X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГоСПОДАРСТВО

Завантажити презентацію

ГоСПОДАРСТВО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГоСПОДАРСТВО •Машинобудування •Хімічна промисловість •Лісова і деревообробна промисловість •Промисловість будівельних матеріалів •Легка промисловість. Художні промисли •Харчова промисловість •Сільське господарство: -Рослинництво -Тваринництво

Слайд 2

Машинобудування Машинобудування – провідна галузь промисловості, яка забезпечує випуск різноманітних машин й устаткування для всіх галузей господарства та населення. У машинобудівному виробництві розрізняють три основних типи: • Масове виробництво - безперервне виготовлення обмеженої номенклатури виробів на вузькоспеціалізованих робочих місцях. • Серійне виробництво - виготовлення обмеженої номенклатури виробів, що повторюється через певні проміжки часу, із широкою спеціалізацією робочих місць. • Одиничне виробництво - відзначається виготовленням широкої номенклатури виробів в одиничних кількостях, що повторюється через невизначені проміжки часу або взагалі не повторюються. Традиційне машинобудування поділяють на такі групи галузей: важке машинобудування; загальне машинобудування; середнє машинобудування; точне машинобудування; виробництво металевих виробів і заготовок; ремонт машин і устаткування. Центри машинобудування України: Київ, Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків, Сімферополь. Машини та обладнання для хімічної промисловості виробляються у Сумах, Полтаві, Сніжному. В Західно-Українському та Центрально-Українському економічних районах переважає працемістке й неметаломістке виробництво: добре розвинуті верстатобудування, автобудування, виробництво різних приладів, електро- та радіоапаратури, засобів автоматизації, технологічного обладнання.

Слайд 3

Хімічна промисловість Хімічна промисловість – це комплексна галузь, що визначає рівень НТП, забезпечує всі галузі народного господарства хімічними технологіями та матеріалами й виробляє товари масового споживання. До складу хімічної промисловості входять такі галузі: • гірничо-хімічна (видобуток природної хімічної сировини: калійні солі(Калуш, Стебник), кухонні солі (Артемівськ, Солотвине, Сиваш), сірки (Яворів, Новий Розділ), фосфоритів (Середнє Придністров'я), озокериту (Борислав). Три райони гірничої хімії: Донбас, Прикарпаття, Присивашшя.) • основна хімія - виробляє кислоти, мінеральні добрива, соду та інше:; • хімія органічного синтезу; • виробництво та переробка полімерних матеріалів; • хімія тонкого органічного синтезу (виготовлення лаків, фарб, фотохімічних товарів) - розвивається на основі переробки нафти, газу, вугілля. Орієнтується на сировину, електроенергію, воду. • побутова хімія. Більшість підприємств хімічної промисловості зосереджено у трьох районах: Придніпров'ї, Донбасі, Прикарпатті, тому ці райони найбільше екологічно забруднені. Тут необхідне впровадження нових безвідходних технологій, широкий розвиток ефективних очисних споруд тощо.

Слайд 4

Лісова і деревообробна промисловість Лісова промисловість – це галузь промисловості, яка займається комплексною переробкою деревини, що широко використовується в багатьох галузях господарства. Підприємства галузі розташовані на території всіх областей України, у містах Києві і Севастополі. Пріоритетний розвиток деревообробна і меблева промисловість одержали на півночі і заході країни, де зосереджені значні лісосировинні ресурси. У лісовому фонді переважають коштовні хвойні і твердолисті породи. Найбільші лісові масиви розташовані в Поліссі і Карпатах. Шпилькові (хвойні) насадження займають 43 % загальної площі, з них сосна — 33 %. Твердолистяні складають 43 %, з них дуб і бук — 32 %. Меблева промисловість найбільш розвита у великих містах — Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку й інших. Значні меблеві центри сформувалися в межах лісопромислових районів, де зосереджені основні лісосировинні ресурси (Карпати, Житомирська, Львівська, Київська й інша області). Серед найбільш спеціалізованих меблевих підприємств — Ужгородський фанерно-меблевий комбінат, Івано-Франківська меблева фабрика, Дніпропетровський, Донецький, Чернівецький меблеві комбінати, меблевий комбінат «Стрий» та інші. Науково-технічну підтримку галузі забезпечують 6 науково-дослідних і проектно-конструкторських інститутів і організацій, зокрема, Український науково-дослідний інститут механічної обробки деревини.

Слайд 5

Промисловість будівельних матеріалів Промисловість будівельних матеріалів – це галузь, що випускає матеріали, вироби, деталі та конструкції для всіх видів будівництва. Найбільш важливими її підгалузями є: виробництво стінових матеріалів, цементна промисловість, видобуток і первісна обробка мінерально-будівельних матеріалів, склоробна промисловість, виробництво облицювальних, оздоблювальних матеріалів, виробництво санітарно-технічних виробів. Промисловість будівельних матеріалів об’єднує кілька тисяч підприємств, які розташовані в усіх областях України. Найпотужнішими центрами промисловості будівельних матеріалів є Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Донецьк, Маріуполь. Цементна промисловість. Це матеріаломістка галузь, тому цементні заводи розміщуються в районах видобутку сировини. Найбільші центри цементного виробництва України — Амвросіївка, Краматорськ, Єнакієво (Донецька обл.), Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ Великі центри виробництво будівельної цегли. — Київ, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Слав’янськ, Бахмут.

Слайд 6

Легка промисловість. Художні промисли Легка промисловість – це галузь, що забезпечує населення товарами народного споживання (тканинами, одягом, взуттям та ін.), а деякі галузі важкої промисловості – продукцією виробничого призначення (технічними тканинами, будівельною повстю тощо). Традиційно в Україні до легкої промисловості відносять три групи підгалузей, що в тій чи іншій мірі стосуються виробництва одягу, взуття та сировини для них: • Текстильна промисловість (бавовняна, лляна, шовкова, шерстяна, трикотажна) — виробництво тканини та нетканих матеріалів, в’язаних сіток, корду, технічних волокон, текстильної галантереї, первинна обробка сировини (льону, шерсті тощо); • Швейна промисловість — виробництво одягу; • Шкіряна, взуттєва і хутряна промисловість — обробка шкіри та хутра, виробництво взуття та галантерейних виробів зі шкіри.

Слайд 7

Харчова промисловість Харчова промисловість – це галузь промисловості, яка виробляє продукти харчування, використовуючи як сировину продукцію сільського господарства. Головним завданням галузі є виробництво продуктів харчування; до її складу входить майже 40 галузей і виробництв. Основні з них: цукрова, борошномельна (виробляє із зернових культур бурошно та крупи), м'ясна, молочна, хлібопекарська, маслоробна, кондитерська, спиртова, макаронна, пивоварна, рибна (переробляє, передусім, морську й океанічну рибу, а також частково - річкову. Сировинною базою для рибної промисловості є середня та південна Атлантика, Індійський океан та південно-східна частина Тихого океану, Азовсько-Чорноморський басейн, внутрішні водойми. Переробка риби здійснюється на суднах-заводах, а також на рибопереробних комбінатах у великих портових містах), виноробна, круп'яна, консервна, тютюнова.

Слайд 8

Сільське господарство Рослинництво Сільське господарство – це галузь матеріального виробництва, яка складається з рослинництва і тваринництва. Сільське господарство виробляє для населення продукти харчування, а для промисловості – сировину. Рослинництво – це галузь сільського господарства, яка займається вирощуванням культурних рослин: • зернові та зернобобові • картопля, овочі, баштанні • круп'яні • сади, виноградники • технічні • кормові Напрямки досліджень: Вивчення походження, історії окультурення рослин, опрацювання їх агрономічної класифікації та шляхів поширення за рахунок інтродукціїй акліматизації. Дослідження значення і ролі різних організмів у формуванні врожаю. Вивчення особливостей формування врожаю рослин залежно від умов їх вирощування. Дослідження процесів формування складових урожаю польових культур, розроблення заходів підвищення показників їхніх технологічних, продовольчих і кормових якостей. Заходи з обробітку ґрунту, способи, строки, глибини і норми висіву, способи передпосівного обробітку насіння, поєднання макро- і мікродобрив заходи з догляду за рослинами, способи та терміни збирання. Вивчення особливостей формування врожайних властивостей насіння залежно від умов його вирощування та генетичного потенціалу сортів. Опрацювання теоретичних основ, методів і заходів реалізації програмування та математичного моделювання високої врожайності рослин, сортової й видової агротехнології. Наукове обґрунтування, розроблення інтенсивних енергоощадних, екологічно безпечних технологій (їх ланок, окремих комплексів) вирощування польових культур.

Слайд 9

Сільське господарство Тваринництво Тваринництво – це галузь сільського господарства, яка займається розведенням великої рогатої худоби, свинарством, вівчарством, птахівництвом та ін. Галузь забезпечує людей харчовими продуктами (молоко, масло, сир), дає сировину для легкої (вовна, шкіра) і харчової, а також фармацевтичної промисловості, тяглову силу (кінь, віл), основне органічне добриво — гній. Тваринництво поділяється на скотарство (розведення і використання великої рогатої худоби), вівчарство, конярство, козівництво, кролівництво, звірівництво; до тваринництва зараховують також бджільництво та шовківництво.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія