Особливості океанів Землі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Океани Землі скласти комплексну характеристику природних умов океанів з'ясувати особливості природи океанів Навчитися висловлювати чітко свою думку Толерантно ставитись до товаришів і вчителя Терещук Тетяна Сергіївна Вчитель географії Христинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Перевір себе 1. Тихий океан за площею посідає: а)перше місце; б)третє місце; в)четверте місце. 2. Тихий океан розміщується в межах літосферної плити: а)Індо -Австралійської; б)Тихоокеанської; в)Південноамериканської; г)Східноантарктичної. 3. Течії Тихого океану: а)Голкова; б)Мусонна; в)Пасатна; г)Перуанська; д)Течія Західних Вітрів. 4. Максимальна глибина Тихого океану : а)11022м; б)7492м; в)3435м; г)1000м; д)1300м.
Перевір себе 5. Вогняне кільце утворилося: а)унаслідок землетрусів і виверження вулканів; б)на кордоні літосферних плит; в)на кордоні Індійського й Тихого океанів. 6. Руйнівні тропічні урагани — це: а)припливи та відпливи; б)цунамі; в)тайфуни. 7. Як змінюється температура і солоність води: а)збільшуються від екватора до помірних широт; б)зменшуються від екватора до полюсів; в)збільшуються від тропічних широт до полюсів. 8. Середня глибина Тихого океану: а) 500м; б) 2500м; в) 3960м; г) 4000м.
Правила співпраці Ми повинні: Працювати дружно; Мислити логічно; Діяти швидко; Говорити переконливо;
Океани Тихий – 180 млн. км2 Атлантичний – 93 млн. км2 Індійський - 75 млн. км2 Північний Льодовитий -13 млн. км2
Тихий океан – найбільший на планеті. Він покриває більше половини всієї водної поверхні Землі. Має площу в 178 млн. км кв. простягаючись від Японії до Америки. Середня глибина океану складає 4 км. Маріанська западина – океанічна впадина на заході Тихого океану, що є найглибшим з географічних об’єктів Цунамі – це довгі хвилі, народжені потужною дією на всю товщу води в океані. Причиною цунамі є підводні землетруси, під час яких відбувається різке зміщення ділянки морського дна.
У Тихому океані знаходиться більше 25000 островів, це більше, ніж у решти океанів, разом взятих, всі острови, що тут знаходяться, можна умовно поділити на поодиноко стоячі острови, які не мають відношення до материків, архіпелаги та континентальні острови.
Атлантичний океан – другий по величині океан після Тихого. В ньому знаходиться 25% всієї води планети. Середня глибина – 3600 м. Максимальна знаходиться в жолобі Пуерто-Ріко – 8742м. Площа океану – 91 млн. кв. км. Особливістю його є мала кількість островів, а також складний рельєф дна, який утворює велику кількість улоговин і жолобів. Великий вплив на температуру океану надає обмін водою з Північно льодовитим океаном. З Півночі в Атлантичний океан дрейфують десятки тисяч айсбергів, допливаючи майже до тропічних широт.
Саргасове море – розташоване в північній частині Атлантичного океану. Це море внесене до книги рекордів Гіннеса як сама велика ділянка спокійної води. Біля 6 млн. кв. км. моря вкрито водоростями “саргассум”. Бермудський трикутник – район в Атлантичному океані, відомий історіями про таємниче зникнення морських і повітряних судів в районі між Бермудськими островами, Флоридою і Пуерто-Ріко Гольфстрім – велика морська течія в Атлантичному океані. Завяки її теплим водам Європейські держави, розташовані на берегах океану мають м’якіший клімат, ніж без нього.
Індійський океан – третій за розмірами океан Землі ,що вкриває 20% її водної поверхні, його площа складає 76 млн. кв. км. Практично весь знаходиться в Південній півкулі. Середня глибина приблизно 4 км. Максимальна – в Яванському жолобі і складає 7729 м. На Півдні океан не має прісноводних артерій. Відсутність достатнього опріснення, а також велика випаровуваність пояснює, чому солоність води в ньому дещо вища, порівняно з іншими океанами. Найсолонішою ділянкою Індійського океану є Червоне море (42%)
Мальдіви-держава в Індійському океані , розташована на 26 атолах, що складається із майже 1200 островів вулканічного походження, заселеними з яких є лише 200
Північний Льодовитий океан розташований між Євразією та Північною Америкою і є найменшим океаном на нашій планеті. Його площа складає 14,75 млн. кв. км. Середня глибина 1225 м. Найбільша глибина – 5,5 км знаходиться в Гренландському морі.
Льодовик – колиска айсбергів . Являє собою величезну масу льоду , що утворилася в результаті накопичення атмосферних опадів – снігу і дощу протягом тисячоліть. Льодовики – найбільші джерела прісної води на планеті. Айсберг – великий, вільно плаваючий шматок льоду, який плаває в океані чи морі. Як правило, айсберги відколюються від шельфових льодовиків.
Питання для закріплення матеріалу уроку : 1. Який океан дає половину світового вилову риби? 2. Чим зумовлена відносна бідність рослинного і тваринного світів Північно Льодовитого океану? 3. Що таке «пташині базари»? 4. В яких широтах Світового океану утворюються колонії коралових поліпів? 5. В якому океані розташована найглибша западина Світового океану? 6. В якому океані розташована затока, назва якої походить від слова «бенґала», що означає «житло банґа»?
Схожі презентації
Категорії