X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Географія монголія

Завантажити презентацію

Географія монголія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рельєф Антарктиди  На початку наукових досліджень Антарктиди виникло питання - материк це чи архіпелаг ?  

Слайд 2

 Нині встановлено, що Антарктида - материк. Про це свідчить земна кора материкового типу, що знаходиться під потужним шаром льоду. Вивчення її показало, що цей полярний континент, як і решта материків, складається з давньої архейської платформи та складчастих областей. Антарктична платформа є одним з уламків давньої Гондвани. 

Слайд 3

Льодовиковий покрив Рельєф Антарктиди незвичайний, двоповерховий: згори - льодовиковий, знизу - земної кори (корінний). Поверхня материка вкрита велетенським льодовиковим щитом. Він має вигляд купола, що припіднято у центральній частині. Середня потужність льодовикового покриву - 2000 м, що приблизно дорівнює висоті Говерли (2 061 м). У центральній частині товща його досягає більш ніж 4 000 м. 

Слайд 4

Трансантарктичні гори Через усю Антарктиду проходять Трансантарктичні гори, що є своєрідним продовженням Анд Південної Америки. Гори складаються з окремих хребтів і масивів. Деякі з них підносяться над льодовим покривом на висоту 3 000 - 4 000 м. Найвища точка розташована в горах Елсуерт у масиві Сентинел гора Вінсон  - 5 140 м. Трансантарктичні гори поділяють материк на Західну і Східну Антарктиду. Береги західної частини Антарктиди дуже порізані. Льодовиковий покрив тут менш потужний (не вище 2 600 м) і порушений численними хребтами. Один з них увінчаний діючим вулканом Еребус(3 482 м), названим на честь одного з кораблів англійської експедиції, що відкрила цей вулкан у 1841 році. Назву ще одного корабля цієї ж експедиції отримав другий діючий вулкан Терор (3 262 м). 

Слайд 5

Трансантарктичні гори

Слайд 6

Айсберги та льодовики Льодовики Антарктиди знаходяться у постійному русі, поступово сповзаючи в океан. Швидкість сповзання становить близько 1 км на рік. На узбережжі край льодовика відколюється, і так народжуються айсберги, що іноді мають дуже рівну поверхню. Такі айсберги довжиною до 150 - 200 км при висоті в десятки метрів називають столоподібними на відміну від пірамідальних висотою до 400 - 500 м. Вони можуть існувати до 10 років і більше. 

Слайд 7

Льодовики

Слайд 8

Айсберги

Слайд 9

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Роботу виконала учениця 7-Г класу Невідома Юлія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія