X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Корисні копалини Тернопільщини

Завантажити презентацію

Корисні копалини Тернопільщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Корисні копалини Тернопільської області Урок природознавства у 4 класі

Слайд 2

Що таке корисні копалини? Гірські породи, які людина видобуває в природі та використовує для своїх потреб, називають корисними копалинами

Слайд 3

Види корисних копалин

Слайд 4

Місце, де корисні копалини залягають у великих кількостях називають родовищами. Родовища корисних копалин позначають на географічній карті за допомогою умовних знаків. Кожна корисна копалина має свій умовний знак.

Слайд 5

Умовні позначення пісковик крейда гіпси буре вугілля глина мергель торф пісок доломіт вапняк

Слайд 6

Вапняк Крихкий камінь білого, сіруватого чи жовтого кольору, складається з решток морських тварин, не розчиняється у воді. Використовується як будівельний камінь, для виготовлення вапна, цементу, соди, подрібнений – як мінеральні добрива.

Слайд 7

Крейда Крихка речовина білого кольору. Не розчиняється у воді. Складається з уламків скелетів дрібних морських організмів. Використовується у будівництві та для виготовлення крейдяних олівців.

Слайд 8

Пісок Сипуча корисна копалина, яка складається з окремих крупинок піщинок, не сполучених між собою. Колір може бути білим, жовтим, червоним, сірим. Використовується в будівництві, керамічній і скляній промисловості.

Слайд 9

Глина Щільна корисна копалина, яка складається з дрібних частинок, зліплених між собою. Колір може бути чорним, жовтим, білим. При намочуванні стає в’язкою, пластичною Використовується в будівництві та для виготовлення посуду.

Слайд 10

Торф Тверда речовина, бурого кольору, без запаху, крихка, легша за воду, але вбирає її. Торф не розчиняється у воді. Сухий торф легко загоряється, горить тьмяно, виділяє тепло. Використовується як паливо

Слайд 11

Буре вугілля М'яке, бурого кольору, не блистить, горить Утворилося з решток давніх деревних рослин. Використовується як паливо

Слайд 12

Гіпс Крихка, корисна копалина білого, сіруватого чи жовтуватого кольору, не розчиняється у воді. При змішуванні з нею гіпс швидко твердне. Використовується у медицині, та будівництві цементуючий матеріал, у сільському господарстві – як мінеральне добриво.

Слайд 13

Пісковик Тверда і міцна корисна копалина жовтого, червоного або сірого кольору. Використовується у будівництві як оздоблювальний матеріал, який добре шліфується.

Слайд 14

Мергель Тверда і міцна корисна копалина білого, сірого чи бурого кольору із запахом глини. Використовується у будівництві для виготовлення цементу

Слайд 15

Доломіт Твердий і дуже міцний камінь зі скляним блиском, білого, сірого та чорного кольору. Використовується для виробництва вогнетривких матеріалів, у будівництві – для виготовлення облицювальної плитки та як щебінь.

Слайд 16

Поміркуйте, що станеться, якщо корисні копалини видобувати в дуже великих кількостях?

Слайд 17

Запаси корисних копалин обмежені. При надмірному видобуванні вони можуть вичерпатися і тоді може статися так, що закриються фабрики і заводи, зупиниться транспорт, не буде чим опалювати будинки. Тому корисні копалини треба витрачати бережно і економно.

Слайд 18

Конституція України Ст. 66 Кожен громадянин зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Слайд 19

Домашнє завдання: Підготувати розповідь про корисну копалину свого району Презентацію підготувала вчитель початкових класів Добровольська О. М.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія