X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Світовий океан та його частини. Острови в океані

Завантажити презентацію

Світовий океан та його частини. Острови в океані

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

1.Океани 2.Моря 3.Затоки і протоки 4.Острови План подорожі:

Слайд 3

Слайд 4

Океани

Слайд 5

Слайд 6

Море — частина Світового океану, що відокремлена від нього суходолом, підводним підвищенням або островами і має своєрідний гідрометеорологічний режим.

Слайд 7

Моря Окраїнні(Баренцове, Аравійське, Беренгове) Середземні моря (Чорне , Середземне, Азовське , Біле, Червоне) Міжострівні (Яванське, Банда)

Слайд 8

Баренцове море було названо в 1853 році на честь голландського мореплавця Віллема Баренца.

Слайд 9

Слайд 10

Аравійське море отримало свою назву через його географічне розташування. З давніх часів, багато торгові шляхи океану перісекалісь в Аравійському морі, поєднуючи Близький Схід з країнами Африки, Індії, Південно-Східною Азією та Китаєм. Великі каравани йшли до моря, борючись дні і ночі проходячи через пустелі з природою і грабіжниками. Аравійське море отримало свою назву через його географічне розташування. З давніх часів, багато торгові шляхи океану перісекалісь в Аравійському морі, поєднуючи Близький Схід з країнами Африки, Індії, Південно-Східною Азією та Китаєм. Великі каравани йшли до моря, борючись дні і ночі проходячи через пустелі з природою і грабіжниками.

Слайд 11

Червоне море є прямим переклад грецького Erythra Thalassa, що прийшов з давніх часів. Існують дві теорії щодо того, чому море називають червоним. Це може бути через сезонне цвітіння червоного кольору бактерій у поверхні моря (моряки називають їх морськими тирсою) або через багатих корисними копалинами червоних гір неподалік.

Слайд 12

Слово Середземномор'я походить від латинського слова mediterraneus що означає "середина землі". Для стародавніх римлян, які дали свою назву морю, воно було центром Землі (або тому, що море майже повністю оточене з суші, або тому, що воно було центром світу, який вони знали).

Слайд 13

Рельєф дна Яванського моря мало пересічений, на дні є поглиблення, схожі на давні річкові долини. У центрі переважає глибина 60-61 м

Слайд 14

Море Банда в Тихому океані

Слайд 15

Затока – частина моря чи океану, що глибоко вдається в суходіл Мексиканська Затока

Слайд 16

Затоку названо на честь британського дослідника Генрі Гудзона (англ. Henry Hudson), який досліджував узбережжя затоки в 1610 році на кораблі «Дисковері» (англ. Discovery), екіпаж якого вчинив бунт 12-го липня 1611 року після довгої зими на кризі, що захопила була корабель в свої крижані обійми.

Слайд 17

Перська затока!!!

Слайд 18

Бенга льська зато ка — велика затока на північному сході Індійського океану, обмежована півостровами Індостан та Індокитай, Андаманськими та Нікобарськими островами

Слайд 19

Протока — порівняно вузька смуга води, що розділяє які-небудь ділянки суходолу і з'єднує суміжні водні басейни або їхні частини.

Слайд 20

Керченська протока

Слайд 21

Гібралтарська протока

Слайд 22

Берингова протока

Слайд 23

Протока Дрейка

Слайд 24

Острови Острови — порівняно невеликі ділянки суходолу, з усіх боків оточені водою. Якщо острови розташовані групою недалеко один від одного, то таку групу називають архіпелагом. До найбільших островів належать: Гренландія (2176 тис. км2) Він за територією в 3,5 раза більший за Україну, Нова Гвінея (829 тис. км2), Калімантан (734 тис. км2), Мадагаскар (590 тис. км2)).

Слайд 25

Острови материкові вулканічні коралові

Слайд 26

Материкові — це частини материка, що відділились внаслідок руху земної кори. Розташовані в основному на материковому шельфі. Наприклад, острів Мадагаскар. (Відшукай його на карті.) Ці острови розташовані на шельфі. Наприклад, ще кілька десятків тисяч років тому найбільший острів Океанії Нова Гвінея був з’єднаний з Австралією 150-кілометровою перемичкою. Її опускання лише на 30 м призвело до утворення Торресової протоки. Материкове походження мають і острови Нова Зеландія. Мадагаскар

Слайд 27

Вулканічні — утворилися внаслідок виверження вулканів на дні морів і океанів. Вони невеликі за розмірами, розміщуються групами, в рельєфі відрізняються підвищеними конусами вулканів. До них належать Гавайські, Курильські та інші острови Тихого океану. Гавайські острови – це 24 острова, що розтяглися на 2 500 км. Вони цілком утворені потужними виливами лави підводних і наземних вивержень вулканів мільйони років тому. Найбільший з островів – Гаваї – сформований згаслими і діючими вулканами. Серед них і найвища вершина в Полінезії – вулкан Мауна-Кеа (4 210 м). Курильськіострови Курильські острови

Слайд 28

Коралові острови складені вапняковими скелетами коралових поліпів — найдрібніших тварин, що живуть у тропічних частинах океанів. Вони утворюються на мілководді (до 50 м) між 30° пн.ш. і 30° пд.ш., там, де можуть розвиватись поліпи. Найбільша коралова споруда в світі — Великий Бар'єрний риф біля східних берегів Австралії. ( Відшукайте його на карті.)

Слайд 29

Півострів — ділянка суходолу, оточена з трьох боків водою, а з четвертого з'єднана з суходолом. Аравійський півострів

Слайд 30

Араві йський піво стрів — найбільший півострів Азії, між Червоним і Аравійським морем та Перською затокою; близько 3 млн. км2.

Слайд 31

Півострів Індостан

Слайд 32

Кримський півострів

Слайд 33

Знайдіть на карті ці півострови!

Слайд 34

Наша подорож підійшла до завершення. Ми на Кримському півострові

Слайд 35

1.Параграф №46 2.Закінчити виконання практичної роботи №10. 3.Підготувати повідомлення про солоність світового океану. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія