X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальний вигляд поверхні України

Завантажити презентацію

Загальний вигляд поверхні України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Геоморфологи Склад нашої групи Шаповал Жанна Янченко Віка

Слайд 2

Над чим ми працювали Вивчали загальний вигляд поверхні України

Слайд 3

Працювали з підручником. Вивчали додаткові матеріали в бібліотеці. Робили підрахунки. Працювали в Інтернеті. Як ми досліджували

Слайд 4

Що ми з’ясували Загальний план будови поверхні території України визначають рівнини та гори. Україна має загалом рівнинний характер поверхні: 70 % її займають низовини і 25 % – височини. Лише 5 % площі країни зайняті горами, що здіймаються на крайньому півдні і заході. Рівнинна частина країни має загальний похил з півночі на південь та із заходу і сходу до Дніпра. Про це свідчить напрямок течії найбільших річок та їх приток. Абсолютні висоти території коливаються від –5 м (рівень води в Куяльницькому лимані) до 2 061 м (г. Говерла). Такий рельєф зумовлений тривалою історією геологічного розвитку території, дією внутрішніх і зовнішніх сил Землі. Найбільші (Східноєвропейська рівнина, Українські Карпати, Кримські гори) і великі (окремі низовини, височини, гірські хребти і масиви) форми рельєфу утворилися, головним чином, внаслідок внутрішніх процесів, тому мають зв'язок з основними тектонічними структурами.

Слайд 5

Рельєф – це сукупність нерівностей земної поверхні створених в результаті взаємодії зовнішніх та внутрішніх сил Землі

Слайд 6

Рельєф України досить різноманітний. На рівнинній території України, що є частиною великої Східноєвропейської рівнини, чергуються низовини і височини. На її заході підносяться гірські пасма Українських Карпат, на крайньому півдні височать пасма Кримських гір.

Слайд 7

70% її площі займають низовини, 25% — височини і тільки 5% — гори. Низовини, височини і гори неоднакові за висотою і формами рельєфу. Піднятість рівнинної частини території України над рівнем моря становить у середньому 175 м. На Азово-Чорноморському узбережжі абсолютні висоти коливаються в межах 10—15 м, на височинах — 300—400 м. Гірські хребти досягають 1 700— 2 000 м, і найвищою точкою всієї України є гора Говерла (2061 м) в Українських Карпатах. Якою ж є сучасна поверхня України?

Слайд 8

Слайд 9

Графік абсолютних висот найвищих вершин в горах та на рівнинах України

Слайд 10

Основні форми рельєфу Гори Рівнини

Слайд 11

Поверхня великих форм рельєфу ускладнюється меншими формами, створеними переважно зовнішніми процесами – роботою давніх льодовиків і талих льодовикових вод, тимчасових і постійних водотоків, підземних вод, вітру, діяльністю людини. Такими формами рельєфу, зокрема, є горби, пасма, кряжі, гори-останці, відроги хребтів, річкові долини, яри, балки, карстові печери, зсуви, кар'єри і терикони в місцях гірничих розробок.

Слайд 12

В утворенні дрібних форм рельєфу беруть участь зовнішні процеси (вода, вітер, льодовик) та людина

Слайд 13

Дрібні форми рельєфу

Слайд 14

Дрібні форми рельєфу

Слайд 15

Висновок Територія України рівнинна, тільки на заході гори – Карпати , а на півдні Кримського півострова – Кримські. Великі форми рельєфу утворюються під дією процесів у внутрішніх шарах землі, а дрібні – під дією води, вітру, сонця.

Слайд 16

Інтернет посилання http://uk.wikipedia. http://geografia.org.ua/ http://www.geograf.com.ua http://www.ukr-tur.narod.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія