X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Об’єми та площі поверхонь геометричних тіл. Розв’язування задач

Завантажити презентацію

Об’єми та площі поверхонь геометричних тіл. Розв’язування задач

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Об’єми та площі поверхонь геометричних тіл. Розв‘язування задач. Урок - подорож LOGO

Слайд 2

Можливо хтось пам‘ятає цікаві історичні факти, пов‘язані з визначенням об‘єму? Жил в Сиракузах мудрец Архимед, Был другом царя Гиерона. Какой для царя самый важный предмет? Вы все догадались – Корона!!!! Захотелось Гиерону Сделать новую корону. Золота отмерил строго, Взял не мало, и не много, Сколько нужно, в самый раз!!!! Ювелиру дал заказ.

Слайд 3

Йоганн Кеплер (27.12.1571 – 15.11.1630) Видатний німецький математик і астроном, відомий насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера. Він винайшов спосіб визначення об‘ємів різноманітних тіл обертання, який описав укнизі під назвою «Нова стереометрія винних дужок», яка побачила світ у 1615 році.

Слайд 4

Михайло Остроградський (24.09.1801 – 01.01.1862) Займався знаходженням об‘ємів геометричних тіл, використовуючи інтегрування. Це формула Гауса-Остроградського. Народився на хуторі Пашенівка Полтавської губернії. Видатний математик, механік, педагог.

Слайд 5

«Велика книга природи написана математичними символами». (Галілео Галілей)

Слайд 6

Перепустка митного контролю На малюнку в першому рядку зображено вигляд фігури спереду, а в другому - вигляд зверху. Визначте що це за фігура.

Слайд 7

Кращі за професією… Скільки повних порцій супу міститься в каструлі, яка має форму циліндра, висота якого 40 см, а діаметр 0,3 м. Відомо, що одна порція містить 0,25 л супу. Підказка: 1 л = 0,001 м3 1 л = 1000 см3

Слайд 8

Кращі за професією…

Слайд 9

І зупинка – Статуя Зевса

Слайд 10

І зупинка – Статуя Зевса Визначте густину та назву матеріалу з якого було виготовлено плащ та волосся Зевса, якщо відомо, що після переплавлення фрагменту статуї отримали прямокутний паралелепіпед розмірами 2,5х10х4см, що має масу 1кг 932гр.

Слайд 11

І зупинка – Статуя Зевса

Слайд 12

ІІ зупинка - Висячі сади Семіраміди

Слайд 13

ІІ зупинка - Висячі сади Семіраміди Для поливу висячих садів Семіраміди щодня тисячі рабів качали воду з глибоких колодязів на верхні тераси, а вже звідти по численних каналах вода стікала на нижні тераси. Визначте якою була загальна глибина колодязів, якщо відомо, що радіус цих колодязів 1м і щодня з них викачували 3 140 м3 води.

Слайд 14

ІІ зупинка - Висячі сади Семіраміди

Слайд 15

ІII зупинка - Піраміда Хеопса

Слайд 16

ІII зупинка - Піраміда Хеопса До наших днів зберігся чудовий витвір будівельників давніх часів, які не маючи потужних кранів, машин і новітніх технологій, спорудили піраміду, кожна ”цеглинка” якої важить кілька тонн. Шановні мандрівники, визначте, яий об‘єм має правильна чотирикутна піраміда Хеопса, якщо відомо, що висота піраміди 146,6 м, а сторона основи дорівнює 233 м.

Слайд 17

ІII зупинка - Піраміда Хеопса

Слайд 18

IV зупинка - Повернення до рідного міста

Слайд 19

IV зупинка - Повернення до рідного міста Пам‘ятник Воїну-Визволителю встановлено на п‘єдесталі, який має такі розміри: 1,2м х 0,9м х 3м. Скільки м3 залізобетонної речовини знадобилося для виготовлення п‘єдесталу пам‘ятнику Воїну-Визволителю?

Слайд 20

IV зупинка - Повернення до рідного міста

Слайд 21

Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму . Вона виховує волю, характер. В.О. Сухомлинський

Слайд 22

Домашнє завдання Скласти і розв‘язати задачу професійної спрямованості на знаходження об‘єму.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія