"Порівняльна характеристика забрудненості міст України"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Екологічна ситуація На порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство усвідомлює небезпеку скорочення життя на Землі із-за свого впливу на масштаби природокористування, інтенсивність господарювання, забруднення природного середовища. Однак відчуття тривоги за якість останнього властиве далеко не кожному з нас, жителів міста й села, де знаходяться основні джерела забруднення атмосферного повітря, природних вод, грунтів.
Екологічна ситуація в Україні Охорона навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України. З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику. Питання екологічної безпеки та, у зв'язку з цим, природоохоронної діяльності в Українській державі є пріоритетними.
Полтава У Полтавській області стан навколишнього природного середовища протягом останніх років залишається стабільним, враховуючи незначну динаміку змін більшості показників, що характеризують стан довкілля, за відсутності техногенних та природних надзвичайних подій і явищ, і є доволі прийнятним у порівнянні з більшістю інших областей України. Протягом року в області в атмосферне повітря викидається 150 тис. забруднюючих речовин. Передують міста Кременчук і Полтава, на які припадає майже половина обсягів викидів в області (на М.Кременчук - майже третина). Щільність викидів складає 5,3 т/км2 і близько 100 кг за рік на 1 мешканця області, що, відповідно, в 1,9 рази та в 1,3 рази менше ніж в середньому по Україні.
Полтава Найбільшим джерелом забруднення атмосферного повітря є автотранспорт - за рік викидається понад 80 тис.т забруднюючих речовин, тобто більше половини від усіх зареєстрованих викидів. В містах Полтаві і Миргороді цей відсоток складає 90 та 85 відповідно. Перевищує 90% частка викидів забруднюючих речовин автотранспортом у районах з незначною концентрацією промислових підприємств - Пирятинському, Глобинському, Козельщинському, Чорнухинському, Чутівському, Хорольському.
Полтава Головними проблемними питаннями в області щодо екологічного стану залишаються: Постійне руйнування берегів Кременчуцького водосховища внаслідок водної абразії Підтоплення. Безповоротна втрата земель за рік складає від 3 до 4 метрів берегової лінії. На сьогодні виникла загроза руйнування житлових будинків та підсобних будівель в таких населених пунктах, як Липове, Шушвалівка, Мозоліївка, Пронозівка, Васьківка і Градизьк Глобинського та Максимівка Кременчуцького районів.
Полтава З метою активізації природоохоронної роботи інспекторським складом та спеціалістами державного управління екології та природних ресурсів в Полтавській області проводиться системна робота щодо виявлення екологічних правопорушень. Так, за минулий та перший квартал 2006 року проведено майже 13 тисяч перевірок, у тому числі 8 на об'єктах, що входять до "Переліку екологічно небезпечних об'єктів України".
Одеса Актуальною для області залишається проблема екологічного стану водноресурсного потенціалу. Велику шкоду водним об’єктам області наносять скиди неочищених і недостатньо очищених стічних вод промислових і сільськогосподарських підприємств, розміщення в прибережних смугах та водоохоронних зонах річок і водоймищ тваринницьких ферм без виконання охоронних заходів, сміттєзвалищ.
Одеса В області склалася незадовільна ситуація з накопиченням, зберіганням, знешкодженням, утилізацією промислових та побутових відходів. Так у 2001 р. накопичено на підприємствах 1281,8 тис.т промислових токсичних відходів, що на 1,5 тис.т менше ніж у 2000 р. Близько 166 тис. тонн токсичних відходів, що зберігаються у сховищах організованого складування, належать до I-III класів небезпеки. Крім того, на території області розташовано майже 550 сміттєзвалищ. Щорічний загальний обсяг відходів, що вивозиться на них, досягає близько 4 млн. т. Існуючі звалища не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, що є одним із факторів інтенсивного забруднення поверхневих та підземних вод, ґрунту, атмосферного повітря.
Одеса Місто Одеса потерпає від стихійних смітників і задихається від викидів нечистот в річку Південний Буг. забруднення навколишнього середовища є актуальною соціально-екологічною проблемою Одеси. У довколишні поля та ліса з приватного сектору міста звозять сміття. Жителі Одеси заявляють, що в місті трапилась екологічна катастрофа. Річка Південний Буг перетворюється на мертву. У ній з року в рік, з невідомих причин, гине риба, зникають раки, худоба не хоче пити воду, а сморід взимку заважає перебувати на подвір’ї. В спекотну пору року мешканці міста не можуть спати в своїх оселях.
Висновки довкілля Полтавщини на сьогодні перебуває в задовільному стані, можливості природних ресурсів до самовідтворення ще не вичерпані, хоча достатньо є проблем, які можуть привести до непоправних негативних змін, якщо не вживати дій для їх своєчасного розв'язання. загалом Одеса являється одним з найбрудніших міст України через проблеми з водопостачанням та чистотою річок, а також забрудненням промислових відходів.
Шляхи вирішення вжити заходи щодо забезпечення автотранспорту неетильованим бензином, малосірчистим дизельним паливом; керівникам підприємств виконувати всі природоохоронні заходи, які є в узгоджених проектах ГДВ; місцевим органам влади забороняти будівництво нових екологічно небезпечних об’єктів; вдосконалювати проведення державного і виробничого контролю за дотриманням технологічних регламентів на промислових об’єктах незалежно від форми власності та видів господарювання; впроваджувати чисті технології, проводити переведення котельних на газ; створити постійно діючий моніторинг за станом атмосферного повітря та проводити інші заходи.
Дякуємо за увагу! Над презентацією працювали учні 11-А: Шевченко Т. Даніліхін Д. Шейко О. Попроцька В. Коломієць Г.
Схожі презентації
Категорії