Індія – країна священного Гангу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Девіз уроку: З усіх скарбів знання – найкращий. Його не можна ні вкрасти, не згубити, ні знищити. Г.Сковорода.
Інтелектуальна розминка Які субрегіони виділяють в Азії? Що таке Джакотський трикутник? Скільки виділяють груп країн в Азії за рівнем соціально – економічного розвитку? Яка країна Азії характеризується І типом відтворення населення? Які 2 країни Азії створюють позитивний імідж для всього регіону? Яка міжнародна організація в Південно – Східній Азії тотожна ЄС?
Сьогодні ми вивчимо: географічне положення; природні умови та ресурси; населення та культуру; господарство; зовнішньоекономічну діяльність.
Офіційна назва: Республіка Індія. Походить від назви р.Інд. На хінді та урду « сіндх» означає « річка». Площа : 3,2 млн. км2 7 місце в світі. Населення: 1млн. 171тис. чоловік. Столиця: Нью –Делі. Державний устрій: федеративна держава Форма правління: парламентська республіка. Офіційна мова: хінді та англійська. Грошова одиниця: індійська рупія.
Населення Рівень народжуваності в 2008 році склав склав 21,2 %о 36 міст - мільонерів Делі Колката Ченнаї Бангалор Мумбаї
Індія — найбільш багатонаціональна країна світу. Тут проживає понад 300 народів і народностей. Найбільші з них — хіндустанці, біхарці, бенгальці, маратхі, телугу. Релігійний склад досить однорідний — близько 81 % — індуси, 14 % — мусульмани. З інших релігій найбільше прихильників у християнства, сикхізму, джайнізму й буддизму.
Енергетика ТЕС – 71% ГЕС – 27% АЕС – 2% Видобуток вугілля 300млн.т. Нафти – 30 млн.т Нафта Нафта Вугілля
Виплавка сталі досягла 13 млн. т, алюмінію – 0,5 млн. т. З п'яти великих металургійних комбінатів чотири (в Бокаро, Дургапурі, Роуркелі і Бхілаї) побудовані за роки незалежності. Лише один комбінат у Джамшедпур існує з початку століття. Всі комбінати мають чудову залізорудну базу, але забезпеченість країни коксівним вугіллям незадовільна. Бокаро Дургапур Роуркела Бхілаї Джамшедпур
Транспортне машинобудування представлене головним чином виробництвом рухомого складу для залізниць, мотоциклів і велосипедів. Випуск автомашин становить 330 тис. одиниць на рік. Виробляється устаткування для легкої і харчової галузей. Зростає випуск продукції, розрахованої на масовий внутрішній ринок – помпи, водоміри, електролампи, вентилятори та інша побутова електротехніка, швейні машини, годинники тощо. Серед слаборозвинених країн тільки Китай та Індія мають важке машинобудування.
Традиційна фабрично-заводська промисловість Вона охоплює галузі легкої і харчової промисловості: бавовняну, джутову, цукрову, олійну, чайну, шкіряно-взуттєву, а також деревообробну та інші. Географія цих галузей тісно пов'язана з розміщенням відповідних сировинних зон. Найголовнішими є бавовняна і джутова. Близько 15 млн. чоловік зайнято в текстильній промисловості і її частка у вартості всього промислового виробництва становить майже 20%. Близько сотні міст, розташованих у зонах вирощування бавовнику в західній частині країни, мають текстильні фабрики. Джутове виробництво, навпаки, вирізняється великою концентрацією в метрополітені Калькутти.
Сільське господарство У структурі сільського господарства, як і всюди в мусонній Азії, різко переважає рослинництво. Для його потреб використовують половину площі країни – 168 млн. га. Сільськогосподарські роботи на більшій частині території починаються у червні з приходом мусонних дощів. Урожай, що достигає з липня-серпня до вересня-грудня, відомий під назвою «хариф» ( вологий), а той, що з жовтня-грудня до лютого-березня – «рабі» ( сухий).
Вирощують різноманітні культури, але домінують зернові. Про обсяги збору свідчать такі дані: рис очищений – 73 млн. т (друге місце після Китаю), пшениця – 57 млн. т. Рис – культура сезону «хариф». Його вирощують скрізь, але панівною зерновою культурою він є лише в районах з річною сумою опадів понад 1000 мм. Це північний схід і узбережжя. Як правило, це густозаселені райони, і рис споживається на місці. Пшениця, навпаки, – головна товарна зернова культура. Найбільша концентрація її посівів у Північно-Західній Індії, де її вирощують в сезон «рабі» на зрошуваних землях. Тут проходить важлива для світового господарства межа, на схід від якої у вологій мусонній Азії аж до Японії основною культурою і продуктом харчування є рис, на захід – у країнах Середнього Сходу, Середньої Азії, Північної Африки і більшої частини Європи – пшениця. Крім зернових, вирощують багато бобів (джерело білків), овочів і фруктів, прянощів, олійних (джерело жирів), цукрову тростину. Серед овочевих і плодових культур – червоний перець, баклажани, капуста, манго, апельсини, папайя, банани. Головні олійні – арахіс, сезам (кунжут), рицина, гірчиця, льон. Олію одержують також з насіння бавовнику і кокосових горіхів. Долину Гангу вважають батьківщиною цукрової тростини, її збирають в Індії найбільше в світі.
Тваринництво Індії розвивається в дуже складних умовах. У країні найбільше в світі поголів'я великої рогатої худоби: 196 млн. биків і корів і 77 млн. буйволів і буйволиць – 1/5 світового поголів'я. Крім того, нараховують ще 45 млн. овець і понад 100 млн. кіз. Велика рогата худоба використовується перш за все як тяглова сила в полі і Для транспортування вантажів.
Що характерно для транспортної системи Індії? Які основні статті експорту та імпорту? Чи підтримує Індія торгівельні відносини з Україною?
Готуємось до ЗНО 1. Де розташовані найбільші плантації чаю в Індії? А) на плоскогір'ї Декан; Б) на узбережжі; В) у передгір'ях Гімалаїв; Г) у долині Гангу. 2. Індія посідає перше місце у світі за поголів'ям: А) свійської птиці; Б) великої рогатої худоби; В) свиней; Г) овець. 3. Назвіть традиційні галузі промисловості країни : А) металургія; Б) ювелірна; В) аерокосмічна; Г) харчова .
Запам'ятай Індія посідає І місце в світі : по кількості народів і народностей ( 300) за розмірами зрошуваних земель (75 млн.т.) по збору цукрової тростини по збору джуту по виробництву чаю по поголів'ю великої рогатої худоби. ІІ місце в світі : По кількості населення ( 1 млн. 171 тис. чоловік) По обсягам зборів рису ( 73 млн.т.) ІY місце в світі : за показником ВВП. Y місце : за обсягом вантажоперевезень.
Схожі презентації
Категорії