X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні положення вчення Вернадського про біосферу"

Завантажити презентацію

"Основні положення вчення Вернадського про біосферу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презинтація З екології На тему «Біосфера. Основні положення вчення В.І.Вернадського про біосферу» Гордієнко Ігора

Слайд 2

Мета: Розповісти про біосферу та вчення Вернадського про біосферу.

Слайд 3

Вернадський Володимир Іванович (1863 — 1945)  Володимир Іванович Вернадський - російський і радянський вчений натураліст, мислитель і громадський діяч кінця XIX століття і першої половини XX століття. Творець наукових шкіл. Він є основоположником наукового напрямку, названого їм біогеохімією, яке лягло в основу сучасного вивчення біосфери. У коло його інтересів входили багато науки: геологія, грунтознавство, кристалографія, мінералогія, геохімія, радиогеология, біологія, палеонтологія, біогеохімія, метеоритика, філософія та історія.

Слайд 4

Біосфера Біосфера - оболонка Землі, заселена живими організмами, що знаходиться під їх або глобальна екосистема Землі. Усі оболонки Землі знаходяться в постійній взаємодії. Живі організми населяють і літосферу, і гідросферу і атмосферу (нижні шари). Це особлива оболонка - біосфера. Живі організми змінюють всі інші оболонки Землі та змінюються самі. Рослини і мікроорганізми своєю діяльністю змінили літосферу і створили родючий грунтовий шар.

Слайд 5

Біосфера У структурі біосфери Вернадський виділяв сім видів речовини: Жива; Біогенна (виникло з живого або піддане переробці); Костна (абиотическое, утворене поза життям); Біокосное (що виникло на стику живого і неживого; до биокосное, за Вернадським, відноситься грунт); Речовина в стадії радіоактивного розпаду; Розсіяні атоми; Речовина космічного походження. Жива речовина - вся сукупність тіл живих організмів, що населяють Землю, фізико-хімічно єдина, незалежно від їх систематичної належності. Біогенна речовина (вугілля, нафта, карбонатні породи і т. д.) - речовина, що створюється і переробляє живим організмом. Костна речовина - продукти, які утворюються без участі живих організмів. Біокосное речовина (грунт, мул, кора і т. д.) - речовина, яка створюється одночасно живими організмами і костними процесами.

Слайд 6

Існує три границі біосфери

Слайд 7

Границі біосфери Атмосфера - газова оболонка, що оточує планету Земля. Внутрішня її поверхня покриває гідросферу і частково земну кору, зовнішня межує з навколоземної частиною космічного простору. Атмосфера визначає погоду на поверхні Землі, вивченням погоди займається метеорологія, а тривалими варіаціями клімату - кліматологія. Гідросфера- водна оболонка Землі. Її прийнято ділити на Світовий океан, континентальні поверхневі води і підземні води. Загальний обсяг води на планеті - близько 1533000000 кубічних. Маса гідросфери - приблизно 1,46 · 1021 кг. Це лише 1/4000 від маси всієї планети.

Слайд 8

Границі біосфери Літосфера - кам'яна оболонка Землі. Земна кора складаеться із гірських порід. Кількість гірських порід у земній корі неоднакова - больше 70% пріпадає на базальти, граніти й інші магматічні породи. На континентах переважають граніти, а під океанами - базальти. Під земною корою находится мантія (до 2 900 км) i ядро (від 29 000 до 63 800 км).

Слайд 9

Висновок Отже, можна сказати, що біосфера – це своєрідна оболонка Землі, що охоплює всю сукупність живих організмів і ту частину речовини планети, яка перебуває в безпереривному обміні з цими організмами. Біосфера охоплює нижню частину атмосфери, всю гідросферу і літосферу. Її товщина 35-40 км. Продукти життєдіяльності живих істот відносять до вельни рухливих речовин, які переміщюються у просторі. Розподіл живих організмів просторово значно обмеженіший, ніж уся біосфера. Біосферу, як оболонку запропонував Е.Зюсс, до нього у цей час підключився й Докучаев. Саме Докучаев ще більш ширше й змістовніше розкрив це поняття.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія