X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зовнішні процеси

Завантажити презентацію

Зовнішні процеси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослини - живі організми. Мінеральне та повітряне живлення рослин. Дихання рослин.

Слайд 2

До живої природи належать Рослини Тварини Гриби Бактерії Віруси

Слайд 3

Що потрібно рослинам для життя? Вода Грунт Світло Повітря Тепло Поживні речовини

Слайд 4

1 - корінь 2 - стебло 3 - листки 4 - квітка 5 - плід Будова рослин

Слайд 5

Рослини ростуть і розвиваються

Слайд 6

Рослини рухаються Вони повертають свої листки до світла

Слайд 7

Загадка:  Сімсот соколят на одній подушці сплять

Слайд 8

Здатність рухатися — важлива ознака всіх живих організмів. Рослини, на відміну від тварин, здаються нам нерухомими, але вони рухаються, коли ростуть і розвиваються, повертають своє листя і квітки до сонця.

Слайд 9

Рослини розмножуються Плоди різних рослин несхожі між собою, але вони утворюються на місці квіток.  У плодах знаходиться насіння.

Слайд 10

Рослини відмирають Одні рослини живуть сотні, а той тисячі років, а інші – кілька місяців

Слайд 11

Фізкультхвилинка

Слайд 12

Рослини поділяються на три групи: Дерева Кущі Трав'янисті рослини

Слайд 13

Пригадайте чим відрізняються дерева,кущі та травянисті рослини.

Слайд 14

У трав'янистих рослин стебла м'які, соковиті

Слайд 15

У трав'янистих рослин стебла м'які, соковиті У дерев і кущів – тверді, здерев'янілі

Слайд 16

Рослини, як і всі інші організми, дихають, розмножуються, ростуть і розвиваються.

Слайд 17

А для їх нормального функціонування, тобто для росту та розвитку, їм необхідно живитися. Що ж таке живлення? І як саме живляться рослини, адже у них немає рота!! Ось саме про це ми поговоримо на сьогоднішньому уроці.Давйте запишемо тему: Мінеральне та повітряне живлення рослин. Дихання рослин.

Слайд 18

Слайд 19

Запам'ятайте! Поживні речовини утворюються тільки на світлі.

Слайд 20

ле

Слайд 21

Повітряне живлення Грунтове(мінеральне )живлення

Слайд 22

ж

Слайд 23

Слайд 24

Фотосинтез – процес, унаслідок якого рослини в листках утворюють із простих неорганічних речовин складні органічні речовини, використовуючи енергію Сонця. Здатність до фотосинтезу властива виключно рослинам. Вивчення даного процесу почалося ще у ХVІІІ ст. англійським вченим Джозефом Прістлі.

Слайд 25

Фотосинтез здійснюється у пластидах зеленого кольору - хлоропластах. Вони містять хлорофіл, який і є посередником між Сонцем і Землею. Яка функція пластид іншого кольору: хромопластів та лейкопластів? Як відбувається фотосинтез?

Слайд 26

Що утворюється в результаті фотосинтезу У результаті фотосинтезу в листках утворюються органічні сполуки і виділяється в атмосферу кисень.

Слайд 27

Дихання Дихання – це процес протилежний фотосинтезу. Під час дихання рослини поглинають кисень, а виділяють вуглекислий газ. Для нього неважливо, є сонячне проміння, чи його немає.

Слайд 28

Дихання відбувається всередині клітин, тому носить назву внутрішньоклітинне дихання. Дихають рослини цілодобово. Найактивніше дихання спостерігається в тих частинах рослини, які ростуть. Де здійснюється дихання?

Слайд 29

Під час дихання відбувається розпад органічних речовин до неорганічних та виділення енергії. Ця енергія використовується рослинами для забезпечення їхньої життєдіяльності. Що відбувається під час дихання?

Слайд 30

Порівняння процесів

Слайд 31

Газообмін Необхідний рослині для поглинання кисню з повітря і виділення вуглекислого газу під час дихання або поглинання з повітря вуглекислого газу і виділення кисню під час фотосинтезу.

Слайд 32

Випаровування води – це процес виведення з рослини води у вигляді пари. Її випаровують усі частини рослини, але найінтенсивніше листки. Цей процес називають транспірацією. Вона зумовлює охолодження рослини, тобто захищає рослину від перегрівання та сприяє пересуванню речовин по рослині. Випаровування води

Слайд 33

Транспірація сприяє руху води з мінеральними речо винами по стеблу від кореня до листків. Чим інтенсивніше випаровування, тим швидше відбувається цей рух. Завдяки транспірації навколо рослини створюється особливий мікроклімат. Випаровування води

Слайд 34

Випаровування води залежить від: вологості; температури; руху повітря (вітру); віку листків; площі листкової пластинки… Що впливає на випаровування

Слайд 35

-Соняшник протягом доби випаровує у 17 разів більше води, ніж людина. -У жарку погоду температура листків нижча на 4-5 градусів, ніж температура повітря. -У спекотну погоду рослини виділяють не водяну пару, а цілі краплі води, які скапують вниз. Спостерігається “плач” рослини. Цей плач називається ГУТАЦІЄЮ. -Молоді листки випаровують води більше, ніж старі. Цікаво знати

Слайд 36

1. Всі живі організми дихають. 2. Газообмін у листках відбувається через сочевички. 3. Рослини не мають спеціальних органів дихання. 4. Газообмін листків відбувається через продихи. 5. Водорості у воді не дихають. 6. При фотосинтезі виділяється вуглекислий газ. 7. Рослини дихають тільки в темряві. 8. Кисень розщепляє глюкозу в мітохондріях. 9.Рослини під час дихання поглинають вуглекислий газ. Визначити: “так” чи “ні”

Слайд 37

Проблемне запитання: 1.Як на вашу думку, чому сонячного світла та повітря недостатньо для того , щоб дуб міг рости та розвиватися?

Слайд 38

2.Які процеси життєдіяльності забеспечують корінь та листок?

Слайд 39

Живлення - це забезпечення організмів поживними речовинами. Живлення рослин: повітряне та мінеральне(грунтове). * Рослини живляться органічними речовинами, які самі створюють під час фотосинтезу. * Фотосинтез відбувається в листках на світлі за участю хлорофілу та за наявності вуглекислого газу і води. ВИСНОВКИ

Слайд 40

Домашнє завдання!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія