копалини Укр
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Донецький кам’яно-вугільний басейн Донецький басейн –найстаріший на Україні. Його запаси становлять 50 млрд.т вугілля, воно високоякісне, коксівне, антрацит. Глибина залягання в середньому становить 500-700 м, максимальна 1200 м. У басейні діє до 200 шахт, потужність пластів 0,5-2 м, на глибині 800-1200 м потужність більша, але шахти газонебезпечні. Найглибша шахта – 1800 м.
Проблеми донецького басейну - потужні і доступні вугільні пласти вже вироблено; - залягання вугілля на великій глибині до 1200м; - мала потужність пластів 0,5-2м; -великий кут похилу; - велика газоносність.
Відкриття Львівсько-Волинського басейну У 1912р. першим, хто висловив свою думку, що є кам'яне вугілля вчений Тетяєв. У 1940 1941р. геологами бул підтверджені висновки перших дослідників, але війна завадила. В 1954р. на Львівщині розпочалось будівництво шахт.
Львівсько-Волинський басейн Львівсько-Волинський басейн має запаси до 1 млрд. тон вугілля, глибина залягання 300-700м, товщина пластів 0,5-1,2м. У районі діє 10 Червоноградських і 4 Волинські шахти. Вугілля використовується як енергетичне паливо і для побутових потреб.
Дніпровський буро-вугільний басейн Запаси складають 2,4 млрд. т з них 0,5 млрд. т придатні для відкритої розробки. Розміщуються родовища вздовж Дніпра. Максимальна потужність пластів у середньому – 1-6м. Глибина залягання -150-170м. Вугілля малокалорійне і його не можна перевозити на великі відстані. Використовується як місцеве паливо.
Значення вугілля Значення вугілля залишається надзвичайно великим незважаючи на видобуток нафти та газу. Його використовують як енергетичне паливо на теплових станціях, використовують в металургійній промисловості. Із кам'яновугільної смоли, яка утворюється під час виплавки шляхом хімічної переробки, отримують фарби, синтетичні тканини, ліки, парфуми, вибухові речовини, нафталін.
Карпатська нафтогазоносна провінція У 1775р. розпочалося видобування нафти, а у 1913р. газу. Більшість нафтових і газових родовищ знаходиться у Прикарпатті. На території Закарпатської, Чернівецької, Івано- Франківської, Львівської областей. Нафта залягає на глибині 150-3000м. Родовища нафти: Битківсьбке, Надвірнянське, Волинське. Родовища газу: Угорське, Богородчанське, Солотвинське. Родовища нафти та газу на 70 і 90% відповідно вичерпані. Перспективними залишаються райони Львівської області.
Донецько-Дніпровська область Донецько-Дніпровська область знаходиться на Лівобережжі, довжина 650-700км, ширина 80-150км. Чернігівська область - Прилуцьке, Ляляківське. Сумська область - Рибальське, Качанівське. Полтавська область - Сагайдачне, Зачепилівське. З 30-х років освоюється родовища газу. Глибина залягання 5000м. Родовища – Шебелинське, Хрестишинське, Качанівське, Диканське.
Причорноморско-Кримська область Причорноморсько - Кримська область зосереджується в Криму, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Освоєно 20 родовищ газу і нафти. Глибина залягання 9000м - це мезозойські відклади.
Використання нафти Нафту не можна використовувати у тому вигляді, яку отримали внаслідок видобутку. З неї отримують: рідке паливо, керосин, бензин, вазелін, медичні препарати, мило, свічки.
Торф Торф – тверде горюче паливо, використовується на електростанціях, як добриво, газ для автомобілів, підстилка для худоби, торфоперегнійні горшки, лікувальні ванни. Торф малокалорійне паливо, проте його добування в порівнянні з іншими видами значно дешевше.
Використання торфу Торф – тверде горюче паливо, використовується на електростанціях, як добриво, газ для автомобілів, підстилка для худоби, торфоперегнійні горшки, лікувальні ванни.
Горючі сланці За хімічним складом, теплопровідністю подібні до прибалтійських. Прогнозовані запаси 3,7млрд.т., зосереджені в Карпатах.
Горючі корисні копалини в Запорізькій області Є у межах області запаси горючих корисних копалин: бурого вугілля, природного газу, але поки великого значення в економіці вони не мають. Наприклад: Гуляйполе, Оріхів - буре вугілля для побутових потреб; Приазов'я – природний газ.
Екологічні проблеми Надмірний розвиток гірничодобувної промисловості став причиною порушенням природної рівноваги в природі. Порушивши процес самоочищення, що призвело до важких наслідків ( масове захворювання дітей на гіпоплазію – захворювання зубів, збільшення серцево судинних захворювань, захворювання верхніх дихальних шляхів). У воді виявлені надлишки флору, плюмбуму, купруму, феруму, алюмінію, стронцію і навіть берилію, який є одним з найшкідливіших токсичних елементів. І таких прикладів можна навести безліч.
Конституція України Стаття 66 Конституції України говорить: «Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки».
Схожі презентації
Категорії