Проект на тему:Країни Африки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Проект на тему: Країни Африки Робота Учениці 7-А класу Летичівського НВК№1 Соболєвої Aнастасії
Африка…. `afar — пилюка (також зустрічається в багатьох іншихСемітських мовах). Серед інших, досить таки суперечливих, етимологій, які спираються на значення античного терміну 'Africa', виділяються: латинське слово aprica, що означає «сонячний»; грецьке слово aphrike, що означає «без холоду». Ця гіпотеза була запропонована істориком Левом Африканським (1495–1554), який припустив, що грецьке словоphrike (φρίκη, що означає «холод і жах») в комбінації з заперечним префіксом a-, вказувало на землю вільну від холоду і жаху. Але так, як зміна звуку ph на f в грецькій мові датується приблизно десятим століттям, то малоймовірно, що це справжнє походження терміну Африка.
… про Африку Назва Африка набула вжитку на Заході завдяки римлянам, які використовували назву Africa terra — «земля Афрі» (множина, чи у однині —Афер) — для північної частини материка, а також і для провінції Африки з її столицею Карфагеном, що відповідає теперішньому Тунісу. Афрі були (можливо берберським) плем'ям, яке жило у Північній Африціпоблизу Карфагена. Походження Afer може бути пов'язано з фінікійським
Країни Африки `afar — пилюка (також зустрічається в багатьох інших Семітських мовах). Серед інших, досить таки суперечливих, етимологій, які спираються на значення античного терміну 'Africa', виділяються: латинське слово aprica, що означає «сонячний»; грецьке слово aphrike, що означає «без холоду». Ця гіпотеза була запропонована істориком Левом Африканським (1495–1554), який припустив, що грецьке словоphrike (φρίκη, що означає «холод і жах») в комбінації з заперечним префіксом a-, вказувало на землю вільну від холоду і жаху. Але так, як зміна звуку ph на f в грецькій мові датується приблизно десятим століттям, то малоймовірно, що це справжнє походження терміну Африка.
Єгипет Єги пет, Ара бська Респу бліка Єги пет (АРЄ) (Jumhuriyyat Misr al-Arabiyyah) — держава на північному сході Африки та Синайському півострові вАзії (близько 6% території). Єгипту належать також кілька невеликих островів уСуецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході — Червоним морем. На заході межує з Лівією, на півдні — зСуданом, на північному сході — з Ізраїлем. Єгипет виник в районі річки Ніл.Спочатку їх було два — Верхній Єгипет і Нижній Єгипет.Та у 3000р. до н.е.цар Верхнього Єгипту Міна об'єднав Єгипет і утворив державу із столицею Мемфіс. Сучасна європейська назва країни походить від давньогрецької грец. Αἴγυπτος (Айгюптос). Стародавні єгиптяни називали свою країну «Та-Кемет» — «чорна земля», або просто «Кемет» - чорна, протиставляючи землю родючої долини червоним піскам пустелі. Сучасна назва країни арабською звучить як «Міср» (مصر), що означає «поселення».
Чад Чад (фр. Tchad, араб. تشاد), офіційна назва Республіка Чад (фр. La République du Tchad) — країна в центрі північної Африки, що межує на півночі з Лівією, сході із Суданом, півдні з Центральною Африканською Республікою і на заході зКамеруном, Нігерією і Нігером; столиця Нджамена (раніше Порт-Ламі). рельєф: гори на північно-заході, савана і частина пустелі Сахара на півночі; ріки на півдні течуть на північний захід до озера Чад. Глава держави — Ідріс Дебі з 1990. політична система — президентська республіка; експорт: бавовна, м'ясо, шкіри, домашня худоба, нафта. населення 5064 тис. (1990), багірмі, загава, тубу, хауса, араби тощо; мови:французька, арабська (обидві державні), більш як 100 африканських діалектів; 50 % населення визнає місцеві традиційні вірування, 40 % іслам, більшість решти —християни.
Судан Сомалі (сом. Soomaaliya, араб. الصومال аль-Сумаль) — країна на північному сходіАфрики, на узбережжі Індійського океану на так званому Африканському розі. Межує на північному заході з Джибуті, на заході - з Ефіопією, на південному заході - з Кенією. Сомалі перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році з падінням диктаторського режиму Сіада Барре. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте цей уряд контролює лише частину столиці країни — міста Могадишо. Інші частини Сомалі перебувають під контролем невизнаних державних утворень або є самокерованими територіями, керівництво яких має різні, іноді протилежні погляди з питання об'єднання під владою Могадишо. Площа країни — 637 700 км². Населення 1990 року становило 8,415 млн мешканців, включаючи 350 тисяч біженців з Ефіопії й 50 тисяч із Джибуті. На 2010 за оцінками населення перевищує 10 млн. В країні існує полігамія.
Нігерія Нігерія або Ніґерія, Федеративна Республіка Нігерії, (англ. Federal Republic of Nigeria) — держава в Західній Африці. Найбільша за населенням держава континенту та сьома на планеті. Населення 162 470 737 осіб (оц.01.07.2011). Площа Нігерії становить 923 768 км². [2] Державна мова — англійська, офіційні — хауса, іґбо, йоруба. Складається з 36 штатів та столичного округу. Найбільше місто — Лагос (8 млн), колишня столиця. Інші великі міста - Кано, Ібадан. Столиця — місто Абуджа. [3]Найбільші етнічні групи: хауса, іґбо, йоруба. Найбільш розповсюдженні релігії —християнство та мусульманство мають приблизно рівні частки, також є незначна частка прихильників традиційних вірувань. Нігерія здобула незалежність від Сполученого Королівства 1960 року.Федеративна республіка президентського типу правління від 1963 року. ЧленООН, Співдружності націй, Африканської Єдності, ОПЕК. Із заходу межує з Беніном, з півночі з Нігером, на північному-сході через обміліле озеро Чад межує з Чадом, на сході з Камеруном, з південного боку омивається Гвінейською затокою Атлантичного океану. Найбільша річка — Нігерв честь якої Нігерія і отримала свою назву.
Сомалі Сомалі (сом. Soomaaliya, араб. الصومال аль-Сумаль) — країна на північному сходіАфрики, на узбережжі Індійського океану на так званому Африканському розі. Межує на північному заході з Джибуті, на заході - з Ефіопією, на південному заході - з Кенією. Сомалі перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році з падінням диктаторського режиму Сіада Барре. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте цей уряд контролює лише частину столиці країни — міста Могадишо. Інші частини Сомалі перебувають під контролем невизнаних державних утворень або є самокерованими територіями, керівництво яких має різні, іноді протилежні погляди з питання об'єднання під владою Могадишо. Площа країни — 637 700 км². Населення 1990 року становило 8,415 млн мешканців, включаючи 350 тисяч біженців з Ефіопії й 50 тисяч із Джибуті. На 2010 за оцінками населення перевищує 10 млн. В країні існує полігамія.
Мавританія Маврита нія (араб. موريتانيا, фр. Mauritanie), офіційна назва Ісламська Республіка Мавританія — держава на північному заході Африки, яка межує на північному сході з Алжиром, на сході і півдні з Малі, на південному-заході зСенегалом, на північному заході з Західною Сахарою, на заході омиваєтьсяАтлантичним океаном Площа — 1030700 км² Населення 2,525 млн чол. (2001). Столиця — Нуакшот Рельєф: долина ріки Сенегал на півдні, інша частина плоска і суха Політична система — військова держава, що розвивається Експорт: залізна руда, риба, гіпс; населення 2038 тис. осіб (1990); Мови: французька (офіційна), арабська, мови африканських негрів Грошова одиниця — мавританська угія. .
Лівія Лівія (араб. ليبيا), офіційна назва — Лівійська Республіка (араб. الجمهورية الليبية) — країна на півночі Африки, що межує на сході з Єгиптом, південному сході ізСуданом, на півдні з Чадом і Нігером, заході з Алжиром і Тунісом, з півночі омивається Середземним морем. площа 1759540 км²; столиця Тріполі; рельєф: плоска рівнина з плато і зниженнями на південь від Середземного моря, вкрай посушлива пустельна область всередині країни; експорт: нафта, природний газ; населення 4,280 млн чол. (1990) (зокрема 500 тис. іноземних робітників), 5,3 млн чол. (2001); мова — арабська; Грошова одиниця — лівійський динар.
Ангола Республіка Ангола раніш: Португальська Південно-Західна Африка (порт.República de Angola) — колишня португальська колонія, а нині незалежна держава на південному-заході Африки. Межує з Намібією, Замбією, ДР Конго,Конго. Площа: 1246,7 тис. км.² Населення: 12,001 млн чол. (2001), найбільшаетнічна група — овімбунду. Столиця — Луанда. Понад 98 % населення — народи мовної групи нігер-конго. Офіційна мова — португальська. Грошова одиниця — кванза. Походження назви Ангола — від ngola, титулу, використовуваного монархом у доколоніальному королівстві Ндонго.
Замбія Республіка Замбія — держава півдні Центральної Африки, межує на півночі зДемократичною Республікою Конго і Танзанією, сході з Малаві і Мозамбіком, на півдні з Зімбабве, Ботсваною, Намібією, на заході з Анголою. столиця Лусака; рельєф: лісисте плато, пересічне ріками; глава держави й уряду Фредерік Чілумба з 1991; політична система: соціалістична плюралістська республіка; експорт: мідь, кобальт, цинк,смарагди, тютюн; населення 8,119 млн чол.(1990); 9,6657 млн чол.(2001). мови: англійська (державна); діалекти банту; Грошова одиниця — квача.
Ефіопія Федеративна Демократична Республіка Ефіопія, раніше Етіопія[1] (амх.የኢትዮጵያ ፌዴራላዊ ዲሞክራሲያዊ ሪፐብሊክ) (раніше називалася Абіссінія), держава на сході Африки, що межує на північному сході з Джибуті, на півночі і північному сході з Ерітреєю, на сході і південному сході із Сомалі, на півдні зКенією, на заході з Південним Суданом і на північному заході із Суданом. Назва на гєезі ʾĪtyōṗṗyā (Ефіопія) походить від давньогрецького Αἰθιοπία або др.-грец. Αἰθίοψ ефіоп, що означає «людина з обпаленим/засмаглим (на сонці) обличчям»[2]. У деяких аксумських написах IV століття вже вживається термін «Ефіопія».
Намібія Намібія, Республіка Намібія (англ.Namibia; до 1968 — Південно-Західна Африка), держава на південному-заході Африки, що межує на півночі з Анголою іЗамбією, на сході з Ботсваною і Південно-Африканською Республікою, на заході омивається водами Атлантичного океану; На північному сході територія Намібії вклинюється між Анголою, Ботсваною і Замбією у вигляді вузького коридору довжиною 483 км і шириною 80 км. Це т.зв. смуга Капріві, що дає країні вихід до ріки Замбезі. Основні характеристики Намібії: площа 824300 км²; столиця Віндгук; рельєф: в основному пустеля; глава держави Хіфікепуньє Похамба з 2003, глава уряду Нахас Анґула з 2003; політична система — демократична республіка; експорт: алмази, уран, мідь, свинець, цинк; населення 1,372 млн чол. (1990), 1,662 млн чол. (2001) (негри 85 %, європейці 6 %);
Мозамбік Республіка Мозамбікраніш: Португальська Східна Африка (порт.Moçambique) — країна на південному сході Африки; межує на півночі зЗамбією, Малаві іТанзанією, на півдні з Південно- Африканською Республікою (ПАР), на сході з Свазілендом іЗімбабве й омивається Індійським океаном; столиця і головний порт Мапуту; рельєф: переважно плоскі, тропічні низовини (савана), на заході - гори; експорт: алюміній у брусках (фабрика Мозал), природний газ (газосховище Панде), горіхи кеш’ю, цукор, бавовна, чай, креветки, копра; Грошова одиниця – метикал, 1 американський долар = 28,65 метикал (cерпень 2012 р.)
Замбія Республіка Замбія — держава півдні Центральної Африки, межує на півночі зДемократичною Республікою Конго і Танзанією, сході з Малаві і Мозамбіком, на півдні з Зімбабве, Ботсваною, Намібією, на заході з Анголою. столиця Лусака; рельєф: лісисте плато, пересічне ріками; глава держави й уряду Фредерік Чілумба з 1991; політична система: соціалістична плюралістська республіка; експорт: мідь, кобальт, цинк,смарагди, тютюн; населення 8,119 млн чол.(1990); 9,6657 млн чол.(2001). мови: англійська (державна); діалекти банту; Грошова одиниця — квача.
Демократична республіка Конго Демократи чна Респу бліка Ко нго (в минулому Заї р) (фр. République démocratique du Congo, Zaïre) — держава в центральній Африці, межує на північному-заході з Конго, на півночі з Центрально-Африканською Республікою іПівденним Суданом; на сході з Угандою, Руандою, Бурунді і Танзанією; на півдні з Замбією; на південному-заході з Анголою і коридором через ангольську територію по ріці Конго до її гирла з Атлантичним океаном.
Танзанія Танза нія, офіційна назва Об'єднана Республіка Танзанія (суах. Jamhuri ya Muungano wa Tanzania), країна на сході Африки на березі Індійського океану; межує на півночі з Угандою і Кенією, півдні з Мозамбіком, Малаві і Замбією, на заході — з Демократичною Республікою Конго, Бурунді і Руандою. На сході омивається водами Індійського океану, на заході — оз. Танганьїка, на південному заході — оз. Ньяса, на півночі — оз. Вікторія. Площа: 945 тис. км²; Столиця: Додома (до 1974 — Дар-ес-Салам). ; Рельєф: центральне плато, озера на півночі і заході, прибережні рівнини, озераВікторія, Танганьїка і Ньяса; Глава держави й уряду Алі Хасан Мвінйі з 1985; політична система — республіка
Кенія Республіка Кенія (суах. і англ. Kenya) — держава на сході Африки, що межує на півночі з Південним Суданом і Ефіопією, на сході з Сомалі, на південному заході з Танзанією, на заході з Угандою, на південному сході омиваєтьсяІндійським океаном. Площа 582600 км². Столиця Найробі. Межує з Ефіопією на півночі, Сомалі на сході, Танзанією на південному заході,Угандою на заході і Південним Суданом на північному-заході. З південно-сходу омивається Індійським океаном. Майже посередині країни проходить екватор.
Зімбабве Зімбабве (Zimbabwe), Респу бліка Зімба бве, країна на півдні центральноїАфрики. Не має виходу до моря і межує на півночі по р. Замбезі з Замбією, на сході і півн.-сході з Мозамбіком, на півдні по р. Лімпопо з ПАР, на заході і півд.-заході з Ботсваною; До отримання в 1980 незалежності протягом понад 80 років країна була колонієюВеликобританії. Раніше країна офіційно називалася Південною Родезією, а з кінця 1960-х років — Родезією на честь Сесіла Родса, який в 1890-х роках залучив сюди перших білих поселенців.
Малі Малі, офіційна назва Республіка Малі (фр. République du Mali) — держава в північно-західній Африці, межує на північному сході з Алжиром, сході з Нігером, південному сході з Буркіна-Фасо, півдні з Кот-д'Івуар, південному заході ізСенегалом і Гвінеєю, заході і півночі з Мавританією. Площа країни становить 1 240 192 км². Населення за оцінкою на липень 2009 року — 12 666 987 жителів. Малі — член ООН, Західноафриканського митного союзу. Грошовою одиницею єКФА франк BCEAO
Нігер Республіка Ніґер, країна на заході Африки, межує на півночі з Алжиром іЛівією, на сході з Чадом, на півдні з Нігерією і Беніном, на заході з Буркіна Фасо і Малі. За розмірами Республіка Ніґер одна з найбільших західноафриканських держав, але не має виходу до моря. площа 1186408 км²; столиця Ніамей; рельєф: пустельні рівнини між пагорбами на півночі і савана на півдні; ріка Нігер на південно-заході, озеро Чад на південному сході; глава держави Махамане Оусмане з 1993, глава уряду Махамдоу Іссауфоу з1993; населення 7,691 млн чол. (1990); 10,143 млн чол. (2001) мови: французька (державна), хауса, дєрма й інші мови меншостей;
Марокко Марокко (офіційно: Королівство Марокко, араб. المغرب аль-Магріб — «захід») — країна на півночі Африки, яка межує на півночі з Іспанією (водний кордон через Гібралтар, а також сухопутний кордон з трьома Іспанськими анклавами —Сеутою, Мелільєю та Пеньйон-де-Велес-де-ла-Гомерою); на сході і південному-сході — з Алжиром; на півдні — з Західною Сахарою, в минулому іспанською провінцією, яку в1975 розділено між Марокко і Мавританією, а в — 1979 — анексована Марокко. Марокканський берег омивається Атлантичним океаном, та через Гібралтарську протоку переходить доСередземного моря. Кордони сучасного Марокко в деякій їх частині понині залишаються спірними.
Ботсвана Республіка Ботсвана — держава в центрі південної Африки, межує на півдні і сході з ПАР, на заході і півночі з Намібією і північному сході з Зімбабве. 1885 року стала англійським протекторатом, незалежність одержала 1966 року, тоді ж почала діяти нова конституція.До отримання незалежності була британським протекторатом Бечуаналенд. Входить до Британської Співдружності. Мови — англійська (державна), сетсвана (національна). Рельєф: пустеля Калахарі на південному-заході, рівнини на сході болотаОкаванго, відома своєю природою на півночі; Експорт — алмази (третя у світі по виробництву країна), мідь, нікель, м'ясні продукти, текстиль;
Малаві Республіка Мала ві (до 1964 Нья саленд), країна на південному сході Африки, межує на півночі і північному сході з Танзанією, сході, півдні і заході зМозамбіком, на заході із Замбією; площа 1,18 тис. км²; столиця — містоЛілонгве. Рельєф: вузьке плато, на заході гори, озеро Малаві, одна третина країни - вода, включаючи озера Малаві, Чілара і Маломбе, Велика Рифтова долина. Президент - Бінгу ва Мутаріка з 2004 року; політична система - двопалатна республіка (фактично наразi однопалатна - передбачений сенат на 80 мiсць не створений). Експорт: чай, тютюн, бавовна, горіхи, цукор. Населення 13 931 тис. (2009) (близько 1 млн. біженців з Мозамбіку); Мови:англійська, чичева (обидві державні). Великі міста: Блантайр, Каронга, Лілонгве, Зомба, Читіпа. Релігія: 55%-протестанти, 20%-католики, 20%-мусульмани. Флора: У північній частині держави ростуть вічнозелені тропічні ліси, в тому числі з хвойними рослинами.
Габон Габо н (фр. Gabon), Габонська Республіка — держава на західному узбережжі Центральної Африки. Межує на північному заході з Екваторіальною Гвінеєю, на півночі з Камеруном, на сході і півдні з Конго. На заході омиваєтьсяАтлантичним океаном.
Гвінея Ґвінея (Guinee), Ґвінейська Республіка (Republique de Guinee) — країна на заході Африки, що межує на півночі із Сенегалом, на північному-сході з Малі, південному-сході з Кот-д'Івуар, на півдні – з Ліберію і Сьєрра-Леоне, північному-заході з Гвінеєю-Бісау, на заході омивається Атлантичним океаном.
Ліберія Ліберія, Республіка Ліберія (англ. Liberia) — країна на заході Африки, що межує на півночі і північному сході з Гвінеєю, на сході з Кот-д'Івуаром, північному заході зі Сьєрра-Леоне, на півдні і південному сході омиваєтьсяАтлантичним океаном. Державною мовою є англійська, в країні використовують понад 20 мов нігеро-конголезької групи. Герб- щит, на якому зображений корабель XIX століття, що прибуває до Ліберії. Корабель символізує судна, які привозили звільнених рабів із США. Розгорнений сувій розміщено над щитом, на якому написаний національний девіз Ліберії: Любов свободи привела нас сюди. Під щитом знаходиться сувій, на якому написана офіційна назва країни Республіка Ліберія. Плуг і лопата представляють досягнення праці, за які держава процвітатиме. Схід сонця символізує народження нації. Також, на гербі зображено пальмове дерево, яке являє собою процвітання. А великий голуб – дихання світу Ліберія – член ООН, Організації африканської єдності (ОАЄ) і Економічного співтовариства західноафриканських країн (ЕКСЗАС).
Гана Республіка Гана, або Гана (англ. Republic of Ghana) – держава в ЗахіднійАфриці, відома раніше під назвою Золотий Берег. На півночі Гана межує зБуркіна Фасо, на заході з Кот-д'Івуаром, на сході з Того, а з півдня омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану.
Схожі презентації
Категорії