X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нерудні корисні копалини

Завантажити презентацію

Нерудні корисні копалини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

П І С К И Б У Д І В Е Л Ь Н І Піски будівельні – нерудні корисні копалини. Вони бувають різні за кольором. За крупністю зерен поділяються на групи: крупні, середні, дрібні і дуже дрібні. Використовуються для виготовлення всіх видів бетонів і будівельних розчинів, а також для облаштування доріг та інших будівельних робіт. Піски будівельні дуже поширені на низьких берегах рік.

Слайд 3

Відгадай загадку Він дуже потрібний дітворі, Він на доріжках, у дворі, На будівництві і на пляжі, і в склі розплавлений він навіть.

Слайд 4

В А П Н Я К И Вапняки – нерудні корисні копалини. Бувають різних кольорів, включаючи чорний, білий, сірий кольори, інколи з коричневим відтінком. Це м'яка порода, що легко дряпається лезом ножа. Утворюються в прісноводих і морських басейнах. Основні споживачі: цементна і будівельна промисловість, дорожнє і залізничне будівництво, металургія, сільське господарство. Зустрічаються в районі Канева.

Слайд 5

Розгадай загадки Маленьке, біленьке, по чорному полю скаче і слід залишає. Мене кожен в школі знає! Дітям я допомагаю щось на дошці написати, на асфальті малювати. Дітям радість я даю, а зовуся …

Слайд 6

Г І П С Це нерудна корисна копалина білого,жовтого, бурого, червоного, перламутрового кольорів.  Розрізняють: - крупнокристалічний; - листовий; - лускатий; - волоконний. Застосовується: на будівництві; під час декоративних, скульптурних і ліпних робіт; хірургічних пов’язок. Залягає в м. Каневі, Городищенському та Смілянському районах.

Слайд 7

Поміркуй Відгадай загадку. Петя з дерева упав, ліву ніжку поламав. « Ой, рятуйте! – він кричить. У Петра нога болить!» Лікар швидко бинт приніс та наклав на ногу…

Слайд 8

К А О Л І Н Каолін – нерудна корисна копалина, глина білого кольору, що складається з мінералу каолініту.  Застосовують у фармацевтичній, паперовій, текстильній та гумовій промисловості.  Каолінові глини зосереджені в Жашківському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Городищенському, Канівському, Смілянському, Катеринопільському та Лисянському районах.

Слайд 9

1. Великий шматок льоду на річці. 2. Біла як цукор, але не солодка. Доки руки нею не забрудниш, розум не матимеш. 3. Текуча, без запаху, без кольору, без смаку, не має форми. 4. Чорне як грак, а гріє як сонце. 5. Порода гірського царства: зі шпату, слюди і кварцу. 6. Корисна копалина, що утворилася дуже давно на дні колишніх морів і океанів. Розгадай кросворд

Слайд 10

Г Р А Ф І Т Нерудна корисна копалина, чорного та сірого кольору. Добре проводить електричний струм і тепло. Графіт незамінний у виготовленні спеціальних технічних масел. Залягає в Смілянському районі.

Слайд 11

Розгадай ребус Поставивши букви у порядку нумерації чисел, ти дізнаєшся, як у перекладі з грецької звучить «графіт».

Слайд 12

ГОНЧАРНА ГЛИНА Нерудна корисна копалина, має світло-сірий колір. Використовується для виробів з фарфору, фаянсу та у декоративно-ужитковому мистецтві. Поширена на всій території Черкаської області.

Слайд 13

Глиняні вироби

Слайд 14

З народних джерел Відгадай загадки. Якщо її зустрінеш на дорозі, то пов’язнуть сильно ноги. Щоб зробити миску, вазу- вона знадобиться тобі відразу. Прочитай прислів'я, замінивши цифри буквами. 18 7 22 3 33 23 12 4 19 21 30 11 15 11 16 12 20 16 33 23 31

Слайд 15

Граніт Граніт – нерудна корисна копалина. Зустрічається сірого, жовтого, рожевого, темного з блакитним відтінком та зеленого кольорів. Залягає в Корсунь – Шевченківському, Городищенському, Шполянському, Лисянському, Звенигородському, Тальнывському та Смілянському районах.

Слайд 16

Відгадай загадку Камінь я, гірська порода, я - також дитя природи, я зернистий і твердий, я - матеріал міцний. Можна пам'ятник зробити, коли треба – роздробити. Я згоджуся на бруківку, для спорудження будинків. Я не мармур, не магніт, я такий собі…

Слайд 17

Перевір себе У кружечки впиши назви нерудних корисних копалин Черкащини. Усно підготуй опис однієї з них.

Слайд 18

Бібліографія 1. Войлошніков В.Д., Волошнікова Н.А. Географія корисних копалин та вивчення їх у школі. – К.: Радянська школа, 1978. - 144 cт. 2. Паламарчук М.М., Горленко І.О., Яснюк Т.Є. Географія мінеральних ресурсів Української РСР. – К.: Радянська школа, 1985. - 136 ст. 3.Немкова Г.І. Короткий географічний словник для школярів. – М.: Надра, 1989.- 176 ст.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство