X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРИРОДООХОРОННІ ТЕРИТОРІЇ СТЕПОВОЇ ЗОНИ

Завантажити презентацію

ПРИРОДООХОРОННІ ТЕРИТОРІЇ СТЕПОВОЇ ЗОНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИРОДООХОРОННІ ТЕРИТОРІЇ СТЕПОВОЇ ЗОНИ ГЕОГРАФІЯ 8 КЛАС

Слайд 2

БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК «Асканія-нова»

Слайд 3

Слайд 4

«АСКАНІЯ-НОВА» Науково-дослідна установа в системі Академії аграрних наук України, державний заповідник заснований в 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном.

Слайд 5

Має 12 відділів (у тому числі ботанічного парку та заповідного степу і зоологічного парку), 9 лабораторій, науковий музей; веде експериментальне господарство і 4 племінні заводи сільськогосподарських тварин. Інститут є центром науково-дослідної роботи в галузі породоутворення, великою базою племінного тваринництва. Площа заповідника складає 33 307,6 га, з них 11 054 га — «абсолютно заповідна» степова зона. Асканійський степ вважається типчаково-ковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року пролітає більше 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин.

Слайд 6

БОТАНІЧНИЙ САД Під нього відведена територія у 170 гектарів. Його перші ділянки розплановані ще у 1887 р. На кінець 20 століття колекція рослин досягла 1.000 чагарників та дерев. Рябчик великий, або шаховий Тюльпан Шренка

Слайд 7

ДИКІ ТВАРИНИ Заповідник утримує близько 800 різновидів диких копитних та гібридних форм свиней, оленів, коней, бізонів, антилоп, баранів, биків, верблюдів, лам, віслюків куланів, шотландських поні. Американський бізон і теля Зебри

Слайд 8

ОРНІТОПАРК Відділом зоопарку є орнітопарк. В орнітопарку нараховують більш ніж 60 різновидів птахів — лебеді, фазани, качки, лелеки, гуси єгипетські та індійські, страуси. Страус з малюком Фазан Карибський фламінго

Слайд 9

ДУНАЙСЬКИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК

Слайд 10

Слайд 11

Дунайський біосферний заповідник — самостійна природоохоронна та науково-дослідна установа. Розташований на крайньому південному заході України, на території Кілійського району Одеської області.

Слайд 12

Загальна площа дельти Дунаю складає біля 5640 км2, в тому числі 1200 км2 припадає на українську частину. Дунайський біосферний заповідник, площею 46402,9 га, займає її приморську зону.

Слайд 13

Дунайський біосферний заповідник створений Указом Президента України в 1998 році на базі природного заповідника "Дунайські плавні". До передбачених відповідним законом зон біосферного заповідника ввійшли: Вторинна (морська) дельта Кілійського рукава Дунаю (нижче м. Вилкове) - заповідна, буферна зони та зона антропогенних ландшафтів Жебріянська гряда - зона антропогенних ландшафтів Стенцівсько-Жебріянські плавні – зона регульованого заповідного режиму Русловий острів Єрмаков - буферна зона та зона антропогенних ландшафтів Територія прилеглого недіючого рибного господарства - зона антропогенних ландшафтів

Слайд 14

Дунайський біосферний заповідник має перспективу розширення на всі найбільш цінні водно-болотні угіддя Українського Придунав’я (верхів'я лимана Сасик, озеро Кугурлуй тощо), що передбачене відповідною Програмою розвитку заповідної справи в Україні на 2001-15 роки. Для цього названі території зарезервовані спеціальним Наказом Президента України.

Слайд 15

ДНІПРОВСЬКО-ОРІЛЬСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК

Слайд 16

Слайд 17

Дніпровсько-Орільський заповідник — природний заповідник у долині Дніпра і плавнів Протовчі (сучасне русло Орелі). Створений постановою Ради Міністрів УРСР від 15 вересня 1990 року №262 на базі загальнозоологічного та орнітологічного заказників «Таромський уступ» та «Обухівські плавні». Площа 3 766 гектарів.

Слайд 18

Плавневі ліси, гаї, луки, ділянки автохтонної рослинності: ковила, сон-трава (Pulsatilla), тюльпан, шелюга, чорноклен. Росте 9 рослин занесених у Червону книгу України і 50 рідких для Дніпропетровщини видів. Фауна налічує 31 вид ссавців: лось, косуля, олень, дикий кабан, заєць, ондатра, єнотоподібний собака, бобер, куниця, горностай, борсук. Птахів 184 види (станом на 2006 рік), риб — понад 30 видів.

Слайд 19

УКРАЇНСЬКИЙ СТЕПОВИЙ ЗАПОВІДНИК

Слайд 20

Український державний степовий заповідник, заснований 1961 у результаті об'єднання заповідників Приазовської височини: Хомутовський степ (заснований 1926), Кам'яні Могили (заснований 1927) і Михайлівська цілина (заснований 1928) на Сумщині і Стрілецький Степ, це відділення у 1968 р. було передано до складу Луганського природного заповідника. У 1988 р. розпорядженням Ради Міністрів УРСР створено четверте відділення заповідника Крейдова флора. У 2008 р. видано Указ Президента України про утворення п'ятого відділення «Кальміуське», яке на теперішній момент перебуває на стадії організації та облаштування.

Слайд 21

РОЗТАШУВАННЯ Донецька область: Новоазовський, Володарський, Слов'янський та Краснолиманський райони; Запорізька область: Куйбишевський район; Сумська область: Лебединський район.

Слайд 22

Загальна площа заповідника складає 2 768,4 га (без урахування запланованих територій відділення «Кальміуське»). Завдання Українського Степового Природного Заповідника — збереження первісної степової рослинності та ділянок природних екосистем.

Слайд 23

ЛУГАНСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК

Слайд 24

Луганський природний заповідник - природоохоронна територія в Луганській області. Заповідник створений з метою збереження у природному стані типових та унікальних для степової ландшафтної зони природних комплексів.

Слайд 25

Заповідник було створено згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1968 р. № 568 . Указом Президента України від 21 квітня 2004 р. № 466 площу заповідника було розширено і на сьогодні вона становить 2122,0 га. Площа його охоронної зони складає 1602,55 га. Загальна кількість природної флори заповідника нараховує 1862 види, з них флора судинних рослин - 1135 видів, мохоподібних - 30 видів, зелених водоростей - 178 видів, лишайників - 25 видів. Тут зростають також 494 види грибів. У флорі заповідника нараховується 186 ендемічних видів.

Слайд 26

КАЗАНТИПСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК

Слайд 27

Слайд 28

Заповідник створений Указом Президента України від 12 травня 1998 року № 458 на площі 450,1 га з метою збереження у природному стані типових та унікальних степових природних комплексів Азовського узбережжя Криму і прилеглої акваторії.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія