X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Куля і сфера. Переріз сфери площиною. Дотична площина до сфери

Завантажити презентацію

Куля і сфера. Переріз сфери площиною. Дотична площина до сфери

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Куля і сфера. Переріз кулі площиною. Дотична площина до сфери

Слайд 2

Мета Сформувати уявлення про кулю та її елементи. Навчитися будувати кулю. Сформувати уявлення про перерізи кулі площиною. Сформувати уявлення про дотичну площину до кулі. Навчитися розв'язувати задачі з використанням кулі її перерізів та дотичної площини.

Слайд 3

Кулею називається тіло, що складається з усіх точок простору, які розташовані від даної точки на відстані, що не більша за дану. Ця точка називається центром кулі, а дана відстань — радіусом кулі.

Слайд 4

Використання кулі у природі

Слайд 5

Використання кулі у повсякденному житі

Слайд 6

Межа кулі називається кулевою поверхнею, або сферою. Відрізок, що сполучає дві точки кульової поверхні й проходить через центр кулі, називається діаметром. Куля є тілом обертання, яке утворюється під час обертання півкруга навколо його діаметра як осі. Будь-який переріз кулі площиною є круг. Центр цього круга є основою перпендикуляра, опущеного з центра кулі на січну площину.

Слайд 7

Перерізи кулі площиною Площина, яка проходить через центр кулі, називається діаметральною площиною. Переріз кулі діаметральною площиною називається великим кругом, а переріз сфери — великим колом, або екватором. Будь-яка діаметральна площина кулі є її площиною симетрії. Центр кулі є її центром симетрії.

Слайд 8

Дотична площина до кулі Площина, яка проходить через точку А кульової поверхні та є перпендикулярною до радіуса, проведеного в точку А, називається дотичною площиною. Точка А називається точкою дотику. Дотична площина має з кулею тільки одну спільну точку- точку дотику. Пряма, яка належить дотичній до кулі площині й проходить через точку дотику, називається дотичною до кулі в цій точці. Вона має з кулею тільки одну спільну точку.

Слайд 9

Задача 1. У кулі на відстані 4 від центра зроблено переріз, площа якого становить 9π.Обчислити радіус кулі. Дано: S пер = 9 π, m = 4 Знайти: R Розв’язання. Відповідь: 5.

Слайд 10

Задача 2 Кулю, радіус якої 41 дм, перетнуто площиною на відстані 9 дм від центра. Знайти площу перерізу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія