X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Океани Землі

Завантажити презентацію

Океани Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Океани Землі скласти комплексну характеристику природних умов океанів з'ясувати особливості природи океанів Навчитися висловлювати чітко свою думку Толерантно ставитись до товаришів і вчителя Терещук Тетяна Сергіївна Вчитель географії Христинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Слайд 2

Перевір себе 1. Тихий океан за площею посідає: а)перше місце; б)третє місце; в)четверте місце. 2. Тихий океан розміщується в межах літосферної плити: а)Індо -Австралійської; б)Тихоокеанської; в)Південноамериканської; г)Східноантарктичної. 3. Течії Тихого океану: а)Голкова; б)Мусонна; в)Пасатна; г)Перуанська; д)Течія Західних Вітрів. 4. Максимальна глибина Тихого океану : а)11022м; б)7492м; в)3435м; г)1000м; д)1300м.

Слайд 3

Перевір себе 5. Вогняне кільце утворилося: а)унаслідок землетрусів і виверження вулканів; б)на кордоні літосферних плит; в)на кордоні Індійського й Тихого океанів. 6. Руйнівні тропічні урагани — це: а)припливи та відпливи; б)цунамі; в)тайфуни. 7. Як змінюється температура і солоність води: а)збільшуються від екватора до помірних широт; б)зменшуються від екватора до полюсів; в)збільшуються від тропічних широт до полюсів. 8. Середня глибина Тихого океану: а) 500м; б) 2500м; в) 3960м; г) 4000м.

Слайд 4

.

Слайд 5

Правила співпраці Ми повинні: Працювати дружно; Мислити логічно; Діяти швидко; Говорити переконливо;

Слайд 6

Океани Тихий – 180 млн. км2 Атлантичний – 93 млн. км2 Індійський - 75 млн. км2 Північний Льодовитий -13 млн. км2

Слайд 7

Тихий океан

Слайд 8

Тихий океан – найбільший на планеті. Він покриває більше половини всієї водної поверхні Землі. Має площу в 178 млн. км кв. простягаючись від Японії до Америки. Середня глибина океану складає 4 км. Маріанська западина – океанічна впадина на заході Тихого океану, що є найглибшим з географічних об’єктів Цунамі – це довгі хвилі, народжені потужною дією на всю товщу води в океані. Причиною цунамі є підводні землетруси, під час яких відбувається різке зміщення ділянки морського дна.

Слайд 9

У Тихому океані знаходиться більше 25000 островів, це більше, ніж у решти океанів, разом взятих, всі острови, що тут знаходяться, можна умовно поділити на поодиноко стоячі острови, які не мають відношення до материків, архіпелаги та континентальні острови.

Слайд 10

Фернан Магеллан

Слайд 11

Слайд 12

Вулкан Мауна - Кеа Гибискус Папоротникові джунглі Гавайї – острів водоспадів

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Атлантичний океан

Слайд 21

Атлантичний океан – другий по величині океан після Тихого. В ньому знаходиться 25% всієї води планети. Середня глибина – 3600 м. Максимальна знаходиться в жолобі Пуерто-Ріко – 8742м. Площа океану – 91 млн. кв. км. Особливістю його є мала кількість островів, а також складний рельєф дна, який утворює велику кількість улоговин і жолобів. Великий вплив на температуру океану надає обмін водою з Північно льодовитим океаном. З Півночі в Атлантичний океан дрейфують десятки тисяч айсбергів, допливаючи майже до тропічних широт.

Слайд 22

Саргасове море – розташоване в північній частині Атлантичного океану. Це море внесене до книги рекордів Гіннеса як сама велика ділянка спокійної води. Біля 6 млн. кв. км. моря вкрито водоростями “саргассум”. Бермудський трикутник – район в Атлантичному океані, відомий історіями про таємниче зникнення морських і повітряних судів в районі між Бермудськими островами, Флоридою і Пуерто-Ріко Гольфстрім – велика морська течія в Атлантичному океані. Завяки її теплим водам Європейські держави, розташовані на берегах океану мають м’якіший клімат, ніж без нього.

Слайд 23

Скумбрія

Слайд 24

Тріска

Слайд 25

Меч - риба

Слайд 26

Кит

Слайд 27

Слайд 28

Плавуча бурова платформа

Слайд 29

Індійський океан

Слайд 30

Індійський океан – третій за розмірами океан Землі ,що вкриває 20% її водної поверхні, його площа складає 76 млн. кв. км. Практично весь знаходиться в Південній півкулі. Середня глибина приблизно 4 км. Максимальна – в Яванському жолобі і складає 7729 м. На Півдні океан не має прісноводних артерій. Відсутність достатнього опріснення, а також велика випаровуваність пояснює, чому солоність води в ньому дещо вища, порівняно з іншими океанами. Найсолонішою ділянкою Індійського океану є Червоне море (42%)

Слайд 31

Мальдіви-держава в Індійському океані , розташована на 26 атолах, що складається із майже 1200 островів вулканічного походження, заселеними з яких є лише 200

Слайд 32

Суецький канал

Слайд 33

Морські їжаки

Слайд 34

Морська зірка

Слайд 35

Північний льодовитий океан біля берегів Гренландії

Слайд 36

Слайд 37

Північний Льодовитий океан розташований між Євразією та Північною Америкою і є найменшим океаном на нашій планеті. Його площа складає 14,75 млн. кв. км. Середня глибина 1225 м. Найбільша глибина – 5,5 км знаходиться в Гренландському морі.

Слайд 38

Льодовик – колиска айсбергів . Являє собою величезну масу льоду , що утворилася в результаті накопичення атмосферних опадів – снігу і дощу протягом тисячоліть. Льодовики – найбільші джерела прісної води на планеті. Айсберг – великий, вільно плаваючий шматок льоду, який плаває в океані чи морі. Як правило, айсберги відколюються від шельфових льодовиків.

Слайд 39

Моржі на крижині

Слайд 40

Тюлень

Слайд 41

БІЛИЙ ВЕДМІДЬ

Слайд 42

Питання для закріплення матеріалу уроку : 1.  Який океан дає половину світового вилову риби? 2.  Чим зумовлена відносна бідність рослинного і тваринного світів Північно Льодовитого океану? 3.  Що таке «пташині базари»? 4.  В яких широтах Світового океану утворюються колонії коралових поліпів? 5.  В якому океані розташована найглибша западина Світового океану? 6.  В якому океані розташована затока, назва якої походить від слова «бенґала», що означає «житло банґа»?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія