X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Країна Індія

Завантажити презентацію

Країна Індія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АДОЛЬФ ГІТЛЕР

Слайд 2

Адольф Гітлер 20 квітня 1889 , село Рансхофен ( нині - частина міста Браунау- на -Інні ) , Австро- Угорщина - 30 квітня 1945 , Берлін , Німеччина ) - основоположник і центральна фігура націонал -соціалізму , засновник тоталітарної диктатури Третього рейху , вождь ( фюрер ) націонал- соціалістичної німецької робітничої партії (з 29 липня 1921 ) , рейхсканцлер Німеччини ( c 30 січня 1933 ) , фюрер і рейхсканцлер Німеччини ( зі 2 серпня 1934 року ) , верховний головнокомандувач збройними силами Німеччини в Другій світовій війні. Гітлер вважається головним організатором Другої світової війни , з його ім'ям пов'язані численні злочини нацистського режиму проти громадян Німеччини та окупованих нею територій , включаючи Голокост.

Слайд 3

Родовідне Батько - Алоїс Гітлер ( 1837-1903 ) . Мати - Клара Гітлер (1860-1907) , уроджена Пельцль . Алоїс , будучи незаконнонародженим , до 1876 роки носив прізвище своєї матері Марії Анни Шикльгрубер.

Слайд 4

Дитинство Адольф Гітлер народився 20 квітня 1889 р. у готелі «У померанця» в Браунау-на-Інні, маленькому австрійському містечку поблизу Лінцу, на кордоні з Баварією, на території тодішньої Австро-Угорщини. Він був четвертим із шести дітей Алоїса Гітлера (до того — Шикльґрубера), дрібного службовця-митника, який 1876 року взяв прізвище свого прийомного батька — Гітлер, та Клари Гітлер. Будинок, де в 1889 році народився А. Гітлер. Тут прожив майбутній диктатор до трирічного віку . У вересні 1900 Адольф вступив у перший клас державної реальної школи в Лінці . З цього часу Адольф почав вчити тільки те , що йому подобалося - історію , географію і особливо малювання .

Слайд 5

Юність Вже з раннього дитинства починали формуватися націоналістичні риси характеру. Передумовами стали бесіди з батьком. Після невдалих спроб вступти до Академії мистецтв Гітлер записався добровольцем в армію і відразу потрапив на фронт.. Його погляди склалися, також, під впливом крайнього націоналіста Лінцського професора Петш і знаного антисеміта обер-бургомістра Відня - Люгера. Гітлер відчував ворожість до слов'ян (особливо до чехів) і ненависть до євреїв. Він вірив у велич і особливу місію німецької нації.

Слайд 6

Участь у Першій світовій війні 1 серпня 1914 почалася Перша світова війна. Гітлера обрадувало звістка про війну. Він негайно подав заяву Людвігу III , щоб отримати дозвіл служити в Баварської армії. Вже наступного дня йому запропонували з'явитися в будь баварський полк. У жовтні 1914 був відправлений на Західний фронт і 29 жовтня брав участь у битві на Ізере , а з 30 жовтня по 24 листопада - під Іпром . 1 листопада 1914 присвоєно звання єфрейтора . 9 листопада переведений зв'язковим у штаб полку. З 25 листопада до 13 грудня брав участь в позиційній війні у Фландрії. 2 грудня 1914 нагороджений Залізним хрестом другого ступеня. З 14 по 24 грудня брав участь у битві у Французькій Фландрії , а з 25 грудня 1914 по 9 березня 1915 - в позиційних боях у Французькій Фландрії. У 1917 році - весняна битва під Аррас . Брав участь у боях в Артуа , Фландрії , у Верхньому Ельзасі . 17 вересня 1917 нагороджений Хрестом з мечами за бойові заслуги III ступеня. У той час як Гітлер відновлювався після газової атаки під час першої світової війни, він дізнався про досягнення перемир'я, що означало кінець війни. Це оголошення викликало гнів Гітлера і породило його віру в те, що німці були зраджені власними лідерами.

Слайд 7

На шляху до влади За час відсутності лідера партія розпалася. Гітлеру довелося практично починати все з нуля. Велику допомогу надав йому Рем , який почав відновлення штурмових загонів. Однак вирішальну роль у відродженні НСДАП зіграв Грегор Штрассер , лідер правоекстремістських рухів в Північній і Північно- Західній Німеччині. Привівши їх до лав НСДАП , він допоміг перетворенню партії з регіональної ( баварської ) в загальнонаціональну політичну силу. У 1926 році був заснований гітлерюгенд , засновано вище керівництво СА , почалося завоювання «червоного Берліна» Геббельсом . Тим часом Гітлер шукав підтримку на загальнонімецькому рівні. Йому вдалося завоювати довіру частини генералітету , а також встановити контакти з промисловими магнатами. В цей же час Гітлер написав свою працю « Моя боротьба». 4 червня 1932 був розпущений Рейхстаг. На що відбулися в наступному місяці виборах , НСДАП здобула впевнену перемогу , набравши 37,8 % голосів і отримавши 230 місць в Рейхстазі , замість попередніх 143 . Друге місце отримали соціал -демократи - 21,9 % і 133 місця в Рейхстазі 3 грудня 1932 рейхсканцлер призначений Курт фон Шлейхер .

Слайд 8

Друга світова війна 23 серпня 1939 . Гітлер укладає Договір про ненапад з Радянським Союзом , секретний додаток до якого містило план розділу сфер впливу в Європі. 1 вересня стався інцидент в Глейвіце , що послужив приводом для нападу на Польщу (1 вересня) ознаменував початок Другої світової війни. Розгромивши протягом вересня Польщу , Німеччина в квітні- травні 1940 р. окупувала Норвегію , Данію , Голландію , Люксембург і Бельгію і прорвала фронт у Франції. У червні сили вермахту зайняли Париж і Франція капітулювала. Навесні 1941 р. Німеччина під керівництвом Гітлера захоплює Грецію і Югославію , а 22 червня нападає на СРСР. Поразки радянських військ на першому етапі радянсько- німецької війни призвели до окупації німецькими та союзними йому військами республік Прибалтики , Білорусії , України , Молдавії і західній частині РРФСР. На окупованих територіях було встановлено жорстокий окупаційний режим , який знищив багато мільйонів людей. Однак з кінця 1942 року німецькі армії стали терпіти великі поразки як в СРСР ( Сталінград ) , так і в Єгипті ( Ель- Аламейн ) . Наступного року Червона армія перейшла в широкий наступ , тоді як англо- американці висадилися в Італії і виводять її з війни .

Слайд 9

До Другої Світової війни фюрер мав багато політичних союзників, бо тоталітаризм поширювався по всьому світу і лідери багатьох країн були представниками цієї течії. Як приклад, можна віднести Сталіна. В період війни всі його союзники стали ворогами, бо Гітлер почав насувати свою армію на їх країни. Тоді його друзями залишилися тільки наближені люди та генерали нациської армії. Ворогом Гітлера можна назвати весь світ (окрім Німеччини), який він намагався перемогти та звоювати.

Слайд 10

Замах на Гітлера Перше невдалий замах на Гітлера сталося 8 листопада 1939 року в мюнхенській пивній « Бюргерброй » , де він щороку виступав перед ветеранами Націонал -соціалістичної робітничої партії Німеччини. Столяр Йоганн Георг Ельзер вмонтував саморобний вибуховий пристрій з годинниковим механізмом у колону , перед якою зазвичай встановлювали трибуну для вождя. В результаті вибуху 8 людей було убито і 63 поранено. Однак Гітлера серед постраждалих не виявилося. У 1944 році проти Гітлера була організована змова 20 липня, метою якої було його фізичне усунення і укладення миру з наступаючими союзними військами. При вибуху бомби , загинули 4 людини. Гітлер залишився живий. Після замаху він був не в змозі перебувати цілий день на ногах , так як з ніг було витягнуто більше 100 осколків. Крім цього , у нього був вивих правої руки , волосся на потилиці обпалені і пошкоджені барабанні перетинки. На праве вухо тимчасово оглух . Він наказав перетворити страту змовників в принизливі муки , зняти фільм і сфотографувати. Згодом сам особисто дивився цей фільм.

Слайд 11

Останні дні Гітлера 26 квітня союзні війська захопили три чверті Берліна, але Гітлер все ще на щось сподівався. Він перебував у двоярусному бункері на глибині близько 10 метрів під землею. Під вечір стало зрозуміло, що 9-та та 12-та армії не в змозі захистити столицю. З Гітлером у бункері були також його коханка Єва Браун, Геббельс та родина, начальник Генерального штабу Ганс Кребс, секретарі, ад'ютанти, охоронці. 30 квітня. Останній день Гітлера. Всі його наближені збираються для прощання. У сад канцелярії доставлено 200 літрів бензину. Всі, крім Гітлера та Браун, виходять у коридор. Існує дві версії подальших подій.

Слайд 12

Згідно з першою, заснованою на свідченнях особистого камердинера Гітлера, фюрер і Браун вистрілили одне в одного о 15:30. Коли Лінге та Борман увійшли до кімнати, Гітлер сидів, похилившись на софі, а з його скроні текла кров. Револьвер лежав поряд на столі. Мертва Єва була в іншому кутку софи. Свій револьвер вона впустила на підлогу. Інша версія (прийнята більшістю істориків) наголошує, що Гітлер і Єва Браун отруїлися ціаністим калієм. Перш ніж померти, Гітлер отруїв двох своїх собак. За наказом Бормана тіла були загорнуті у ковдри, винесені у сад, политі бензином та спалені. Тіла горіли погано, і тому все ж таки напівспалені трупи есесівцям довелося закопати. Пізніше тіла були знайдені червоноармійцями та кремовані. Прах розвіяли над Ельбою.

Слайд 13

ЦІКАВІ ФАКТИ Адольф Гітлер (1889-1945) — основоположник націонал-соціалізму, засновник тоталітарної диктатури Третього рейху, верховний головнокомандувач збройними силами Німеччини в Другій світовій війні. Незважаючи на всю його сутність, Гітлер був давольно цікавою особистістю і з ним пов’язано багато цікавих фактів. 1. Мати Адольфа Гітлера хотіла зробити аборт, але лікарі її вмовили цього не робити. 2. Щоб привчити німців до порядку, Гітлер наказав розстрілювати за безквитковий проїзд.3 Гітлер був вегатарианцем. 4. Гітлер вважав, що вища раса це Арійці, тобто люди зі світлим волоссям і блакитними очима, хоча у самого були темне волосся і карі очі. 5. Як би не було жарко, Гітлер ніколи не знімав пальто (піджака, куртки) на людях. 6. Коли Гітлер був дитиною, то його матері сказали, що він ніколи не зможе знайти нормальну роботу і досягти певних висот. 7. Під час Першої Світової війни Гітлер за власним бажанням пішов у армію. Там він отримав такі нагороди як орден Залізного хреста другого класу і медаль за поранення.... 9. Гітлер обожнював цирк і кінохроніки, але зовсім не любив спорт і все, що з ним пов’язано. 10. Гітлер був хорошим художником. У 2012 році одну з його картин продали за 32000 євро. 11. Гітлер забороняв курити в його присутності. 12. На честь Гітлера назвали жука — Anophthalmus hitleri. Через те, що нацисти почали шукати і збирати цих жучків, вони стали рідкісними. 13. Адольф Гітлер страждав на клаустрофобію, тому в його ліфтах були встановлені дзеркала, щоб збільшити простір. 14. Гітлер ненавидів радянського диктора Левітана. За його голову він оголосив винагороду в 250000 марок....

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія