"Карпатський економічний район"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Карпатський економічний район Карпа тський економі чний райо н — розташований на заході України.
Склад: Львівська область Івано-Франківська область Закарпатська область Чернівецька область. (9,4 % території країни)
Межує з: Польщею; Румунією; Молдовою; Угорщиною ; Словаччиною. Карпатський район межує з Польщею, Румунією, Молдовою, Угорщиною і Словаччиною, що зумовлює вигідність його географічного положення. Зв'язки з західними сусідами простежуються як на виробничому рівні, так і в сфері культури, в особливостях національного складу району. Територією району проходять найважливіші транспортні шляхи.
Природні ресурси: водні ресурси; лісові ресурси ; Мінеральні ресурси. водними (найчисельніші і найменше забруднені, вони використовуються в основному для отримання гідроенергії на невеликих електростанціях, для потреб промисловості і комунального водопостачання),лісовими (лісистість економічного району найвища в Україні),мінеральними (нафта, газ, кам'яне і буре вугілля, калійні солі, самородна сірка та ін.).
Промисловість В районі значного розвитку набуло машинобудування, хімічна промисловість, рекреаційний комплекс, лісовиробничий, паливно-енергетичний комплекси, легка, харчова промисловість та сільське господарство.
Основа: Трудові ресурси; Природні ресурси. Розвиваються вони на основі трудових і природних ресурсів.
Паливно-енергетичний коплекс До паливно-енергетичного комплексу Карпатського економічного району належать видобуток, виробництво, транспортування, розподіл і використання палива та виробництво електроенергії (переважно на теплових електростанціях).
Енергетика: Бурштинською, Добротвірською ДРЕС; Бориславською, Львівською, Калуською ТЕЦ; Теребле-Ріцькою та Дністровською ГЕС.
Електротехнічне машинобудування: Міжгір‘я; Львів; Коломиї; Ужгород; Івано-Франківськ; Берегово.
Деревообробка Лісова, деревообробна і целюлозно-паперова промисловість району здійснює заготівлю, механічну обробку й хімічну переробку деревини. До її складу входять галузі, котрі відрізняються одна від одної технологією виробництва і призначенням продукції, яка випускається, об'єднані однією сировиною. Лісозаготівля (здебільшого в Карпатському регіоні), визначає в цілому розвиток лісового комплексу району.
Лісозаготівля: Сколе, Радехів, Славське; Верхнє Синьовидне, Старий Самбір; Ужгород, Воловець, Міжгір'я; Перечин, Берегомет, Бурштин; Хуст, Вигода, Коломия; Кути, Делятин, Ворохта, Брошнів.
Меблева промисловість: Львів, Золочів, Івано-Франківськ; Берегове, Тисмениця, Коломия; Борислав, Свалява, Перемишляни; Ужгород, Стрий, Самбір. Меблева промисловість зорієнтована на споживача;
Паперове виробництво: Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат; фабрика "Бібльос" (Львів); паперова фабрика (Коломия); концерн "Оріана" (Калуш) – шпалери.
Рекреаційний компекс: Вузлове, Східниця, Черче; Кваси, Рахів, Ясиня; Кобилецька Поляна, Трускавець, Хуст; Моршин, с. Ясень (дитячий санаторій). Рекреаційний комплекс представлений системою закладів санаторно-курортного лікування, турбаз, екскурсійних станцій, баз, будинків відпочинку та пансіонатів.
Будівельна промисловість: Миколаїв та Ямниці – цемент; Львів, Долин – гіпс, шпаклівка, вапно.
Легка промисловість: Борислав, Львів, Долин, Чернівці - рослинні волокна, бавовняно-паперові, шерстяні й ворсові, шовкові тканини. конопляні, джутові й паперові – Іршав. Легка промисловість орієнтується як на місцеву, так і на привізну сировину. У її структурі найбільшу частку становить продукція текстильної, швейної та хутрової підгалузей.
Харчова промисловість: Мясне виробництво; Молочне виробництво - Львів, Дрогобичь, Яворов, Миколаєв, Мукачев, Ужгород, Чернівці, Долин, Івано-Франківськ, Городок, Мостиськ, Самбір. Борошно-крупяне. Цукрова промисловість. Харчова промисловість. Орієнтується переважно на переробку місцевої сировини. Розміщення м'ясного виробництва характеризується концентрацією його в промисловик вузлах та потужною сировинною базою.
Сільське господарство: Виробництво зерна, цукрових буряків, льону-довгунця. м'ясо-молочне і м'ясо-вовняне тваринництво. Садівництво; Виноградарство; Бджільництво; Ставкове рибальство. Серед зернових найбільше значення мають озима пшениця, ячмінь, кукурудза, вирощують також жито, овес, гречку, із зернобобових – сою, горох, вику та ін. Провідна технічна культура в подільській частині району – цукрові буряки, у передкарпатській – льон. Вирощують картоплю переважно у домашніх та підсобних господарствах.
Транспорт: Залізничний(Львів, Чоп, Стрий, Красне); Автомобільний; трубопровідний(нафтопровід Одеса — Броди); Авіація(Львів).
Схожі презентації
Категорії