X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Релігії світу

Завантажити презентацію

Релігії світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація з географії на тему: “ Релігії світу ” Виконала учениця 10-Б класу Христич Анна

Слайд 2

1. Християнство 2. Буддизм 3. Іслам

Слайд 3

Релігія (від лат. religio – зв'язок) - віра, особлива форма усвідомлення світу, яка не потребує обгрунтування і доказів. У широкому сенсі, як суспільний інститут, сукупність вірувань і віровчень, наявних у суспільстві. Включає до свого складу сукупність звичаїв, обрядів, правил життя і поведінки людей і т.д.

Слайд 4

Слайд 5

Найбільша за кількістю послідовників світова релігія. Християнство

Слайд 6

Християнство виникло в Палестині в результаті діяльності Ісуса Христа, а також його найближчих послідовників. Поширення християнства, особливо в перші п'ять століть нашої ери, йшло дуже швидко.

Слайд 7

Більшість християн визнає необхідність здійснення таїнств - священних дій, покликаних повідомити віруючим Божу благодать.   Православні, католики і монофісіти визнають сім таїнств: хрещення, миропомазання (у католиків - конфірмація), причастя, покаяння (сповідь), елеосвячення, шлюб, священство. Більшість протестантів - тільки два: хрещення і причастя.

Слайд 8

Християнство має велике число напрямів, течій, деномінацій. Основні напрями - православ'я, католицизм, протестантизм, монофісітство, несторіанство. Православ'я та монофісітство в організаційному відношенні діляться на значне число помісних церков.   Загальна чисельність християн становила у 1996 р. 1955 млн. чоловік, близько 34% всього населення світу.

Слайд 9

Буддизм

Слайд 10

Виник в Стародавній Індії в VI-V ст. до н.е. Засновником вважається Сіддхартха Гаутама. Основні напрямки: хінаяна і махаяна. У центрі буддизму - вчення про "чотири благородні істини": існують страждання, його причина, стан звільнення і шлях до нього.

Слайд 11

Страждання - стан неспокою, напруженості, рівне бажанням; звільнення (нірвана) - стан непов'язаності особистості із зовнішнім світом, досконалої задоволеності і самодостатності, що тягне за собою знищення бажань, точніше - згасання їх пристрасності.

Слайд 12

В буддизмі немає душі як незмінної субстанції, немає протиставлення суб'єкта й об'єкта, духу і матерії, немає Бога як творця і безумовно вищої істоти. В ході розвитку буддизму поступово склалися культ Будди і бодхісатв, ритуал і чернечі громади. Буддизму дотримуються в світі близько 500 млн. чоловік.

Слайд 13

Іслам (по-арабськи "покірність") Монотеїстична релігія, одна зі світових релігій (поряд з християнством і буддизмом), її послідовники - мусульмани.

Слайд 14

Виник в Аравії в VII ст. Засновник - Мухаммед. Іслам складався під значним впливом християнства і іудаїзму. В результаті арабських завоювань розповсюдився на Близькому і Середньому Сході, пізніше в деяких країнах Далекого Сходу, Південно-Східної Азії, Африки.

Слайд 15

Головні принципи ісламу викладені в Корані. Основні догмати - поклоніння єдиному всемогутньому Богу - Аллаху і шанування Мухаммеда пророком - посланником Аллаха. Мусульмани вірять у безсмертя душі і загробне життя.

Слайд 16

П'ять основних обов'язків, передбачених прихильникам ісламу: 1. віра в те, що немає Бога крім Аллаха, а Мухаммед є посланник Аллаха; 2. п'ятикратна щоденна молитва; 3. милостиня на користь бідних; 4. пост у місяці рамазан; 5. паломництво в Мекку, скоєне хоча б раз у житті.

Слайд 17

Основні напрямки - сунізм і шиїзм. У X ст. створена система теоретичного богослов'я - калам; правова система ісламу розроблена в шаріаті. У VIII-IX ст. виникло містична течія - суфізм.   Число послідовників ісламу оцінюється в 880 млн. чоловік. Майже у всіх країнах з переважно мусульманським населенням іслам є державною релігією.

Слайд 18

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія