X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика Північної Америки

Завантажити презентацію

Загальна характеристика Північної Америки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальна характеристика Північної Америки Виконала: учениця 10 – Б класу Прухніцка Ірина

Слайд 2

Третій за розміром материк Землі. Природа материка дуже різноманітна: гаї велетенських секвой, величезні озера. Природу материка дуже змінила людина. Тут найродючіші у світі грунти.

Слайд 3

Головна особливість рельєфу Північної Америки – гори, які суцільною стіною простягнулися на заході материка від Аляски до Панамського перешийка. Це Кордильєри – найдовша гірська система в світі.

Слайд 4

Перші люди прийшли в Америку з Азії приблизно 25 тисяч років тому пішки. Поступово просуваючись на південь, сибірські мисливці за морським звіром і рибалки, що належали до монголоїдної раси, загартовані й суворі, здатні вижити в самих важких умовах, заселили Північну й Південну Америку. Саме вони дали початок численним племенам корінних жителів Америки – індіанців.

Слайд 5

Корінні мешканці Північної Америки – екскімоси, алеути та індіанці. Їх відносять до американської гілки монголоїдної раси. У наші дні представники корінних народів не численні – багато сотень тисяч їх загинули в боротьбі проти “білих”, які захоплювали їхні землі та мисливські угіддя, а також від хвороб.

Слайд 6

До Північної Америки належать найбільший у світі острів Гренландія. Майже вся територія покрита льодовиками, які досягають товщини у 2 км, тому тут живе лише 58 тисяч людей. Гренландію відкрив ще в 982 році ісландський мореплавець Ейрік Рудий. Досі невідомо, чому він дав кижаному острову ім’я Гренландія, що в перекладі означає “Зелена земля”.

Слайд 7

Першими європейцями, які ступили на землі Америки в 10 ст., були скандинавські вікінги Ейрік Рудий та його син Лейф Ейрікссон. Вікінги відкрили Гренландію й заснували перше поселення на півострові Лабрадор. Сліди цього поселення збереглися до наших часів. У Європі довго нічого не знали про ці плавання, тому першовідкривачем Америки вважався Христофор Колумб.

Слайд 8

Христофор Колумб із 1492 по 1504 роки здійснив чотири експедиції й першим із європейців перетнув Атлантичний океан у тропіках.

Слайд 9

У 16 ст. в Америку почали прибувати переселенці з Європи. Тут не було суворих законів, тут можна було отримати безкоштовно землю і розбагатіти,тому знедолені та шукачі щастя з усіх кінців Європи полинули сюди. На острові вихідців із Великобританії та Ірландії склалося ядро американської нації.

Слайд 10

У 1691 р. до Північної Америки прибув перший корабель із чорними невільниками з Африки. Їх везли для роботи на плантаціях бавовни. Работоргівля – ганебна сторінка в історії континенту, і 1862 р. рабовласництво в США було заборонено законом. У наші дні на континенті живе 36 млн. нащадків чорношкірих рабів. Усі вони є рівноправними громадянами країн континенту.

Слайд 11

Північноамериканські пустелі дуже сухі та спекотні. Грунти тут кам’янисті, часто засолені. У пустелях ростуть кактуси. Колючі кулі, “колони”, “канделябри” висотою до 15 м і зовсім крихітні кульки розміром з горошину, всіяні небезпечними колючками, займають величезні території. Квіти кактусів надзвичайно гарні, а плоди деяких із них їстівні.

Слайд 12

Одне з найбільш посушливих і спекотних місць на землі є Долина Смерті.

Слайд 13

Ріка Міссісіпі, або “Батько вод”, як її називали індіанці, відіграє найважливішу роль у житті Північної Америки. Її довжина — 3 734 км.

Слайд 14

На рівнинах Північної Америки фіксується найбільша у світі кількість смерчів, які тут називають “торнадо”. Ці потужні завихрення виникають у грозових хмарах у вигляді темного хмарного стовпа – “хобота” – спускаються до поверхні землі. Це одне з найнебезпечніших явищ природи.

Слайд 15

Рослинний світ багатий і різноманітний. На півночі він нагадує природу Східної Азії, а на півдні повсюди можна зустріти тропічні ліси та савани. У горах збереглися гаї секвої – дерева, що з’явилися на землі багато мільйонів років тому.

Слайд 16

Канада

Слайд 17

США

Слайд 18

Мексика

Слайд 19

Гватемала

Слайд 20

Коста - Рика

Слайд 21

Гаїті

Слайд 22

Куба

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія