X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Економіко-географічна характеристика США"

Завантажити презентацію

"Економіко-географічна характеристика США"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготував Лагода Віталій, учень 6-Б класу

Слайд 2

План Економіко-географічне положення та його оцінка Природні умови та природні ресурси Населення та трудові ресурси Загальна характеристика господарства: а) промисловість; б) сільське господарство; в) транспорт; г) галузі інфраструктури. Економічні та екологічні проблеми в США Економічно-географічні відмінності Найбільші міста

Слайд 3

Загальні відомості Столиця – Вашингтон. Площа – 9 826 675 км². Населення – 280 млн. чол. Державний устрій – федеративна конституційна республіка, яка складаються з 50 штатів та федерального округу Колумбія. Державна мова – англійська. Релігія: протестантизм (56 %), католицизм (28 %), іудаїзм (2 %), буддизм, індуїзм. Етнічний склад: 83 % – білі, включаючи латиноамериканців, 13% – афроамериканці, 3 % – азіати. Валюта – долар США (1 долар = 100 центам).

Слайд 4

Державні символи США Герб США Прапор США

Слайд 5

44-ий президент США – Барак Обама

Слайд 6

Географічне положення Сполучені Штати Америки знаходяться Північній Америці. Основна територія США (яку називають континентальними штатами) розташована на Північноамериканському континенті і простягається від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході. На півдні США межує з Мексикою, на півночі — з Канадою. Крім того, до складу США входять ще 2 штати. На північному-заході континенту знаходиться штат Аляска, який також межує з Канадою. В Тихому океані знаходиться штат Гавайї. Кордон з Росією проходить через Берингову протоку. США також належить ряд островів в Карибському морі (наприклад, Пуерто-Ріко) і в Тихому океані (Американська Самоа, Мідуей, Гуам та ін.).

Слайд 7

Оцінка економіко-географічного положення Загалом економіко-географічне положення США вигідне, тому що США має вихід до Тихого океану на заході, Атлантичного на сході і Північного Льодовитого на півночі. США віддалені від воєнних конфліктів, а близькість з країнами Латинської Америки забезпечує дешеву робочу силу. В той же час США віддалені від економічно-розвинених країн, крім того, існує проблема нелегалів, які потрапляють у США з Мексики.

Слайд 8

Адміністративно-територіальний устрій

Слайд 9

Рельєф США В центрі розкинулися великі внутрішні Центральні і Великі рівнини. На південному сході і півдні США розташовані Приатлантична, Флоридська, Примексиканськая низовини. Рівнини і низовини в основному мають сприятливі умови для сільського господарства.

Слайд 10

Аппалачі На сході США уздовж Атлантичного узбережжя тягнуться гори Аппалачі. Складаються з дуже старих вивітрених гір. Ряд поздовжніх паралельних хребтів середньою висотою 1 000—1 300 м. Окремі вершини понад 2000 м — найвища точка, гора Мітчелл (2 037 м). Довжина масиву 3 300 км, ширина 300—560 км. Назва походить від імені індіанського племені аппалачів.

Слайд 11

Аппалачі

Слайд 12

Кордильєри Кордильєри – найбільша за простяганням гірська система на Землі. Простягається вздовж західних окраїн Південної і Північної Америки, в тому числі США. Довжина понад 18 тис. км, ширина до 1600 км у Північній Америці. Вони складаються з ряду потужних гірських ланцюгів, між якими розташувався пояс внутрішніх плато і плоскогір'їв. Найвища точка в Північні Америці - г. Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці. На сході від Кордильєр простяглися Скелясті гори, на заході - Берегові хребти, Каскадні гори, Сьєрра-Невада. Кордильєри є важливим кліматичним кордоном, вододілом між басейнами Тихого і Атлантичного океанів.

Слайд 13

Кордильєри

Слайд 14

Корисні копалини США забезпечені нафтою, природним газом, рудами урану, заліза, титану, ванадію, міді, свинцю, цинку, молібдену, вольфраму, берилію, літію, золота, срібла, фосфоритами, калійними солями, бору, флюоритом, сіркою, баритом. У той же час країна майже не має власних запасів марганцевих і хромових руд, бокситів, руд нікелю, кобальту, ртуті, сурми, олова, танталу і ніобію, азбесту. Запаси міді, марганцю, нікелю, кобальту та ін. можуть бути істотно збільшені за рахунок використання бідних руд і руд з океанічного дна. З 40 основних видів мінеральної сировини тільки по 18 США забезпечують себе на 50% і більше. Економіка США залежить від імпорту 68 видів сировини, і ця тенденція, очевидно, збережеться в майбутньому.

Слайд 15

Водні ресурси Різноманітні водні ресурси розподілені по території країни дуже нерівномірно. На кордоні з Канадою знаходиться найбільша озерна система світу - Великі озера: Верхнє, Мічиган, Гурон, Онтаріо, Ері, що мають важливе транспортне значення. Головною річковою системою є Міссісіпі та її притоки. Ліві повноводні притоки Огайо і Теннессі володіють значними гідроенергоресурсами. Праві Міссурі, Арканзас використовують для зрошення. Гірські річки тихоокеанського басейну Колумбія, Колорадо використовуються і як джерело зрошення, і як джерела отримання гідроенергії.

Слайд 16

Водні ресурси Річка Міссісіпі Річка Колорадо

Слайд 17

Клімат США розташовані у різних кліматичних умовах. Найбільша температура у США спостерігається у Долині Смерті. Інколи температура піднімається там до 56 градусів Цельсія. США переважно розташовані у помірній і субтропічній кліматичних зонах. Аляска лежить у субарктичному і арктичному кліматичних поясах. Південна частина Флориди і Гаваї розташовані у тропічній зоні. В північній частині тихоокеанського узбережжя спостерігається помірний клімат, а в південній середземноморський клімат. Клімат Атлантичного узбережжя є континетальним. Ближче до півдня клімат стає теплішим з теплими зимами і теплішим літом. У горах Аппалачі континентальний клімат з теплим літом і холодною зимою з постійним сніговим покриттям. Кордильєри мають екстремальні кліматичні умови з дуже холодними зимами і дуже теплим літом.

Слайд 18

Населення Населення США розташоване переважно в на Півночі. Населення становить 314 895 000 чоловік. Густота – 33,7 осіб/км². Економічно активне населення складає 153 374 000 чоловік або 51,12 %.

Слайд 19

Економічно-активне населення Структура економічно активного населення за віком: 16-24 років: 22 032 000 25-54 років: 104 396 000 55-75 років: 27 858 000 75 років і більше: 1 258 000 Структура економічно активного населення за статтю: Чоловіки: від 16 до 55 років — 82 520 000 від 55 до 75 років — 14 780 000 від 75 років і більше — 711 000 разом: 98 011 000 Жінки: від 16 до 55 років — 71 767 000 від 55 до 75 років — 13 078 000 від 75 років і більше — 547 000 разом: 85 392 000

Слайд 20

Релігійний склад Протестанти — 51,3 %, Римські католики — 23,9 %, Мормони — 1,7 %, Інші християни — 1,6 %, Іудеї — 1,7 %, Буддизм — 0,7 %, Іслам — 0,6 %, Інші невизначені — 2,5 %, Інші неприєднані — 12,1 % Атеїсти — 4 %

Слайд 21

10 найбільш поширених мов в США Англійська мова (215 423 555) Іспанська мова (28 100 725) Французька мова (1 606 790) Китайська мова (1 499 635) Німецька мова (1 382 615) Тагальська мова (1 224 240) В’єтнамська мова (1 009 625) Італійська мова (1 008 370) Корейська мова (894 065)

Слайд 22

Розподіл населення на території США

Слайд 23

Добувна промисловість Добувна промисловість. Головними кам'яновугільними басейнами країни є Аппалачський і Центральний. Нафту і природний газ добувають у таких районах: Галф - узбережжя і шельф Мексиканської затоки в штатах Техас і Луїзіана: Мідконтинент - внутрішня частина штатів Техас і Оклахома; Каліфорнія та її шельф; північне узбережжя Аляски. Потоки нафти і природного газу спрямовані в Приозер'я і на атлантичне узбережжя Півночі. Транспортування газу здійснюється трубопроводами, нафти і нафтопродуктів трубопроводами та морем. Головний залізорудний басейн знаходиться біля озера Верхнього. Уран і руди кольорових металів добувають у Кордильєрах, фосфорити - у Флориді, калійні солі - в штаті Нью-Мексико. США посідають перше місце в світі за вартістю мінеральної сировини, яку добувають самі, і водночас - перше місце як її імпортер. Це пояснюється як величезними потребами, так і бажанням і можливістю одержати дешеву продукцію у інших країн і заощадити свої ресурси. Так, видобуток нафти в США дорівнює 400 млн. тонн у рік, а імпорт нафти і нафтопродуктів - понад 200 млн. тонн. Тобто імпортують 1/3 того, що споживають.

Слайд 24

Енергетика Енергетика є однією з найбільш динамічних галузей господарства США. В структурі енергоспоживання є всі види промислових джерел: нафта (її частка 41 %). природний газ (24 %), вугілля (24 %), атомна, гідро- і геотермальна енергія (11%) Загальна енергозабезпеченість виробництва і побуту дуже висока. Вугілля використовують передусім як паливо для теплових електростанцій, природний газ в комунальному господарстві, нафту - як моторне паливо. Країна виробляє понад 2 600 млрд. кВт • годин електроенергії. Вирішальною є частка теплових електро станцій. Найбільші гідростанції побудовані на річці Колумбія, багато невеликих -у Каліфорнії і на річці Теннесі в Аппалачах. Геотермальна станція потужністю 1 млн. кіловат діє в Долині Гейзерів у Каліфорнії. Працюють 110 атомних реакторів загальною потужністю 104 млн. кіловат. Найбільше їх навколо Чикаго, Детройта і Нью-Йорка.

Слайд 25

Обробна промисловість Обробна промисловість - основа матеріального виробництва США. Представлена всіма сучасними галузями. У країні виготовляють найрізноманітніші засоби виробництва і споживчі товари. На першому місці за вартістю продукції (майже 2/5) стоїть машинобудування. Значну роль відіграють також харчова, хімічна, поліграфічна, паперова, металургійна, швейна промисловість та виготовлення ви робів із пластмаси. Важливим у структурі обробної промисловості є зрушення від важкої індустрії в напрямі електроніки і засобів автоматизації. Якщо в 70-х роках виплавляли майже 140 млн. тонн сталі, то тепер - близько 100. На передньому плані за кількістю зайнятих виявилися авіакосмічна промисловість, виробництво елек тронних компонентів, конторського обладнання (оргтехніки) і комп'ютерів, а також засобів зв'язку.

Слайд 26

Металургія США - великий виробник основних видів кольорових металів. Розвиток галузі спирається на потужну сировинну і енергетичну базу. Підприємства розташовуються поблизу сировини або поблизу дешевих джерел енергії, або навколо великих портових міст. За виплавкою сталі США займають 3 місце в світі. Виплавку чорних металів в країні контролюють кілька великих компаній. Одна з них - «Юнайтед Стейтс Стіл корпорейшн». Алюмінієва промисловість (1 місце в світі) в основному працює на імпортній сировині (з Ямайки, Гвінеї, Гаяни, Бразилії).

Слайд 27

Хімічна промисловість За розмірами виробництва продукції США є одним зі світових лідерів. Тут панують фірми "Дюпон де Немур», «Доу кемікл», «Монсанто». Основними районами є штати Півночі, де хімія пов'язана з металургією, автомобілебудуванням, текстильною промисловістю, сільським господарством. Велика концентрація хімічних підприємств спостерігається на узбережжі Мексиканської затоки в штатах, які багаті сировиною для цієї галузі: нафтою, природним газом і сіркою.

Слайд 28

Машинобудування Автомобілебудування поширене в 20 штатах США. Однак головним районом виробництва залишається Приозер'я, особливо штат Мічиган з «автомобільною столицею» Детройтом. Налічує десятки тисяч підприємств і тисячі фірм. Найбільші монополії в автомобілебудуванні «Дженерал моторс», «Форд мотор», «Даймлер Крайслер». США контролює 2/3 світового ринку цивільної авіації. Найбільшими монополіями є «Боїнг», «Юнайтед текнолоджіз», «Макдонелл Дуглас», «Локхід». Головний район авіабудування - тихоокеанські штати.

Слайд 29

Машинобудування Електротехнічна і електронна промисловість США випускає продукцію як промислового, так і побутового призначення. Світовий ринок ЕОМ контролюють американські фірми на чолі з «IBM». Активно відбувається процес кооперування промисловості і науки. Виникли науково-промислові територіальні комплекси в різних частинах США, наприклад «Силіконова долина» в Каліфорнії, яка є провідним у світі районом по виробництву напівпровідників. Суднобудування США сильно поступається за значимістю іншим галузям машинобудування. Воно не витримує конкуренції з іншими країнами світу. Центри знаходяться на Атлантичному узбережжі і в Мексиканській затоці. Є судноверфі в районі Великих озер.

Слайд 30

Машинобудування Штаб-квартира Ford Motor Company Штаб-квартира IBM

Слайд 31

Сільське господарство Сільське господарство США є багатогалузевим. Орні землі становлять 180 млн. га, природних пасовищ - майже 220 млн. га. Висока продуктивність праці в сільському господарстві країни досягається:  1) спеціалізацією ферм і територій;  2) всебічною механізацією виробництва;  3) ефективною організацією праці і  4) наявністю сучасної інфраструктури (транспортне, паливно-енергетичне і комунікаційне забезпечення, розгалужена мережа сільськогосподарських коледжів, агрометеостанцій, дослідних установ, консультаційних пунктів тощо).

Слайд 32

Рослинництво У землеробстві головними є кормові культури: кукурудза, сорго, ячмінь, сіяні трави. Так званий “кукурудзяний пояс” знаходиться на Центральних рівнинах. Тут щороку вирощують 200-230 млн. тонн кукурудзи, або 2/5 її світового збору. Пшениці як продовольчого зерна одержують 60-80 млн. тонн, її посіви зосереджені в преріях, у так званому “пшеничному поясі”, який простягнувся від Канади до Техасу. “Кукурудзяний”, і “пшеничний” пояси належать до найбільш відомих зернових районів світу. З олійних культур поширені соя, арахіс і, останнім часом, соняшник. З технічних культур традиційними стали тютюн і бавовник.

Слайд 33

Тваринництво Тваринництво США характеризується великим поголів'ям (понад 100 млн. голів великої рогатої худоби, з них 10 млн. — молочні корови, 60 млн. голів свиней, 6,2 млрд. бройлерів), високою продуктивністю і міцною кормовою базою (кормове зерно, комбікорми, сіяні трави, грубі пасовища). Найбільше великої рогатої худоби зосереджується не фермах і ранчо Великих рівнин, що простягайсь у меридіональному напрямі від Канади до Мексики. Свинарство характерне для " кукурудзяного пояса", вирощуван ня бройлерів - для штатів Півдня. Частка молочного стада порівняно невелика. Найбільше молока і молочних продуктів виробляють у Приозер'ї і на Північному Сході. М'ясо не експортується, його трохи навіть завозять з інших країн. Зараз частка Півночі в сільськогосподарському виробництві становить 45%, Півдня — 32 і Заходу — 23%. Найважливішою зоною треба вважати Середній Захід (2/5 виробництва при 1/4 площі «суміжних штатів»).

Слайд 34

Транспорт CШA мають розвинуту транспортну систему. Довжина мережі залізниць становить у США близько 265000 км, автомобільних доріг - 6 500 000 км. Автомобільні вантажоперевезення становлять 28%. Авіаційний транспорт має велике значення в пасажирських перевезеннях та внутрішніх та міжнародних. Парк літаків цивільної авіації - найбільший у світі. У той же час на повітряний транспорт припадала незначна частка вантажного товаропотоку (0,5%), але майже 20% пасажироперевезень. До внутрішніх водних шляхів належать озера, річки і канали. З'єднані між собою канапами річка Міссісіпі, Великі озера і річка Св. Лаврентія утворили найдовший у світі внутрішній водний шлях від Мексиканської затоки до Північної Атлантики. Поглиблення каналів на річці Св. Лаврентія на території Канади дало можливість океанським суднам підніматись аж до Чикаго і Дулута. Розгалужена мережа трубопроводів з'єднує місця видобутку та споживання нафти й газу. Найважливіші системи морських портів сформувалися навколо Нью-Йорка, Нового Орлеана, Х'юстона і Лос-Анджелеса.

Слайд 35

Мережа міжштатних автомагістралей

Слайд 36

Швидкісний поїзд в Бостоні

Слайд 37

Наука Чисельність наукових співробітників у США, за підрахунками 2002 року, становила 1,08 млн. осіб. 2006 року в країні захищено 55 тисяч наукових дисертацій, на частку США припадає 45% усіх отриманих у світі Нобелівських премій у галузі науки. США — лідери за індексом наукового цитування, на їх частку припадає 30,1% всіх наукових посилань у світі в галузі фізики, 28,7% — в галузі досліджень космічного простору і науки про Землю, 36,8% — в галузі математики. Найбільша бібліотека США — Бібліотека Конгресу у Вашингтоні, за величиною фонду вона друга у світі, поступається тільки Британській бібліотеці в Лондоні. Провідні наукові установи США: Смітсонський інститут, Массачусетський технологічний інститут, United States Geological Survey, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору тощо.

Слайд 38

Освіта Число вишів у США перевищує 4 тисячі, з них 2 533 — чотирирічні коледжі, 1 683 — дворічні коледжі. 57% вищих навчальних закладів приватні. Число шкіл — 117 тисяч, з них 89,5 тис. (76%) — державні і 27,4 тис. — приватні. Вже 2003 року 93% шкіл у США мали постійний доступ в мережу Інтернет. В США налічується 17,7 млн. студентів: 13,4 млн. навчаються в державних вузах (75%) і 4,3 млн. — у приватних (25%). Школярів налічується 55,4 млн.: 48,9 млн. навчаються у державних школах (88%) і близько 6,5 млн. — у приватних школах (12%). Понад 85% американців у віці 25 років і старше мають принаймні закінчену середню освіту, а 28% — ще й закінчену вищу, у тому числі більше 7% мають ступінь магістра, доктора філософії або інші наукові ступені. Асоціація восьми найстаріших американських університетів носить назву Ліги плюща, до неї входять Браунський університет, Гарвардський університет, Дартмутський коледж, Єльський університет, Колумбійський університет, Корнельський університет, Пенсильванський університет, Прінстонський університет.

Слайд 39

Охорона здоров’я Очікувана тривалість життя при народженні у Сполучених Штатах — 78.4 роки. За цим показником країна посідає 50-те місце у світі. Приблизно третина дорослих американців страждають на ожиріння, ще третина мають надмірну вагу. Показник ожиріння, який уже є найвищим серед у всьому індустріалізованому світі, за останню чверть століття подвоївся, а пов'язаний із ожирінням цукровий діабет 2-ого типу експертами з охорони здоров'я визнаний епідемічним. За показником дитячої смертності, що у 2011 році становив 6.06 на 1 тисячу, Сполучені Штати посідають 176-ме місце серед 222 країн, що вище, ніж у будь-якій країні Західної Європи. Витрати на систему охорони здоров'я у США, як і у співвідношенні на одного мешканця, так і у частці ВВП, значно перевищують аналогічні у будь-якій іншій країні світу. Згідно із ВООЗ, у 2001 році система охорони здоров'я США була першою у світі в оперативності, але 37-ою за загальною ефективністю.

Слайд 40

Економічні та екологічні проблеми в США Злочинність і число ув'язнених у США (по відношенню до загальної чисельності населення) на порядок вище, ніж в інших розвинених державах. Більш серйозну проблему, ніж для інших розвинених країн, становлять також наркотики і СНІД.  Зберігається небезпека глибокої економічної кризи, оскільки стійкості фінансової сфери не гарантовано.  США має високу кредитну заборгованість населення, дефіцитність державного бюджету, пасивному сальдо торгового і поточного платіжного балансу. 

Слайд 41

Економіко-географічні відмінності Найбільш розвинутим є Північ, де осідав основний потік переселенців і капіталів з Європи. Розвиток Півдня до 1865 року затримувався рабством, а після його скасування - пережитками рабовласництва. Колонізація Заходу, що займає великі простори гір і пустель, відбувалась пізніше, ніж Півночі і Півдня. З другої половини XX ст. розрив між цими районами поступово зменшується, й нині рівень їх розвитку практично однаковий.

Слайд 42

Північ Район не має власних ресурсів сировини, але користується перевагами приморського розташування. На неї припадає 1/5 населення і майже 1/4 промислової продукції і тільки 2 % площі США. Структура виробництва дуже різноманітна. З-поміж матеріальних галузей виділяються електро- і електронне машинобудування, приладобудування, хімічна, паперова, поліграфічна і швейна промисловість. Велике значення має невиробнича сфера. Найбільшими містами є Бостон, Нью-Йорк, Філадельфія і Вашингтон.

Слайд 43

Південь До Півдня належать такі економічні райони: Південноатлантичні штати, Південно-Східний центр і Південно-Західний центр. На півдні вирощують такі технічні культури: сою, арахіс, рис, цукрову тростину, овочі й фрукти, бавовну, тютюн. Набули розвитку пасовищне тваринництво, бройлерна промисловість і промислове лісництво. Південь - головний постачальник нафти, природного газу і вугілля. Галузі обробної промисловості, що орієнтуються на місцеву сировину і дешеву робочу силу відіграють значну роль. Це текстильна, швейна, тютюнова, лісопильна, целюлозно-паперова і меблева промисловість. Їх найбільша концентрація спостерігається на Аппалачському Підмонті. На узбережжі Галфа від Міссісіпі до Ріо-Гранде утворився найбільший у світі нафтогазовий комплекс виробництв. До нього входять видобуток нафти і газу, нафтопереробка і очищення газу, нафтогазохімія, електроенергетика, алюмінієва промисловість, виготовлення нафтогазового і хімічного обладнання.

Слайд 44

Захід Захід займає майже половину території США. До нього належать Гірські штати і Тихоокеанські штати (Каліфорнія, Тихоокеанський Північний Захід), Аляска і Гавайї. Характерними рисами цих штатів є гірський рельєф, посушливий клімат і незначна кількість населення. Це 28 % площі і тільки 5 % населення США. Традиційними галузями господарства є пасовищне скотарство, зрошуване, оазисне землеробство, видобуток руд і виплавка кольорових металів, наукоємні і воєнні виробництва та туризм. Туристів у Гірських штатах приваблюють екзотичні ландшафти в національних парках, зимові види спорту, можливості полювання і рибальства.

Слайд 45

Найбільші міста Найбільші міста: Нью-Йорк,Лос-Анджелес, Чикаго, Х'юстон, Фінікс, Філадельфія, Сан-Антоніо, Даллас, Сан-Дієго, Сан-Хосе. У США значний рівень урбанізації – 75%. Найбільші міські агломерації: Нью-Йорк (20 млн. осіб), Лос-Анджелес (16 млн. осіб), Чикаго (9 млн. осіб), Сан-Франциско (6 млн. осіб). Загалом у країні близько 50 міст з населенням понад 1 млн. осіб. Об'єднання міських агломерацій утворюють три мегаполіси: Приатлантичний (45 млн.), Приозерний (35 млн.), Каліфорнійський (25 млн. осіб). Нью-Йорк є найбільшим містом у США. Населення міста становить 8,4 млн. мешканців, міської агломерації — 19 млн.

Слайд 46

Нью-Йорк

Слайд 47

Лос-Анджелес

Слайд 48

Сан-Франциско

Слайд 49

Висновок США – це постіндустріальна демократична держава, що займає одне з провідних місць у світі. США має велику кількість економічно активного населення, а також розвинене господарство та інфраструктуру. Тому сюди емігрують багато людей з різних країн світу.

Слайд 50

Список використаних джерел http://uk.wikipedia.org/wiki/США http://ru.wikipedia.org/wiki/Соединённые_Штаты_Америки http://ua.textreferat.com/referat-4181-1.html

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія