Загальний вигляд поверхні України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Працювали з підручником. Вивчали додаткові матеріали в бібліотеці. Робили підрахунки. Працювали в Інтернеті. Як ми досліджували
Що ми з’ясували Загальний план будови поверхні території України визначають рівнини та гори. Україна має загалом рівнинний характер поверхні: 70 % її займають низовини і 25 % – височини. Лише 5 % площі країни зайняті горами, що здіймаються на крайньому півдні і заході. Рівнинна частина країни має загальний похил з півночі на південь та із заходу і сходу до Дніпра. Про це свідчить напрямок течії найбільших річок та їх приток. Абсолютні висоти території коливаються від –5 м (рівень води в Куяльницькому лимані) до 2 061 м (г. Говерла). Такий рельєф зумовлений тривалою історією геологічного розвитку території, дією внутрішніх і зовнішніх сил Землі. Найбільші (Східноєвропейська рівнина, Українські Карпати, Кримські гори) і великі (окремі низовини, височини, гірські хребти і масиви) форми рельєфу утворилися, головним чином, внаслідок внутрішніх процесів, тому мають зв'язок з основними тектонічними структурами.
Рельєф – це сукупність нерівностей земної поверхні створених в результаті взаємодії зовнішніх та внутрішніх сил Землі
Рельєф України досить різноманітний. На рівнинній території України, що є частиною великої Східноєвропейської рівнини, чергуються низовини і височини. На її заході підносяться гірські пасма Українських Карпат, на крайньому півдні височать пасма Кримських гір.
70% її площі займають низовини, 25% — височини і тільки 5% — гори. Низовини, височини і гори неоднакові за висотою і формами рельєфу. Піднятість рівнинної частини території України над рівнем моря становить у середньому 175 м. На Азово-Чорноморському узбережжі абсолютні висоти коливаються в межах 10—15 м, на височинах — 300—400 м. Гірські хребти досягають 1 700— 2 000 м, і найвищою точкою всієї України є гора Говерла (2061 м) в Українських Карпатах. Якою ж є сучасна поверхня України?
Поверхня великих форм рельєфу ускладнюється меншими формами, створеними переважно зовнішніми процесами – роботою давніх льодовиків і талих льодовикових вод, тимчасових і постійних водотоків, підземних вод, вітру, діяльністю людини. Такими формами рельєфу, зокрема, є горби, пасма, кряжі, гори-останці, відроги хребтів, річкові долини, яри, балки, карстові печери, зсуви, кар'єри і терикони в місцях гірничих розробок.
В утворенні дрібних форм рельєфу беруть участь зовнішні процеси (вода, вітер, льодовик) та людина
Висновок Територія України рівнинна, тільки на заході гори – Карпати , а на півдні Кримського півострова – Кримські. Великі форми рельєфу утворюються під дією процесів у внутрішніх шарах землі, а дрібні – під дією води, вітру, сонця.
Інтернет посилання http://uk.wikipedia. http://geografia.org.ua/ http://www.geograf.com.ua http://www.ukr-tur.narod.ru
Схожі презентації
Категорії