"Україна в міжнародних організаціях"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
СНД - підписано угоду про створення Спів-дружності незалежних держав (СНД) 8 грудня 1991 р. Блокування рішень про створення наддержавних структур. За перші 5 років з 600 документів Україна підписала лише 74 % - Україна приєдналась до Економічного союзу як асоційований член 1994 р. - приєднання України до Євразійського економічного простору (ЄЕП) 2004 р. На сьогоднішній день членство України в СНД призупинено - активне військово-технічне співробітництво в межах Алматинської угоди про створення Об'єднаної системи протиповітряної оборони 1995 р.
ПАЧЕС створення за участі України Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЭС) (11 країн Причорноморського басейну) 1992 р. ЦЄІ Україна стала членом Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) 1995 р. Пошуки шляхів спільного розвитку: транспорт та зв’язок; енергетика; довкілля і екологічна безпека; наука і технології; с/г; статистика; інформація та культура.
НБСЄ ОБСЄ підписання Президентом України Л. Кравчуком до Гельсінського заключного акту НБСЄ липень 1992 р. НБСЄ Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 1995 р. Україна стала членом Наради з безпеки і співробітництва в Європі (НБСЄ) підписання у Парижі Декларації “Виклик часу перемін”
Рада Європи (РЄ) Україна стала 37-м членом Ради Європи (РЄ) листопад 1995 р. піднесення на новий рівень питань про захист прав людини; звернення до Європейського суду; введення інституту омбудсмена – спеціального уповноваженого з прав людини.
Європейський союз (ЄС) підписано угоду про співпрацю між Україною та ЄС 14 червня 1994 р. відкладено інтеграцію України до ЄС на невизначений строк 2005 р. саміт у Вільнюсі призупинення процесу підготовки до підписання угоди з Євросоюзом листопад 2013 р. у Брюсселі підписано політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС за участі українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка 21 березня 2014 р. Європарламент ухвалив резолюцію по Украïні, згідно якоï Украïна може подавати заявку на членство в ЄС 17 квітня 2014 р.
НАТО приєднання України до програми НАТО “Партнерство заради миру” лютий 1994 р. у Мадриді підписано “Хартію про особливе партнерство між Україною і НАТО” 9 липня 1994 р. проведення спільних військових навчань; використання науково-технічних досягнень НАТО; проведення спільних миротворчих акцій. ООН Геннадій Удовенко (міністр закордонних справ) обраний Головою Генеральної Асамблеї ООН 1997 р. Україна непостійний член Ради Безпеки ООН 2000 – 2001 рр.
Міжнародні фінансові структури Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) Міжнародний валютний фонд (МВФ) Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР)
Схожі презентації
Категорії