X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика Ірану

Завантажити презентацію

Загальна характеристика Ірану

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальна характеристика Ірану

Слайд 2

ІРАН Населення - перепис 2011 р.75 149 669 (17-та) - Густота46/км² (158-та) Площа - Загалом1 648 195 км² (18-та)  - Води (%)0.7 Офіційна мова-Перська (фарсі) Столиця – Тегеран з передмістям понад 10 млн. осіб. Державний устрій Ісламська Республіка  - Верховний Лідер (Рахбар)Аятола Сеєд Алі Хосейні Хаменеї  - ПрезидентРухані Хассан Населення - 80 млн. осіб

Слайд 3

Ісламська республіка Іран одна з найбільших держав Південно-Західної Азії. Її площа складає 1,65 млн. кв. км. Географічне розташування Ірану з огляду на те, що країна знаходиться на південному заході Азії і розташована мов би на стику трьох континентів - Азії, Європи, Африки - і з'єднує важливі географічні райони світу, має стратегічне значення. Іран є ланкою, що з'єднує південно-західну Азію, Перську затоку, Кавказ, Середню Азію та Середній Схід. На півночі Іран омивають води Каспійського моря, на півдні - Перської затоки й Оманського моря. Він межує з Туреччиною (на північному заході), Афганістаном і Пакистаном (на сході), Іраком (на заході), а також з Вірменією, Азербайджаном, Туркменістаном (на півночі). Іран через Каспійське море межує з Казахстаном і Росією, а через Перську затоку та Оманське море - з Кувейтом, Бахрейном, Аравією, Катаром, ОАЕ, Оманом.

Слайд 4

Кліматично Іран можна розділити на три частини: тропічне спекотне узбережжя Перської затоки й Оманського моря, більш посушливий субтропічний клімат центральних областей і холодний клімат гірських районів. Клімат більшої частини Ірану субтропічний, континентальний, характеризується різкими коливаннями температур. На узбережжі Перської затоки й Оманського моря клімат тропічний. Для всієї країни, за винятком каспійського узбережжя і прибережної низовини на півдні, типові суворі зими. Достатню кількість вологи у результаті опадів одержують тільки високогірні райони Загроса й узбережжя Каспійського моря.

Слайд 5

Рельєф Понад 4/5 території Ірану займають гори і високі нагір'я. Більшу частину території країни займає велике внутрішнє Іранське нагір'я середньою висотою 1200 м. Його утворюють великі плато, гірські ланцюги і міжгірські улоговини. На заході підносяться гори Загрос, на сході — сильно розчленовані Східно-Іранські гори, на півночі — могутні дуги Ельбурса, на півдні — Макрана. Вздовж узбережжя Каспійського моря, Перської і Оманської заток витягнулися вузькі смуги берегових низовин, а саме Південно-Каспійська низовина та частина Кура-Араксинської низовини та рівнина Хузестан. Основними гірським масивом Ірану є Загрос, що формується з ряду паралельних хребтів, вперемішку з рівнинами, цей весь масив ділить навпіл країну розтягнувшись з північного заходу на південний-схід.

Слайд 6

Іран — аграрно-індустріальна країна з розвинутою нафтовою промисловістю. Основні галузі: нафтова і нафтопереробна, текстильна, цементна, конструкційних матеріалів, харчова, металообробна, чорна і кольорова металургія. В структурі промисловості І. провідне місце займає гірничодобувна промисловість, яка, зокрема, забезпечує високий рівень прибутків від експорту нафти. Транспорт: автомобільний, залізничний, морський, повітряний. Гол. мор. порти в Персидській затоці: Хорремшехр, Бендер-Хомейні, Бушир, Харк (нафтовий термінал), Абадан, Бендер-Махшехр і Чахбехар в Аравійському морі. На Каспійському м.: Ензелі, Ноушехр. Навігація здійснюється по оз. Урмія і р. Карун, яка через Шатт-ель-Араб сполучається з Персидською затокою. Промисловість

Слайд 7

Флора і фауна країни В арідних умовах Ірану розподіл рослинного покриву залежить від ступеня зволоження території та господарської діяльності людини, особливо, землеробства і випасу худоби. Північні, найбільш зволожені, схили Ельбурса до висоти 2500 м вкриті густими широколистяними лісами з перевагою дуба, граба, клена, бука, залізного дерева, в'яза, платана, ясена,волоського горіха, сливи. На узбережжі Каспійського моря місцями зустрічаються перевиті ліанами непрохідні субтропічні ліси. Каспійські ліси і змішані ліси Гирньян (Hyrcanian) на півночі країни — 19000 км². Вапнякові гірські лісові масиви в північно-східних районах (Ялівцевий ліс — 13000 км². Фісташкові ліси в східних, південних та південно-східних районах — 26000 км². Дубові ліси в центральних і західних районах — 35000 км². Кущі й чагарники в Кевір пустелі та у центральній і північно-східній частині країни — 10000 км². Субтропічні ліси південного узбережжя, як ліси Гара — 5000 км².

Слайд 8

Туристичні цікавинки Туристів-іноземців спочатку шокує прийнятий у країні проїзд чоловіків і жінок у громадському транспорті - окремо один від одного. Але такий звичай в Ірані, і до нього варто ставитися з повагою. Носіння хиджаба (одяг скромності) для жінок є обов'язковим. Для туриста буде досить широких штанів або довгої спідниці, сукні-сорочки з довгим рукавом або манто, а також хустини на голові. У випадку, якщо одяг не закриває ноги цілком, для жінок обов'язкові чорні панчохи. Категорично рекомендується так одягатися під час поїздки по містах, у вестибулях готелів і при здійсненні покупок на базарах. Носіння чадри (вуалі) для жінок при відвідуванні мечеті або святих місць обов'язкове. Обмежена фотозйомка в більшості громадських місць, у портах і прикордонних районах. Для чоловіків бажано не ходити в шортах. Хоча звичаї в Ірані останнім часом змінюються, і тепер на вулицях іранських міст іноді можна побачити іноземців, одягнених у спортивний одяг. Особливо це характерно для острова Киш, розташованого в Перській затоці. В Ірані практично немає інфраструктури розваг. У країні заборонені казино, немає нічних клубів і не заохочується вживання спиртних напоїв. Зате тут є унікальні архітектурні пам'ятники, якими цікавляться європейські та японські туристи, і товари гарної якості, за якими приїздять бізнесмени середньої руки.

Слайд 9

Слайд 10

خوش آمدید ЛАСКАВО ПРОСИМО В

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія