X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Галузева структура паливної промисловості

Завантажити презентацію

Галузева структура паливної промисловості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПАЛИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ Вчитель географії Смілянської ЗОШ №11 Стороженко Є.С.

Слайд 2

СТРУКТУРА ПАЛИВНО – ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ 1. ПАЛИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ: вугільна; Газова; Нафтова; Торфова; Сланцева;

Слайд 3

Частка паливної промисловості в загальному обсязі промислового виробництва України у 1990 році становила 5,9 %, у 2000 р. — 10,1 %. Підвищення частки паливної промисловості було пов'язане передусім з тим, що спад виробництва в ній був нижчий, ніж в інших галузях промисловості. За підсумками 2008 року, в Україні вартість видобутих паливно-енергетичних корисних копалин становить близько 4 % усього промислового виробництва, а виробництво коксу і продуктів нафтопереробки — ще близько 8 %. Однак Україна не забезпечує власні потреби у паливно-енергетичних ресурсах, а тому змушена значні обсяги нафти і газу імпортувати.

Слайд 4

Основою паливної промисловості України є вугілля. Донбасі з кінця XVIII ст. З 1890-х років почалася промислова розробка нафтових родовищ Передкарпаття. На початку XX ст. відкриті газові родовища в цьому ж районі, а в 1929 р. прокладено перший магістральний газопровід Дашава — Львів. Шахти та нафтогазові промисли України зазнали значних руйнувань у роки Першої та Другої світових воєн.

Слайд 5

ЛЬВІВСЬКО – ВОЛИНСЬКИЙ БАСЕЙН У повоєнний період видобуток палива почався у Львівсько-Волинському вугільному басейні, Дніпровсько-донецькому та Причорноморському нафтогазоносних басейнах. Обсяги видобутку всіх основних видів палива помітно зростали і становили у 1975 році: вугілля — понад 216 млн т, газу — близько 69 млрд м3, а нафти — близько 13 млн т. З 1970-х років у нашій країні обсяги видобутку практично всіх видів палива знижувалися. Це передусім пов'язано з тим, що їх запаси вичерпувалися.

Слайд 6

Чи знаєте ви, що... Обсяги видобутку одних видів паливних ресурсів визначають у тоннах (вугілля, торф, нафта, сланці), а інших — у метрах кубічних (газ). Тому для зручнішого обліку всі види палива виражають в одиницях умовного палива. Така одиниця відповідає теплоті, що виділяється при згоранні 1 кг вугілля середньої якості й становить 7000 кал (29,3 кДж). Від спалювання 1 кг нафти тепла отримують в 1,5 разу більше, 1 м3 природного газу — в 1,49 разу більше. Теплота згорання бурого вугілля становить тільки 0,5 енергії, виділеної вугіллям середньої якості, а торфу та горючих сланців — 0,43.

Слайд 7

ПІДСУМКИ За підсумками 2008 року, в Україні видобуто 59,3 млн т вугілля, 20,7 млрд м3 природного та попутного газу, 4,2 млн т нафти та газоконденсату.

Слайд 8

Чи знаєте ви, що... Вугілля впродовж багатьох років було і залишається основним у структурі видобутку палива в Україні. У 1940 році його питома частка становила 96 %, у 1970 р. — 63%, у 2000 р. — 71 %, а за підсумками 2008 року — близько 62 %.

Слайд 9

Донецький басейн головна вугільна база країни. У ньому видобувають 90 % вугілля. Найбільшими центрами видобутку є Донецьк, Макіївка, Горлівка, Павлоград, Димитров, Торез, Ровеньки, Свердловськ. У 60 % шахт Донецького басейну вугілля видобувають на глибинах понад 600 м. Саме ці шахти забезпечують понад половину видобутку. Середня глибина видобутку вугілля в басейні становить 700 м, а максимальна — понад 1400 м. Для 40 % шахт характерні пласти вугілля, які вважаються небезпечними щодо викидів газу.

Слайд 10

Вугілля Львівсько-Волинського басейну використовують у західних областях України. Собівартість видобутку його нижча, ніж Донецького, через меншу глибину залягання (300-500 м) й більшу товщину пластів (до 1,5 м). Якість його гірша, а тому його використовують як енергетичне паливо. Основними центрами вуглевидобутку є Нововолинськ і Червоноград

Слайд 11

Буре вугілля Дніпровського буровугільного басейну видобувають доволі давно. Найбільшими центрами вуглевидобутку є Олександрія (Кіровоградська область), Ватутіне (Черкаська область), Коростишів (Житомирська область). Видобуток здійснюють переважно відкритим способом, оскільки глибина залягання пластів становить 40-60 м. Через низьку теплотворну здатність буре вугілля спалюють переважно на місці видобутку.

Слайд 12

Нафтова промисловість. Нафтову промисловість поділяють на нафтодобувну й нафтопереробну. Нафту, на відміну від вугілля, у натуральному вигляді не спалюють, її переробляють на нафтоперегінних заводах на гас, бензин, мазут, а також мастильні машинні масла, вазелін, гудрон (з якого виготовляють асфальт) тощо. Відходи нафтопереробки використовують як котельне паливо (мазут), а також як сировину для хімічної промисловості.

Слайд 13

Основними завданнями нафтодобувної промисловості є модернізація процесів видобування для повнішого видобутку нафти з родовищ, у тому числі зі значних глибин (5-10 тис. м), а також розробки запасів нафти на шельфі Чорного моря.

Слайд 14

Проблеми галузі полягають у тому, що нафтопереробні підприємства потребують модернізації, щоб суттєво підвищити вихід якісних світлих нафтопродуктів (бензину, дизельного палива) із сирої нафти. Виробництво бензину на нафтопереробних підприємствах України становило у 2008 р. 3,2 млн т, дизельного палива — 3,7 млн т, мазуту, що здебільшого спалюється на ТЕС, — 2,4 млн т.

Слайд 15

Газова промисловість. Особливістю газової промисловості є те, що видобуток палива тісно пов'язаний з його транспортуванням, адже до родовищ потрібно підвести трубопровід. Споживають газ житлово-комунальні господарства, металургійна та хімічна промисловості, для яких він є важливою сировиною. При спалюванні газ повністю згоряє і практично не забруднює атмосферу.

Слайд 16

Основний район газовидобутку в Україні — Дніпровсько-Донецький , якому належить близько 80 % усього газу. Найбільші родовища: Шебелинське, Хрестищенське. Родовища Причорномор'я, які зосереджені в північній частині Криму (Глібівське, Джанкойське та ін.), забезпечують тільки потреби Кримської АР. У Передкарпатті газові родовища практично вичерпані. Найбільші серед тих, які ще дають газ, — Рудківське і Більче-Волицьке. Дашавське і Богородчанське використовують тепер як газосховища.

Слайд 17

ПРОБЛЕМИ ГАЛУЗІ: Основні проблеми галузі полягають у потребі модернізації процесу газовидобутку, розвідки та освоєння нових родовищ, обмеження неефективного використання цього «блакитного» палива.

Слайд 18

ТОРФ і СЛАНЦІ Використання торфу та сланців. Торф, як і буре вугілля, через низьку теплотворну здатність має значення лише як місцеве паливо. Близько 70% видобутку торфу припадає на Полісся. Основними споживачами торфу є невеликі ТЕС, житлові будинки. Торф використовують також як органічне добриво та сировину для хімічної промисловості.

Слайд 19

Чи знаєте ви, що... До комплексу, який створюють на основі сланців Бовтиського родовища, входитимуть підприємство з видобутку сланців, завод мастил та теплоелектростанція. Щороку планують видобувати 5 млн т сировини. Основну частину сланців спалюватимуть на ТЕС. Вироблену смолу можна буде використовувати як рідке паливо чи хімічну сировину для отримання бітумів, мастил, фенолів, бензену та в'язких будівельних матеріалів.

Слайд 20

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія