X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Китай. Особливості економіко-географічного положення та природних умов

Завантажити презентацію

Китай. Особливості економіко-географічного положення та природних умов

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Китай

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Китайська Народна Республіка— держава у Східній Азії, межує на півночі з Монголією, на північному заході з Казахстаном, на північному сході з Російською Федерацією та Північною Кореєю, південному заході з Індією та Непалом, має площу 9,6 млн.кв.км; столиця Пекін.

Слайд 6

Слайд 7

Рельєф Китай - переважно піднесена країна.Чітко виділяються Тибетське нагір'я на південному заході; розташований північніше - пояс Центрально-азійських рівнин і плоскогір'їв, що простягнувся широкою смугою із заходу на схід; область низинних рівнин Східного Китаю з окраїнними горами.

Слайд 8

Клімат Китаю Основна частина Китаю розташовується в помірній і субтропічній кліматичних зонах. Як правило, для південної частини країни (Східний Китай, південь і південний захід країни) характерна тепла і волога погода . Погода же півночі Китайської народної республіки формується під впливом вітрів і відрізняється малою кількістю випасаємих опадів .

Слайд 9

Історія Китайська народна республіка була проголошена Мао Цзедуном в 1949, було ухвалено конституцію на кшталт радянської. Китай став членом ООН в 1971, дипломатичні відносини з США встановлені в 1979. Останніми роками здійснено потужні економічні реформи, нормалізувалися відносини з закордонними країнами, відбулися продемократичні виступи молоді (на площі Тяньаньмень).

Слайд 10

Слайд 11

Адміністративний поділ Китайська Народна Республіка здійснює адміністративний контроль над 22 провінціями. Відповідно до Конституції КНР, у країні прийнятий триступінчастий адміністративний розподіл: країна розділена на провінції, автономні райони і міста центрального підпорядкування; провінції й автономні райони розділені на автономні округи, повіти, автономні повіти і міста; повіти й автономні повіти розділені на волості, національні волості і селища.

Слайд 12

Слайд 13

Форма правління За формою правління Китай – республіка. Глава держави – голова КНР,а законодавчий орган – Всекитайські збори народних представників.

Слайд 14

Населення За чисельністю населення Китай займає перше місце у світі. Тут проживає більш ніж 1,3 млрд. осіб. Щільність населення Китаю також велика. Населення розміщене дуже нерівномірно: райони Східного Китаю густонаселені, в районах Західного Китаю чисельність населення невелика, чисельність селян величезна, а городян - незначна. Чисельність населення зростає швидко.

Слайд 15

Валюта Грошова одиниця Китаю - юань У обігу знаходяться банкноти: 1, 2 і 5 фенів; 1, 2 і 5 цзяо; 1, 2, 5, 10, 50 і 100 юанів.

Слайд 16

Слайд 17

Релігія Головними віруваннями Республіки Китай є: Буддизм Даосизм Конфуціанство

Слайд 18

Слайд 19

Мова Більшість мов Китаю належать до сіно-тибетської мовної сім'ї, якими розмовляють близько 29 етносів. Існує також декілька основних і малих діалектів власне китайської мови.

Слайд 20

Система письма Китайська ієрогліфіка нараховує понад 50 тисяч знаків. Вона змінювалася і мала різні стилі написання. Перші знаки з'являються на кістках для ворожби 2 тисячоліття до н. е. Каліграфія, вміння гарно писати ієрогліфи, вважається у Китаї вершиною мистецтва. Більшість священних текстів буддизму, даосизму і конфуціанства написані від руки.

Слайд 21

Удача

Слайд 22

Любов

Слайд 23

Дух

Слайд 24

Слайд 25

Господарство КНР — потужна аграрно-індустріальна країна. Розвиваються традиційні галузі промисловості – текстильна, вугільна, чорна металургія, фосфорно-фаянсове виробництво, також створені нові галузі – нафтопереробна, газова, хімічна, авіаційна, космічна, електронна, машинобудування, приладобудування. Китай займає провідні позиції в світі з видобутку вугілля, цементу, виробництва мінеральних добрив, сталі, електроенергії. Розвинені сучасні види транспорту. Гол. морські порти: Шанхай, Тяньцзінь з Сіньганом, Далянь, Гуанчжоу з Хуанпу, Чжаньцзян, Ціньхуандао, Ціндао. В країні діють бл. 500 внутрішніх і 60 міжнародних авіаліній.

Слайд 26

Сільське господарство Характеризується низькою продуктивністю,незважаючи на родючі ґрунти. У структурі господарства переважає землеробство. Основні зернові культури – рис та пшениця. У тваринництві переважає свинарство.

Слайд 27

Слайд 28

Машинобудування Одна із найважливіших галузей промисловості – машинобудування. Переважає виробництво машин та обладнання для забезпечення потреб промисловості. Головні центри – Шеньян,Пекін,Харбін,Нанкін,Сіань.

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Легка та харчова промисловості Китай – найбільший у світі виробник бавовняних,шовкових і вовняних тканин. Харчова промисловість охоплює борошномельну,олійно-жирову,м’ясну,рибну,чайну.

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Китайський чай Зелений чай . Відноситься до неферментированным чаю. Весь процес створення зеленого чаю складається з чотирьох основних етапів: збір сирцю, зупинка процесу ферментації, коли під впливом високої температури швидко притупляють активність ферментів і зупиняють процеси окислення, що дозволяє чаю зберігати зелений колір листя і настою; далі слідують надання форми і кінцеве просушування. Червоний чай Червоний чай є повністю ферментірованним. У Китаї розрізняють три типи червоного чаю, а саме Сяочжун, Гунфу і подрібнений чай .

Слайд 37

Жовтий чай Відноситься до слабоферментірованним чаю. Залежно від розміру, а також свіжість і ніжності сирцю жовтий чай ділять на почковий, дрібний і великий. Чорний чай Відноситься до чаю з вторинною ферментацією. Для виробництва чорного чаю зазвичай збирається достатньо грубий і старий сирець. . Залежно від часу, температури і вологості отриманий чай може кардинально відрізнятися як на смак, так і за якістю.

Слайд 38

Кухня Китаю Найвідоміша, мабуть, сичуанськая кухня, основними продуктами для приготування блюд якої служать рис і свинина. Також використовують багато приправ, соєвий соус і пекучий перець, оскільки блюдам сичуанської кухні характерний особливо гострий смак. У пекінській кухні велике значення приділяється солінням і маринадам. Пекинці щедро присмачують їжу часником і гострим перцем, що служить прекрасним засобом профілактики різних захворювань в умовах жаркого літа і холодної зими. Нам, в основному, знайома «пекінська качка». Південна кантональна кухня - сама екзотична зі всіх традиційних кухонь. Китаю, крім того, вона найгостріша. Її особливістю є той факт, що смак більшості продуктів «забивається» спеціями.

Слайд 39

Слайд 40

Національний одяг У китайському національному костюмі багато червоного і золотисто-жовтого кольору, які традиційно вважаються квітами багатства і благополуччя. Характерні елементи китайського костюма - кімоно, вишивка, асиметричні застібки, широкі пояси обі, оздоблення кантами, тасьмою. Маньчжуркі, наприклад, вважають за краще халати «Ціпа». Національні костюми народностей, що населяють Китай, надзвичайно багаті у розмаїтті використовуваних матеріалів, кольору, крою та сполучуваності. Традиційний костюм чеонгсам, або «довгу сукню» сьогодні також популярний серед жінок. Зазвичай у нього високий комір, гудзики або обробка з тасьми на плечі, він щільно прилягає у талії і має довгі розрізи з боків. Його часто шиють з мерехтливого шовку, вишитого сатину і інших тонких тканин.

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Велика Китайська Стіна Єдине творіння людських рук - Велика Китайська Стіна. Це символ китайської нації. Висота її коливається від 3 до 8 метрів, висота башт досягає 12 м, а загальна довжина - 6300 км. Велика Стіна, немов гігантський дракон, в'ється по гірських хребтах, вершинам і перевалам. Вона ніколи не не служила межею, а виконувала роль бастіону проти варварів, що кочували по іншу її сторону.

Слайд 44

Слайд 45

Слайд 46

Слайд 47

КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК (CHUNJIE). Один з найважливіших у китайському календарі, він приходиться на перший молодик першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого. З уведенням григоріанського календаря це свято стали називати "святом весни", щоб відокремити його від Нового року за західним стилем. Первісний зміст свята полягав у даруванні подарунків, суттю яких було побажання, щоб новий врожай був багатим. Це свято прийнято відзначати всією родиною, китайці відвідують друзів, улаштовують пишні й гучні застілля з петардами і хлопавками. Дітям підносять маленькі червоні конвертики з грошима - на удачу.

Слайд 48

СВЯТО ЛІХТАРІВ (YUANXIAOJIE). Китайці відзначають цей день з часів династії Хань. Він приходиться на 15-й день нового року, у середині чи кінці лютого, і завершує святкування Нового року. По всій країні запалюються мільйони ліхтариків, що, за переказами, проводжають в інший світ душі предків, які спустилися на землю до своїх близьких для святкування Нового року. У сучасному Китаї це свято відзначається як день св. Валентина.

Слайд 49

Слайд 50

Слайд 51

Слайд 52

Слайд 53

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія