X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Країни Африки"

Завантажити презентацію

"Країни Африки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КРАЇНИ АФРИКИ ПІДГОТУВАЛА УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ СЕРДЮК ЯНА

Слайд 2

АФРИКА…. `afar — пилюка (також зустрічається в багатьох іншихСемітських мовах). Серед інших, досить таки суперечливих, етимологій, які спираються на значення античного терміну 'Africa', виділяються: латинське слово aprica, що означає «сонячний»; грецьке слово aphrike, що означає «без холоду». Ця гіпотеза була запропонована істориком Левом Африканським (1495–1554), який припустив, що грецьке словоphrike (φρίκη, що означає «холод і жах») в комбінації з заперечним префіксом a-, вказувало на землю вільну від холоду і жаху. Але так, як зміна звуку ph на f в грецькій мові датується приблизно десятим століттям, то малоймовірно, що це справжнє походження терміну Африка.

Слайд 3

… ПРО АФРИКУ Назва Африка набула вжитку на Заході завдяки римлянам, які використовували назву Africa terra — «земля Афрі» (множина, чи у однині —Афер) — для північної частини материка, а також і для провінції Африки з її столицею Карфагеном, що відповідає теперішньому Тунісу. Афрі були (можливо берберським) плем'ям, яке жило у Північній Африціпоблизу Карфагена. Походження Afer може бути пов'язано з фінікійським

Слайд 4

КРАЇНИ АФРИКИ

Слайд 5

ЄГИПЕТ Єги пет, Ара бська Респу бліка Єги пет (АРЄ) (Jumhuriyyat Misr al-Arabiyyah) — держава на північному сході Африки та Синайському півострові вАзії (близько 6% території). Єгипту належать також кілька невеликих островів уСуецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході — Червоним морем. На заході межує з Лівією, на півдні — зСуданом, на північному сході — з Ізраїлем. Єгипет виник в районі річки Ніл.Спочатку їх було два — Верхній Єгипет і Нижній Єгипет.Та у 3000р. до н.е.цар Верхнього Єгипту Міна об'єднав Єгипет і утворив державу із столицею Мемфіс. Сучасна європейська назва країни походить від давньогрецької грец. Αἴγυπτος (Айгюптос). Стародавні єгиптяни називали свою країну «Та-Кемет» — «чорна земля», або просто «Кемет» - чорна, протиставляючи землю родючої долини червоним піскам пустелі. Сучасна назва країни арабською звучить як «Міср» (مصر), що означає «поселення».

Слайд 6

ЧАД Чад (фр. Tchad, араб. تشاد), офіційна назва Республіка Чад (фр. La République du Tchad) — країна в центрі північної Африки, що межує на півночі з Лівією, сході із Суданом, півдні з Центральною Африканською Республікою і на заході зКамеруном, Нігерією і Нігером; столиця Нджамена (раніше Порт-Ламі). рельєф: гори на північно-заході, савана і частина пустелі Сахара на півночі; ріки на півдні течуть на північний захід до озера Чад. Глава держави — Ідріс Дебі з 1990. політична система — президентська республіка; експорт: бавовна, м'ясо, шкіри, домашня худоба, нафта. населення 5064 тис. (1990), багірмі, загава, тубу, хауса, араби тощо; мови:французька, арабська (обидві державні), більш як 100 африканських діалектів; 50 % населення визнає місцеві традиційні вірування, 40 % іслам, більшість решти —християни.

Слайд 7

НІГЕРІЯ Нігерія або Ніґерія, Федеративна Республіка Нігерії, (англ. Federal Republic of Nigeria) — держава в Західній Африці. Найбільша за населенням держава континенту та сьома на планеті. Населення 162 470 737 осіб (оц.01.07.2011). Площа Нігерії становить 923 768 км². [2] Державна мова — англійська, офіційні — хауса, іґбо, йоруба. Складається з 36 штатів та столичного округу. Найбільше місто — Лагос (8 млн), колишня столиця. Інші великі міста - Кано, Ібадан. Столиця — місто Абуджа. [3]Найбільші етнічні групи: хауса, іґбо, йоруба. Найбільш розповсюдженні релігії —християнство та мусульманство мають приблизно рівні частки, також є незначна частка прихильників традиційних вірувань. Нігерія здобула незалежність від Сполученого Королівства 1960 року.Федеративна республіка президентського типу правління від 1963 року. ЧленООН, Співдружності націй, Африканської Єдності, ОПЕК. Із заходу межує з Беніном, з півночі з Нігером, на північному-сході через обміліле озеро Чад межує з Чадом, на сході з Камеруном, з південного боку омивається Гвінейською затокою Атлантичного океану. Найбільша річка — Нігерв честь якої Нігерія і отримала свою назву.

Слайд 8

СОМАЛІ Сомалі  (сом. Soomaaliya, араб. الصومال аль-Сумаль) — країна на північному сходіАфрики, на узбережжі Індійського океану на так званому Африканському розі. Межує на північному заході з Джибуті, на заході - з Ефіопією, на південному заході - з Кенією. Сомалі перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році з падінням диктаторського режиму Сіада Барре. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте цей уряд контролює лише частину столиці країни — міста Могадишо. Інші частини Сомалі перебувають під контролем невизнаних державних утворень або є самокерованими територіями, керівництво яких має різні, іноді протилежні погляди з питання об'єднання під владою Могадишо. Площа країни — 637 700 км². Населення 1990 року становило 8,415 млн мешканців, включаючи 350 тисяч біженців з Ефіопії й 50 тисяч із Джибуті. На 2010 за оцінками населення перевищує 10 млн. В країні існує полігамія.

Слайд 9

МАВРИТАНІЯ Маврита нія (араб. موريتانيا, фр. Mauritanie), офіційна назва Ісламська Республіка Мавританія — держава на північному заході Африки, яка межує на північному сході з Алжиром, на сході і півдні з Малі, на південному-заході зСенегалом, на північному заході з Західною Сахарою, на заході омиваєтьсяАтлантичним океаном Площа — 1030700 км² Населення 2,525 млн чол. (2001). Столиця — Нуакшот Рельєф: долина ріки Сенегал на півдні, інша частина плоска і суха Політична система — військова держава, що розвивається Експорт: залізна руда, риба, гіпс; населення 2038 тис. осіб (1990); Мови: французька (офіційна), арабська, мови африканських негрів Грошова одиниця — мавританська угія.

Слайд 10

ЛІВІЯ Лівія (араб. ليبيا), офіційна назва — Лівійська Республіка (араб. الجمهورية الليبية) — країна на півночі Африки, що межує на сході з Єгиптом, південному сході ізСуданом, на півдні з Чадом і Нігером, заході з Алжиром і Тунісом, з півночі омивається Середземним морем. площа 1759540 км²; столиця Тріполі; рельєф: плоска рівнина з плато і зниженнями на південь від Середземного моря, вкрай посушлива пустельна область всередині країни; експорт: нафта, природний газ; населення 4,280 млн чол. (1990) (зокрема 500 тис. іноземних робітників), 5,3 млн чол. (2001); мова — арабська; Грошова одиниця — лівійський динар.

Слайд 11

АНГОЛА Республіка Ангола раніш: Португальська Південно-Західна Африка (порт.República de Angola) — колишня португальська колонія, а нині незалежна держава на південному-заході Африки. Межує з Намібією, Замбією, ДР Конго,Конго. Площа: 1246,7 тис. км.² Населення: 12,001 млн чол. (2001), найбільшаетнічна група — овімбунду. Столиця — Луанда. Понад 98 % населення — народи мовної групи нігер-конго. Офіційна мова — португальська. Грошова одиниця — кванза. Походження назви Ангола — від ngola, титулу, використовуваного монархом у доколоніальному королівстві Ндонго.

Слайд 12

ЗАМБІЯ Республіка Замбія — держава півдні Центральної Африки, межує на півночі зДемократичною Республікою Конго і Танзанією, сході з Малаві і Мозамбіком, на півдні з Зімбабве, Ботсваною, Намібією, на заході з Анголою. столиця Лусака; рельєф: лісисте плато, пересічне ріками; глава держави й уряду Фредерік Чілумба з 1991; політична система: соціалістична плюралістська республіка; експорт: мідь, кобальт, цинк,смарагди, тютюн; населення 8,119 млн чол.(1990); 9,6657 млн чол.(2001). мови: англійська (державна); діалекти банту; Грошова одиниця — квача.

Слайд 13

ЕФІОПІЯ Федеративна Демократична Республіка Ефіопія, раніше Етіопія[1] (амх.የኢትዮጵያ ፌዴራላዊ ዲሞክራሲያዊ ሪፐብሊክ) (раніше називалася Абіссінія), держава на сході Африки, що межує на північному сході з Джибуті, на півночі і північному сході з Ерітреєю, на сході і південному сході із Сомалі, на півдні зКенією, на заході з Південним Суданом і на північному заході із Суданом. Назва на гєезі ʾĪtyōṗṗyā (Ефіопія) походить від давньогрецького Αἰθιοπία або др.-грец. Αἰθίοψ ефіоп, що означає «людина з обпаленим/засмаглим (на сонці) обличчям»[2]. У деяких аксумських написах IV століття вже вживається термін «Ефіопія».

Слайд 14

НАМІБІЯ Намібія, Республіка Намібія (англ.Namibia; до 1968 — Південно-Західна Африка), держава на південному-заході Африки, що межує на півночі з Анголою іЗамбією, на сході з Ботсваною і Південно-Африканською Республікою, на заході омивається водами Атлантичного океану; На північному сході територія Намібії вклинюється між Анголою, Ботсваною і Замбією у вигляді вузького коридору довжиною 483 км і шириною 80 км. Це т.зв. смуга Капріві, що дає країні вихід до ріки Замбезі. Основні характеристики Намібії: площа 824300 км²; столиця Віндгук; рельєф: в основному пустеля; глава держави Хіфікепуньє Похамба з 2003, глава уряду Нахас Анґула з 2003; політична система — демократична республіка; експорт: алмази, уран, мідь, свинець, цинк; населення 1,372 млн чол. (1990), 1,662 млн чол. (2001) (негри 85 %, європейці 6 %);

Слайд 15

МОЗАМБІК Республіка Мозамбік раніш: Португальська Східна Африка (порт.Moçambique) — країна на південному сході Африки; межує на півночі зЗамбією, Малаві іТанзанією, на півдні з Південно- Африканською Республікою (ПАР), на сході з Свазілендом іЗімбабве й омивається Індійським океаном; столиця і головний порт Мапуту; рельєф: переважно плоскі, тропічні низовини (савана), на заході - гори; експорт: алюміній у брусках (фабрика Мозал), природний газ (газосховище Панде), горіхи кеш’ю, цукор, бавовна, чай, креветки, копра; Грошова одиниця – метикал, 1 американський долар = 28,65 метикал (cерпень 2012 р.)

Слайд 16

ЗАМБІЯ Республіка Замбія — держава півдні Центральної Африки, межує на півночі зДемократичною Республікою Конго і Танзанією, сході з Малаві і Мозамбіком, на півдні з Зімбабве, Ботсваною, Намібією, на заході з Анголою. столиця Лусака; рельєф: лісисте плато, пересічне ріками; глава держави й уряду Фредерік Чілумба з 1991; політична система: соціалістична плюралістська республіка; експорт: мідь, кобальт, цинк,смарагди, тютюн; населення 8,119 млн чол.(1990); 9,6657 млн чол.(2001). мови: англійська (державна); діалекти банту; Грошова одиниця — квача.

Слайд 17

ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛІКА КОНГО Демократи чна Респу бліка Ко нго (в минулому Заї р) (фр. République démocratique du Congo, Zaïre) — держава в центральній Африці, межує на північному-заході з Конго, на півночі з Центрально-Африканською Республікою іПівденним Суданом; на сході з Угандою, Руандою, Бурунді і Танзанією; на півдні з Замбією; на південному-заході з Анголою і коридором через ангольську територію по ріці Конго до її гирла з Атлантичним океаном.

Слайд 18

ТАНЗАНІЯ Танза нія, офіційна назва Об'єднана Республіка Танзанія (суах. Jamhuri ya Muungano wa Tanzania), країна на сході Африки на березі Індійського океану; межує на півночі з Угандою і Кенією, півдні з Мозамбіком, Малаві і Замбією, на заході — з Демократичною Республікою Конго, Бурунді і Руандою. На сході омивається водами Індійського океану, на заході — оз. Танганьїка, на південному заході — оз. Ньяса, на півночі — оз. Вікторія. Площа: 945 тис. км²; Столиця: Додома (до 1974 — Дар-ес-Салам). ; Рельєф: центральне плато, озера на півночі і заході, прибережні рівнини, озераВікторія, Танганьїка і Ньяса; Глава держави й уряду Алі Хасан Мвінйі з 1985; політична система — республіка

Слайд 19

КЕНІЯ Республіка Кенія (суах. і англ. Kenya) — держава на сході Африки, що межує на півночі з Південним Суданом і Ефіопією, на сході з Сомалі, на південному заході з Танзанією, на заході з Угандою, на південному сході омиваєтьсяІндійським океаном. Площа 582600 км². Столиця Найробі. Межує з Ефіопією на півночі, Сомалі на сході, Танзанією на південному заході,Угандою на заході і Південним Суданом на північному-заході. З південно-сходу омивається Індійським океаном. Майже посередині країни проходить екватор.

Слайд 20

ЗІМБАБВЕ Зімбабве (Zimbabwe), Респу бліка Зімба бве, країна на півдні центральноїАфрики. Не має виходу до моря і межує на півночі по р. Замбезі з Замбією, на сході і півн.-сході з Мозамбіком, на півдні по р. Лімпопо з ПАР, на заході і півд.-заході з Ботсваною; До отримання в 1980 незалежності протягом понад 80 років країна була колонієюВеликобританії. Раніше країна офіційно називалася Південною Родезією, а з кінця 1960-х років — Родезією на честь Сесіла Родса, який в 1890-х роках залучив сюди перших білих поселенців.

Слайд 21

МАЛІ Малі, офіційна назва Республіка Малі (фр. République du Mali) — держава в північно-західній Африці, межує на північному сході з Алжиром, сході з Нігером, південному сході з Буркіна-Фасо, півдні з Кот-д'Івуар, південному заході ізСенегалом і Гвінеєю, заході і півночі з Мавританією. Площа країни становить 1 240 192 км². Населення за оцінкою на липень 2009 року — 12 666 987 жителів. Малі — член ООН, Західноафриканського митного союзу. Грошовою одиницею єКФА франк BCEAO

Слайд 22

НІГЕР Республіка Ніґер, країна на заході Африки, межує на півночі з Алжиром іЛівією, на сході з Чадом, на півдні з Нігерією і Беніном, на заході з Буркіна Фасо і Малі. За розмірами Республіка Ніґер одна з найбільших західноафриканських держав, але не має виходу до моря. площа 1186408 км²; столиця Ніамей; рельєф: пустельні рівнини між пагорбами на півночі і савана на півдні; ріка Нігер на південно-заході, озеро Чад на південному сході; глава держави Махамане Оусмане з 1993, глава уряду Махамдоу Іссауфоу з1993; населення 7,691 млн чол. (1990); 10,143 млн чол. (2001) мови: французька (державна), хауса, дєрма й інші мови меншостей;

Слайд 23

МАРОККО Марокко (офіційно: Королівство Марокко, араб. المغرب аль-Магріб — «захід»)  — країна на півночі Африки, яка межує на півночі з Іспанією (водний кордон через Гібралтар, а також сухопутний кордон з трьома Іспанськими анклавами —Сеутою, Мелільєю та Пеньйон-де-Велес-де-ла-Гомерою); на сході і південному-сході — з Алжиром; на півдні — з Західною Сахарою, в минулому іспанською провінцією, яку в1975 розділено між Марокко і Мавританією, а в — 1979 — анексована Марокко. Марокканський берег омивається Атлантичним океаном, та через Гібралтарську протоку переходить доСередземного моря. Кордони сучасного Марокко в деякій їх частині понині залишаються спірними.

Слайд 24

БОТСВАНА Республіка Ботсвана — держава в центрі південної Африки, межує на півдні і сході з ПАР, на заході і півночі з Намібією і північному сході з Зімбабве. 1885 року стала англійським протекторатом, незалежність одержала 1966 року, тоді ж почала діяти нова конституція.До отримання незалежності була британським протекторатом Бечуаналенд. Входить до Британської Співдружності. Мови — англійська (державна), сетсвана (національна). Рельєф: пустеля Калахарі на південному-заході, рівнини на сході болотаОкаванго, відома своєю природою на півночі; Експорт — алмази (третя у світі по виробництву країна), мідь, нікель, м'ясні продукти, текстиль;

Слайд 25

МАЛАВІ Республіка Мала ві (до 1964 Нья саленд), країна на південному сході Африки, межує на півночі і північному сході з Танзанією, сході, півдні і заході зМозамбіком, на заході із Замбією; площа 1,18 тис. км²; столиця — містоЛілонгве. Рельєф: вузьке плато, на заході гори, озеро Малаві, одна третина країни - вода, включаючи озера Малаві, Чілара і Маломбе, Велика Рифтова долина. Президент - Бінгу ва Мутаріка з 2004 року; політична система - двопалатна республіка (фактично наразi однопалатна - передбачений сенат на 80 мiсць не створений). Експорт: чай, тютюн, бавовна, горіхи, цукор. Населення 13 931 тис. (2009) (близько 1 млн. біженців з Мозамбіку); Мови:англійська, чичева (обидві державні). Великі міста: Блантайр, Каронга, Лілонгве, Зомба, Читіпа. Релігія: 55%-протестанти, 20%-католики, 20%-мусульмани. Флора: У північній частині держави ростуть вічнозелені тропічні ліси, в тому числі з хвойними рослинами.

Слайд 26

ГАБОН Габо н (фр. Gabon), Габонська Республіка — держава на західному узбережжі Центральної Африки. Межує на північному заході з Екваторіальною Гвінеєю, на півночі з Камеруном, на сході і півдні з Конго. На заході омиваєтьсяАтлантичним океаном.

Слайд 27

ГВІНЕЯ Ґвінея (Guinee), Ґвінейська Республіка (Republique de Guinee) — країна на заході Африки, що межує на півночі із Сенегалом, на північному-сході з Малі, південному-сході з Кот-д'Івуар, на півдні – з Ліберію і Сьєрра-Леоне, північному-заході з Гвінеєю-Бісау, на заході омивається Атлантичним океаном.

Слайд 28

ЛІБЕРІЯ Ліберія, Республіка Ліберія (англ. Liberia) — країна на заході Африки, що межує на півночі і північному сході з Гвінеєю, на сході з Кот-д'Івуаром, північному заході зі Сьєрра-Леоне, на півдні і південному сході омиваєтьсяАтлантичним океаном. Державною мовою є англійська, в країні використовують понад 20 мов нігеро-конголезької групи. Герб- щит, на якому зображений корабель XIX століття, що прибуває до Ліберії. Корабель символізує судна, які привозили звільнених рабів із США. Розгорнений сувій розміщено над щитом, на якому написаний національний девіз Ліберії: Любов свободи привела нас сюди. Під щитом знаходиться сувій, на якому написана офіційна назва країни Республіка Ліберія. Плуг і лопата представляють досягнення праці, за які держава процвітатиме. Схід сонця символізує народження нації. Також, на гербі зображено пальмове дерево, яке являє собою процвітання. А великий голуб – дихання світу Ліберія – член ООН, Організації африканської єдності (ОАЄ) і Економічного співтовариства західноафриканських країн (ЕКСЗАС).

Слайд 29

ГАНА Республіка Гана, або Гана (англ. Republic of Ghana) – держава в ЗахіднійАфриці, відома раніше під назвою Золотий Берег. На півночі Гана межує зБуркіна Фасо, на заході з Кот-д'Івуаром, на сході з Того, а з півдня омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану.

Слайд 30

Слайд 31

КІНЕЦЬ… Лубни 2014

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія