X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Іспанія"

Завантажити презентацію

"Іспанія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іспанія Підготувала учениця 11-Б класу Брикова Ганна

Слайд 2

В цій презентації ми розглянемо

Слайд 3

Асиміляція східної і західної культур Панування арабів на Піренейському півост рові, починаючи з 711 р., протягом восьми століть сприяло створенню неповторного поєднання двох великих культур — східної та західної. Серед ар хітектурних пам'яток світову популярність здобу ли: палац Альгамбра в Гранаді мечеть у Кордові мінарет Ла Хіральда в Севільї

Слайд 4

Ель Ґреко Справжнє ім'я Доменіко Теотокопулі (1541-1614), іспанський живописець, за походженням грек. Розквіт таланту Ель Греко наступив в Іспанії, куди він переїхав близько 1577 і де, не отримавши визнання при королівському дворі в Мадриді, поселився в Толедо.

Слайд 5

Ель Греко — художник доби маньєризму, що настала після Відродження й визначалася втратою в мистецтві ренесансної гармонії між тілесним і духовним, природою та людиною.

Слайд 6

Різкі ракурси і неприродньо витягнуті пропорції часом створюють ефект стрімкої зміни масштабу фігур і предметів. То зненацька виростають, то зникають в глибині картинного простору. «Мучеництво св. Маврикія» (1580-82 р.р.)

Слайд 7

Переворот у живописі Ель Греко здійснив справжній переворот у живописі. Він єдиний із видатних європейських художників, який неповторно поєднав символічний світ візантійських ікон із гуманістичним світоглядом епохи Відродження. «Поховання графа Оргаса»

Слайд 8

«Поховання графа Оргаса»

Слайд 9

Риси ірреальності, містичного візіонерства наростають в пізніх картинах Ель Греко. "Лаокоон" "Зняття П'ятої печаті"

Слайд 10

Специфічний стиль майстра утверджувався через невеликі кар тини з життя Христа та Марії, які в безлічі невловимо мінливих ав торських повторень розросталися в цілі серії. Усі їхні персонажі, як і сам автор, одержимі ідеєю духовного пошуку та подвижництва. «Апостоли Петро та Павло»

Слайд 11

Франсиско Гойя Іспанський живописець, гравер, художник. Ім'я Франсиско Гойї вимовляється в Іспанії з великим повагою та гордістю, бо він був, напевно, останнім зі славних художників "Севільської школи". Талант його був величезний, ексцентричний. Живописні ефекти його картин сильні й несподівані.

Слайд 12

«Портрет сеньйори Бермудес»

Слайд 13

«Портрет Ф. Гіймарде»

Слайд 14

«Сім'я Карла IV»

Слайд 15

На своїй картині Франсіско Гойя зобразив двох чарівних молодих жінок, які з балкона спостерігають за життям вулиці. В глибині, на темному тлі, неясним силуетом вимальовуються фігури їхніх кавалерів. Щось подібне ще й сьогодні можна побачити на вулицях деяких іспанських міст. «Махі на балконі»

Слайд 16

Сальвадор Далі 11 травня 1904 в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпе Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв епохи сюрреалізму. Звали його Сальвадор Феліпе Хасінто Далі.

Слайд 17

Цікаво, що в нього був брат, на три роки старший за нього, який помер у семимісячному віці. Невтішні в своєму горі батьки назвали наступного хлопчика тим самим ім'ям. Відтоді Сальвадор ніби весь час відчував присутність поруч із собою неіснуючого двійника. Звільнитися від цього роздвоєння він зміг тільки в 1963 р., коли написав картину «Портрет мого померлого брата»

Слайд 18

У 1929 р. Далі зустрічає свою любов та музу, що надихатиме його на творчість протягом усього життя — Галу Елюар (росіянку за походженням Олену Дьяконову, що народилася в Казані).

Слайд 19

«Вечірня молитва Гала»

Слайд 20

«Портрет Гали з омаром»

Слайд 21

Портрет Гала

Слайд 22

У 1936 p. С. Далі здійснив несподіваний по ворот до італійського класицизму. У своїй творчос ті Далі звертався до найрізноманітніших джерел — нідерландського реалізму, італійського бароко, абстракціонізму, поп-арту. «Обличчя Мей Уест»

Слайд 23

Слайд 24

“Лебеді, відображені в слонах”(1937 р.) “Воїн” (1982 р.)

Слайд 25

У 1982 р. пішла з життя Гала, а разом з нею зникає ексцентричний та екстравагантний сюрреаліст Далі. Залишившись без підтримки своєї музи, він перетворюється на хворого генія, покірного та довірливого. Проте Далі продовжує невтомно працювати.

Слайд 26

Мовчки простоявши 7 годин над труною коханої, Сальвадор Далі тихо промовив: «Бачиш, я не плачу…»

Слайд 27

Помер художник у 1989 р. там же, де й народився, — у Фігерасі, що в Каталонії. Життя та творчість митця дивно сплелись в єдине містичне ціле, як і його твори, в яких поєдналися віртуозне володіння художньо формою зі здібностями неперевершеного копіїста; бунтарство та відкидання творів класичного мистецтва з парадоксальним поєднанням ірраціонального та натуралістичного, віра в рятівну силу досконалої форми та оспівування краси жіночого тіла.

Слайд 28

Видатних митців Іспанії, окрім надзвичай ної талановитості, завжди відрізняли неординар не світосприйняття та сміливий підхід до вирі шення творчого завдання. В образотворчому мистецтві це чудові живописці Ель Греко, Дієго Веласкес, Франсіско Гойя, Пабло Пікассо, Саль вадор Далі, в архітектурі — неперевершений Антоніо Гауді.

Слайд 29

Використана література http://narodna-osvita.com.ua/266-kultura-spanyi-hudozhnya-kultura-11-klas.html http://ref.km.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1063:-------------s--xvii-----s-----xix--&catid=48:------11-&Itemid=7 http://notatka.at.ua/publ/konspekti_urokiv_khudozhnoji_kulturi_11_klas/urok_8_tvorchist_fransisko_gojji_ta_salvadora_dali/39-1-0-368

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія