X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Карпатський економічний район"

Завантажити презентацію

"Карпатський економічний район"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Призентація з географії учениці 9-А класу Короткової Христини

Слайд 2

Карпатський економічний район Карпа тський економі чний райо н — розташований на заході України.

Слайд 3

Склад: Львівська область Івано-Франківська область Закарпатська область Чернівецька область. (9,4 % території країни)

Слайд 4

Межує з:  Польщею; Румунією; Молдовою; Угорщиною ; Словаччиною. Карпатський район межує з Польщею, Румунією, Молдовою, Угорщиною і Словаччиною, що зумовлює вигідність його географічного положення. Зв'язки з західними сусідами простежуються як на виробничому рівні, так і в сфері культури, в особливостях національного складу району. Територією району проходять найважливіші транспортні шляхи.

Слайд 5

Природні ресурси:  водні ресурси; лісові ресурси ; Мінеральні ресурси. водними (найчисельніші і найменше забруднені, вони використовуються в основному для отримання гідроенергії на невеликих електростанціях, для потреб промисловості і комунального водопостачання),лісовими (лісистість економічного району найвища в Україні),мінеральними (нафта, газ, кам'яне і буре вугілля, калійні солі, самородна сірка та ін.).

Слайд 6

Промисловість В районі значного розвитку набуло машинобудування, хімічна промисловість, рекреаційний комплекс, лісовиробничий, паливно-енергетичний комплекси, легка, харчова промисловість та сільське господарство.

Слайд 7

Основа: Трудові ресурси; Природні ресурси. Розвиваються вони на основі трудових і природних ресурсів.

Слайд 8

Паливно-енергетичний коплекс До паливно-енергетичного комплексу Карпатського економічного району належать видобуток, виробництво, транспортування, розподіл і використання палива та виробництво електроенергії (переважно на теплових електростанціях).

Слайд 9

Нафта і газ:  Битків-Бабченське; Північно - Долинське. (20% видобутку в країні)

Слайд 10

Нафопереробка: Дрогобичі; Надвірній; Львові; Бориславі.

Слайд 11

Енергетика: Бурштинською, Добротвірською ДРЕС; Бориславською, Львівською, Калуською ТЕЦ; Теребле-Ріцькою та Дністровською ГЕС.

Слайд 12

Машинобудування

Слайд 13

Приладобудування: Львова; Івано-Франківська; Чернівців; Ужгорода

Слайд 14

Точні машини, механізми: Львові; Чернівцях; Ужгороді

Слайд 15

Електротехнічне машинобудування: Міжгір‘я; Львів; Коломиї; Ужгород; Івано-Франківськ; Берегово.

Слайд 16

Радіотехніка: Чернівцях; Львові; Івано-Франківську.

Слайд 17

Транспортне: Автобуси, автомобілі, мопеди : Львів.

Слайд 18

Верстатобудування: Рахові; Львові; Івано-Франківську.

Слайд 19

Годинникова промисловість: Чернівці.

Слайд 20

Хімічна промисловість

Слайд 21

Калійні добрива: Калуш

Слайд 22

Сірка: Лисичанськ; Новий Розділ.

Слайд 23

Миючі засоби: Снятинський район.

Слайд 24

Парфюмерія: Львів.

Слайд 25

Деревообробка Лісова, деревообробна і целюлозно-паперова промисловість району здійснює заготівлю, механічну обробку й хімічну переробку деревини. До її складу входять галузі, котрі відрізняються одна від одної технологією виробництва і призначенням продукції, яка випускається, об'єднані однією сировиною. Лісозаготівля (здебільшого в Карпатському регіоні), визначає в цілому розвиток лісового комплексу району.

Слайд 26

Лісозаготівля: Сколе, Радехів, Славське; Верхнє Синьовидне, Старий Самбір; Ужгород, Воловець, Міжгір'я; Перечин, Берегомет, Бурштин; Хуст, Вигода, Коломия; Кути, Делятин, Ворохта, Брошнів.

Слайд 27

Меблева промисловість: Львів, Золочів, Івано-Франківськ; Берегове, Тисмениця, Коломия; Борислав, Свалява, Перемишляни; Ужгород, Стрий, Самбір. Меблева промисловість зорієнтована на споживача; 

Слайд 28

Паперове виробництво: Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат; фабрика "Бібльос" (Львів); паперова фабрика (Коломия); концерн "Оріана" (Калуш) – шпалери.

Слайд 29

Рекреаційний компекс: Вузлове, Східниця, Черче; Кваси, Рахів, Ясиня; Кобилецька Поляна, Трускавець, Хуст; Моршин, с. Ясень (дитячий санаторій). Рекреаційний комплекс представлений системою закладів санаторно-курортного лікування, турбаз, екскурсійних станцій, баз, будинків відпочинку та пансіонатів. 

Слайд 30

Будівельна промисловість: Миколаїв та Ямниці – цемент; Львів, Долин – гіпс, шпаклівка, вапно.

Слайд 31

Легка промисловість: Борислав, Львів, Долин, Чернівці - рослинні волокна, бавовняно-паперові, шерстяні й ворсові, шовкові тканини. конопляні, джутові й паперові – Іршав. Легка промисловість орієнтується як на місцеву, так і на привізну сировину. У її структурі найбільшу частку становить продукція текстильної, швейної та хутрової підгалузей.

Слайд 32

Шкіряний одяг – Львів; Хутра - Тисмениця, Ясинь.

Слайд 33

Харчова промисловість: Мясне виробництво; Молочне виробництво - Львів, Дрогобичь, Яворов, Миколаєв, Мукачев, Ужгород, Чернівці, Долин, Івано-Франківськ, Городок, Мостиськ, Самбір. Борошно-крупяне. Цукрова промисловість. Харчова промисловість. Орієнтується переважно на переробку місцевої сировини. Розміщення м'ясного виробництва характеризується концентрацією його в промисловик вузлах та потужною сировинною базою.

Слайд 34

Сільське господарство: Виробництво зерна, цукрових буряків, льону-довгунця. м'ясо-молочне і м'ясо-вовняне тваринництво. Садівництво; Виноградарство; Бджільництво; Ставкове рибальство.    Серед зернових найбільше значення мають озима пшениця, ячмінь, кукурудза, вирощують також жито, овес, гречку, із зернобобових – сою, горох, вику та ін. Провідна технічна культура в подільській частині району – цукрові буряки, у передкарпатській – льон. Вирощують картоплю переважно у домашніх та підсобних господарствах. 

Слайд 35

Транспорт: Залізничний(Львів, Чоп, Стрий, Красне); Автомобільний; трубопровідний(нафтопровід Одеса — Броди); Авіація(Львів).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія