X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Багаторівневість світового господарства

Завантажити презентацію

Багаторівневість світового господарства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Багаторівневість світового господарства, просторова структура світового господарства за концепцією «центр — периферія

Слайд 2

Світове господарство— глобальна система господарств держав та недержавних утворень, що пов'язані міжнародним поділом праці і взаємодіють між собою у різних формах.

Слайд 3

Особливістю розвитку світового господарства з 1920-х до кінця 1980-х рр. було протистояння двох підсистем. Першу з них виділяють як переважно ринкову, або капіталістичну (понад 160 країн). До другої підсистеми (соціалістичної) належало понад 20 так званих соціалістичних країн та країн, що розвиваються, соціалістичної орієнтації.

Слайд 4

Основними соціально-економічними підсистемами сучасного світового господарства є національні господарства: країн розвиненої ринкової економіки; країн ринкової економіки, що розвиваються; країн перехідної від планової до ринкової економіки.

Слайд 5

Країни, які досягли різного рівня розвитку, мають певні територіальні осередки. Це дало підставу розглядати просторову структуру світового господарства за концепцією «центр — периферія».

Слайд 6

Периферія світового господарства охоплює більшість країн, що розвиваються. Для них характерні застарілі технології виробництва. Частина цих країн (35 зі 123) нині активно проводять економічні реформи. Інші держави являють собою своєрідні «задвірки» світової системи. У них часто майже відсутні загальноприйняті норми державного регулювання, панують насильство, злиденність та аморальність. Такими, зокрема, є Південний Судан, Мозамбік, Бангладеш, Непал, Афганістан, Гаїті.

Слайд 7

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія