X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кліматичні ресурси

Завантажити презентацію

Кліматичні ресурси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема . Кліматичні умови та ресурси. Загальна характеристика клімату України. Основні кліматичні чинники: сонячна радіація, циркуляція атмосфери, підстильна земна поверхня. Взаємодія чинників кліматоутворення. Кліматичні карти. Основні кліматичні показники. Кліматичні ресурси.

Слайд 2

Мета після вивчення теми ви зможете називати: основні кліматотвірні чинники; основні кліматичні показники; характеризувати: розподіл та річний хід кліматичних показників;кліматичні ресурси України; давати господарську оцінку кліматичним умовам і ресурсам України; робити висновки: про закономірності розподілу кліматичних показників по території України.

Слайд 3

Що таке погода? Клімат? Чим відрізняється погода від клімату? Які кліматоутворюючі чинники є основними? Які основні кліматичні пояси та типи клімату існують на Землі?

Слайд 4

Вивченням клімату займається наука кліматологія, значне місце якої серед галузей географії затверджено творчим доробком видатного вченого Олександра Івановича Воєйкова.

Слайд 5

Загальні риси клімату України Основним типом клімату є помірно континентальний і лише на Південному березі Криму наявні риси субтропічного середземноморського типу.

Слайд 6

Континентальність континентальність зростає із заходу на схід і з північного заходу на південний схід тобто вологість повітря на заході вища, ніж на сході літо прохолодніше, а зима м’якша на заході на сході навпаки – літо жаркіше, а зима холодніша.

Слайд 7

Сонячна радіація

Слайд 8

Радіаційний баланс — це різниця між сумарною радіацією та витратами на відбиття і теплове випромінювання підстилаючої поверхні. Радіаційний баланс є важливим чинником, бо від нього залежить температура повітря і ґрунту, випаровування, швидкість танення снігу тощо.

Слайд 9

Аналіз показників та розподілу сумарної сонячної радіації за картою на с. 108 та текстом на с. 107.

Слайд 10

Альбедо Здатність поверхні відбивати сонячну ра-діацію називається альбедо.

Слайд 11

Що таке «загальна циркуляція атмосфери»? Атмосферне повітря перебуває в постійному русі — горизонтальному і вертикальному. Вся система повітряних течій (рухів) над Землею називається загальною циркуляцією атмосфери головною причиною є неоднакова кількість сонячної радіації на різних широтах, на суходолі та на морі.

Слайд 12

Загальна циркуляція атмосфери

Слайд 13

Що таке повітряні маси? Які повітряні маси впливають на клімат України? Які їхні властивості?(с. 109)

Слайд 14

Повітряні маси

Слайд 15

Атмосферні фронти перехідні фронтальні зони завширшки 500—900 км та завдовжки 2000— 3000 км. Площина поділу між різними повітряними масами називається фронтальною поверхнею. Ця поверхня завжди нахилена у бік холоднішого повітря (воно знаходиться під фронтальною поверхнею, бо є важкішим), а лінія перетину фронтальної поверхні з поверхнею Землі називається лінією фронту, або атмосферним фронтом.

Слайд 16

Циклони і антициклони Циклон — це область зниженого тиску, яка виникає у фронтальній зоні. Антициклон - область з підвищеним тиском у центрі.

Слайд 17

Вісь Воєйкова Смуга підвищеного атмосферного тиску взимку, яка розділяє територію, північніше якої переважають західні теплі і вологі вітри, а південніше – східні холодні й сухі. Вона тягнеться через усю Євразію від Монголії до Іспанії. По Україні – це лінія Луганськ – Дніпропетровськ – Балта.

Слайд 18

Підстильна поверхня Характер підстилаючої поверхні (море чи суходіл, рівнини чи гори, рослинність) є дуже важливим для розподілу сонячної радіації та руху повітряних мас. Оскільки 95 % території України мають рівнинний характер, то кількість сонячної радіації зростає з півночі (46 ккал/см2) на південь (50 ккал/см2); повітряні маси проникають вільно, тому континентальність збільшується із заходу на схід. Бар'єром для проходження певних повітряних мас є гірські масиви, тому з підйомом по них вгору кількість опадів зростає, а температура знижується.

Слайд 19

Які чинники є кліматоутворюючими? Що таке сонячна радіація? Радіаційний баланс? Що таке атмосферний фронт? Циклон? Антициклон? Яка погода пов'язана з циклоном? Антициклоном?

Слайд 20

«Мозковий штурм» Який вплив здійснюють на клімат Закарпаття і Прикарпаття гори Карпати? Як впливають на клімат ПБК Кримські гори? Чому у горах випадає більше опадів?

Слайд 21

Показники клімату Температура повітря Розгляньте кліматичну карту України та визначте температурний режим клімату за таким планом: найхолодніший та найтепліший місяці (-2...-7,5 °С; +17,5... +22 °С); безморозний період (коливається у межах від 170 днів (північний схід України) до 260—270 днів (Південний берег Криму)); абсолютний максимум температур (+36...+42 °С), абсолютний мінімум (на півдні -30 °С, на сході -40 °С).

Слайд 22

Показники клімату Кількість опадів В Україні наявні значні відмінності у розподілі опадів. Найбільша кількість опадів випадає в Карпатах (1500 мм/рік) та Криму (1200 мм/рік). Решта території характеризується коливаннями цього показника від 350—400 мм/рік (південний схід) до 800 мм/рік (північний захід) і переважна кількість опадів припадає на літній період (за виключенням Південного берегу Криму, де більшість опадів припадає на зимовий період). Такий розподіл є результатом панування у південно-східних районах антициклонів, що приходять зі сходу, а у північно-західних — циклонів.

Слайд 23

Кліматична карта

Слайд 24

Коефіцієнт зволоженості — відношення річного обсягу опадів до випаровуваності. Кзв = О : В де О — об'єм опадів; В — випаровуваність(Кількість води, що може випаруватися з поверхні за певної температури ). Якщо Кзв = 1, це норма, зволоженість достатня (Лісостеп). Якщо Кзв > 1, зволоженість надмірна (Полісся). Якщо Кзв < 1, зволоженість недостатня (Степ).

Слайд 25

Чому Атлантика впливає на клімат України більше, ніж Чорне море? Які зони зволоження виділяють в Україні? Де показники радіаційного випромінювання в Україні найбільші? Найменші? Де в Україні випадає найбільше опадів? Найменше?

Слайд 26

Підсумок Україна розташована у помірному кліматичному поясі; клімат України характеризується як помірно континентальний, при цьому континентальність рівнинних територій збільшується із заходу на схід; територія України є кліматично комфортною.

Слайд 27

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати текст підручника § §19-20. Презентацію підготували Копійка Т.Г. - вчитель географії ЧГПЛ, Копійка Л.В. – вчитель географії ПМГ.

Слайд 28

Література Дітчук І.Л. Фізична географія України: підручник для 8 кл..- Запоріжжя:Прем’єр, 2008. Фізична географія України. 8 клас: Посібник для вчителя / Довгань Г.Д. – Харків: “Ранок”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія