X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Глобальні проблеми світу

Завантажити презентацію

Глобальні проблеми світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація підготовлена учителем географії МОУ СОШ №73 м. Ульяновська Борщ Оленою Олександрівною

Слайд 2

Сучасна епоха має безліч епітетів : електронна, космічна, ядерна. Сьогодні за нею все частіше закріплюється визначення "Епоха глобальних проблем».

Слайд 3

Екологічна проблема. Демографічна проблема. Продовольча проблема. Енергетична і сировинна проблема. Подолання відсталості колишніх колоній. Конец

Слайд 4

Зміни глобального екологічного середовища Стоншування озонового шару і збільшення припливу ультрафіолетової радіації Вирубування і деградація лісових масивів, передусім вологих тропічних лісів. Порушення природного кругообігу речовин і енергетичних потоків. Вилучення з надр величезних мас речовини і дефіцит сировини і палива. Забруднення гідросфери нафтопродуктами, важкими металами та ін. Радіаційне забруднення великих ділянок з трагічними наслідками. Неконтрольоване зростання чисельності населення світу. Ерозія грунтів, засолення, заболочування, запустинювання. Забруднення атмосфери СО2, СН4 та ін., загроза парникового ефекту. Токсикация полів пестицидами, гербіцидами, нітратами і так далі

Слайд 5

Чисельність населення світу швидко збільшується

Слайд 6

Занепокоєння викликає не лише саме демографічне зростання (Земля здатна прогодувати не один десяток мільярдів людей), а несприятливі соціально-економічні умови, що зберігаються, у сучасному світі, і передусім в країнах, що розвиваються.

Слайд 7

Зростання населення за існуючих соціально-економічних умов призводить до зростання небезпеки масової загибелі від голоду і хвороб із-за епідемій від антисанітарних умов.

Слайд 8

Зростання населення світу призводить до наростання загрози забруднення довкілля, скупчення гігантської кількості людей у великих містах.

Слайд 9

Щорічно населення планети збільшується приблизно на 90 млн чоловік. А ось ресурси збільшення виробництва продуктів харчування, схоже, підходять до кінця. Селекція, штучні добрива, гербіциди, іригація дозволили людству значно збільшити виробництво зерна. Проте останніми роками виробництво зерна не збільшується. До найнижчого рівня скоротилися продовольчі запаси. Вичерпуються рибні запаси морів.

Слайд 10

Обмеженість ресурсів, вичерпаність дешевих запасів корисних копалини, ставить людство перед необхідністю жорсткої економії сировини і енергії, використання нової ресурсозберігаючої технології. Для вирішення цих проблем потрібні зусилля усіх країн.

Слайд 11

Постановка цієї проблеми пов'язана з тяжким положенням десятків країн, що розвиваються, відрізняються,: -низьким доходом на душу населення (іноді менше 300 дол. в рік); -слабким рівнем розвитку освіти і охорони здоров'я; -відсутністю елементарних соціально-побутових послуг для населення; -поганим розвитком промисловості; -наявністю великого національного боргу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія