"Іспанія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Асиміляція східної і західної культур Панування арабів на Піренейському півост рові, починаючи з 711 р., протягом восьми століть сприяло створенню неповторного поєднання двох великих культур — східної та західної. Серед ар хітектурних пам'яток світову популярність здобу ли: палац Альгамбра в Гранаді мечеть у Кордові мінарет Ла Хіральда в Севільї
Ель Ґреко Справжнє ім'я Доменіко Теотокопулі (1541-1614), іспанський живописець, за походженням грек. Розквіт таланту Ель Греко наступив в Іспанії, куди він переїхав близько 1577 і де, не отримавши визнання при королівському дворі в Мадриді, поселився в Толедо.
Ель Греко — художник доби маньєризму, що настала після Відродження й визначалася втратою в мистецтві ренесансної гармонії між тілесним і духовним, природою та людиною.
Різкі ракурси і неприродньо витягнуті пропорції часом створюють ефект стрімкої зміни масштабу фігур і предметів. То зненацька виростають, то зникають в глибині картинного простору. «Мучеництво св. Маврикія» (1580-82 р.р.)
Переворот у живописі Ель Греко здійснив справжній переворот у живописі. Він єдиний із видатних європейських художників, який неповторно поєднав символічний світ візантійських ікон із гуманістичним світоглядом епохи Відродження. «Поховання графа Оргаса»
Риси ірреальності, містичного візіонерства наростають в пізніх картинах Ель Греко. "Лаокоон" "Зняття П'ятої печаті"
Специфічний стиль майстра утверджувався через невеликі кар тини з життя Христа та Марії, які в безлічі невловимо мінливих ав торських повторень розросталися в цілі серії. Усі їхні персонажі, як і сам автор, одержимі ідеєю духовного пошуку та подвижництва. «Апостоли Петро та Павло»
Франсиско Гойя Іспанський живописець, гравер, художник. Ім'я Франсиско Гойї вимовляється в Іспанії з великим повагою та гордістю, бо він був, напевно, останнім зі славних художників "Севільської школи". Талант його був величезний, ексцентричний. Живописні ефекти його картин сильні й несподівані.
На своїй картині Франсіско Гойя зобразив двох чарівних молодих жінок, які з балкона спостерігають за життям вулиці. В глибині, на темному тлі, неясним силуетом вимальовуються фігури їхніх кавалерів. Щось подібне ще й сьогодні можна побачити на вулицях деяких іспанських міст. «Махі на балконі»
Сальвадор Далі 11 травня 1904 в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпе Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв епохи сюрреалізму. Звали його Сальвадор Феліпе Хасінто Далі.
Цікаво, що в нього був брат, на три роки старший за нього, який помер у семимісячному віці. Невтішні в своєму горі батьки назвали наступного хлопчика тим самим ім'ям. Відтоді Сальвадор ніби весь час відчував присутність поруч із собою неіснуючого двійника. Звільнитися від цього роздвоєння він зміг тільки в 1963 р., коли написав картину «Портрет мого померлого брата»
У 1929 р. Далі зустрічає свою любов та музу, що надихатиме його на творчість протягом усього життя — Галу Елюар (росіянку за походженням Олену Дьяконову, що народилася в Казані).
У 1936 p. С. Далі здійснив несподіваний по ворот до італійського класицизму. У своїй творчос ті Далі звертався до найрізноманітніших джерел — нідерландського реалізму, італійського бароко, абстракціонізму, поп-арту. «Обличчя Мей Уест»
У 1982 р. пішла з життя Гала, а разом з нею зникає ексцентричний та екстравагантний сюрреаліст Далі. Залишившись без підтримки своєї музи, він перетворюється на хворого генія, покірного та довірливого. Проте Далі продовжує невтомно працювати.
Мовчки простоявши 7 годин над труною коханої, Сальвадор Далі тихо промовив: «Бачиш, я не плачу…»
Помер художник у 1989 р. там же, де й народився, — у Фігерасі, що в Каталонії. Життя та творчість митця дивно сплелись в єдине містичне ціле, як і його твори, в яких поєдналися віртуозне володіння художньо формою зі здібностями неперевершеного копіїста; бунтарство та відкидання творів класичного мистецтва з парадоксальним поєднанням ірраціонального та натуралістичного, віра в рятівну силу досконалої форми та оспівування краси жіночого тіла.
Видатних митців Іспанії, окрім надзвичай ної талановитості, завжди відрізняли неординар не світосприйняття та сміливий підхід до вирі шення творчого завдання. В образотворчому мистецтві це чудові живописці Ель Греко, Дієго Веласкес, Франсіско Гойя, Пабло Пікассо, Саль вадор Далі, в архітектурі — неперевершений Антоніо Гауді.
Використана література http://narodna-osvita.com.ua/266-kultura-spanyi-hudozhnya-kultura-11-klas.html http://ref.km.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1063:-------------s--xvii-----s-----xix--&catid=48:------11-&Itemid=7 http://notatka.at.ua/publ/konspekti_urokiv_khudozhnoji_kulturi_11_klas/urok_8_tvorchist_fransisko_gojji_ta_salvadora_dali/39-1-0-368
Схожі презентації
Категорії