насос тощо. Багато уваги Герон приділяв питанням геодезії і практичному застосуванню геометрії. У кращій з математичних праць «Метрика», він виклав практичні правила для обчислення площ та об’ємів геометричних фігур, які застосовували давньогрецькі, римські та середньовічні землеміри і техніки.

Слайд 19

Формула Герона красива, симетрична, зручна, легко запам’ятовується, справжня формула – красуня! Цікава й історія її творення. Називають її ім'ям Герона Олександрійського (Старшого) не зовсім заслужено, бо вперше відкрив і обґрунтував її Архімед. А Герон тільки через чверть тисячоліття після того вмістив її у своїй праці «Метрика». Тому справедливіше було б називати її формулою Архімеда або принаймні Архімеда – Герона. Отже, про формулу Герона можна було б написати цілу поему. Формула Герона досить корисна, бо за її допомогою можна розв’язувати багато цікавих і важливих задач. І все таки користуватися нею бажано тільки тоді, коли вона справді доцільна.

Слайд 20

Задача Знайти площу трапеції, у якої паралельні сторони 20 см і 60 см, а непаралельні – 13 см і 37 см

Слайд 21

І спосіб За формулою Герона S KCD = 240 (см 2) S KCD = KD· CN, KD = 60 – 20 = 40 (см), CN = 12 (см) За формулою площі трапеції S =( 60+20) : 2 · 12 = 480 (см2). Відповідь: S = 480 (см2).

Слайд 22

ІІ спосіб З трикутника CKD за теоремою косинусів CD2 = CK2 + KD2 – 2 CK · KD cos < CKD знайдемо cos < CKD = cos α і sin α. тоді CN = CK sin α. CN =12 (см). За формулою S =( 60+20) : 2 · 12 = 480 (см2). Відповідь: S = 480 (см2).

Слайд 23

ІІІ спосіб Нехай КN = х, тоді ND = 40 – х. Для ∆ CKN і ∆ CND застосуємо теорему Піфагора і знайдемо CN : CN 2 = 132 – х2, CN2 = 372 – (40 -х)2 . З рівняння 132 – х2 = 372 – (40 -х) 2 х = 5, CN =12 (см) . За формулою S =( 60+20) : 2 · 12 = 480 (см2). Відповідь: S = 480 (см2).

Слайд 24

ІУ спосіб Продовжимо АВ і СD до перетину в т. О. ∆АОD ˜ ∆ВОС (за кутами ). Тоді OD =1,5 ∙ 37 = 55,5 (см), ОА =1,5 ∙13 = 19,5 (см). За формулою Герона знайдемо SAOD = 540 (см2). SABCD = SAOD. SABCD =480 (см2). Відповідь: S = 480 (см2).

Слайд 25

Задача Один веселий кулінар зробив торт у вигляді правильного шестикутника АВСDFG . Після цього він перетворив його у круглий торт, з’ївши залишки. Поміркувавши, він вирішив, що попередня форма торта була кращою, і , знову з’ївши залишки, отримав нарешті правильний шестикутник LMNOPR . Яку частину початкового торта з’їв кулінар?

Слайд 26

Вчитись можна тільки весело. Щоб перетравити знання, треба поглинати їх з апетитом! Анатоль Франс

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія