Азовське море
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План 1.Загальні відомості про Азовське море. 2.З історії досліджень Азовського моря 3.Характеристика рослинного і тваринного світів Азовського моря. 4.Вплив діяльності людини на природу Азовського моря. 5.Промислове значення Азовського моря
1)Азовське море відноситься до басейну Атлантичного океану. 2)Загальна площа моря становить 39 тис км кв. 3)Загальний об’єм води в моря становить 320 куб. км. 4)Середня глибина моря становить 7.4 м , максима 15 м. 5)Середня солоність води становить 13-15 проміле. 6)Азовське море славиться своїми цілющими грязями.
7)Особливістю моря являється майже повна відокремленість від світового океану. 8)Основною водною артерією Азовського моря являється Дон , що приносить щорічно майже 30 тис. куб. км води та Кубань – 11 тис. куб. км води. 9)В акваторії Азовського моря нараховується близько 130 штучних водоймищ з загальною площею водного дзеркала майже 6000 кв. км.
Особливості органічного світу Азовського моря. Одною із основних особливостей Азовського моря являється його рослинний і тваринний світ. В минулому в Азовському морі в великих кіллькостях мешкали такі риби , як :білуга , осетр , судак , тарань , але через збільшення солоності в морі їх кількість стрімко зменчується. Але не
Зважаючи на це органічний світ Азовського моря дуже різноманітний.Справжньою перо моря є бички , яких в морі налічується дев’ять видів. В бердянську навіть встановлений пам’ятник цим рибам за те , що вони являлися основною їжею жителів прибережних районів в часи глодомору. Загалом в Азовському морі нараховують близько 400 видів тварин з них 140 видів риб.
Не менш цікавим рослинний світ Азовського моря. В морі переважають бурі водорості , діатонові , червоні , зелені , морська трава , мікроводорості.
Азовське море – це зона екологічної катастрофи. Якигось 40-50 років тому тут виловлювалося більш ніж 300 тис. т риби на р. , а це у 35 разів більше , ніж у Чорному морі і у 12 разів більше , ніж у Балтійському. Сьгодні ж вилови риби впали в 6 разів , а та риба , що виловлювалася забруднена отрутохімікатами. Вплив діяльності людини на природу Азовського моря
Статистичні данні , що до забруднення Азовського моря: 1.Щорічно в Азовське море викидається 12 млн. тон речовин , з яких 8 млн. т тверді речовини. 2.Щорічно в наслідок оброзії берегів в море потрапляє майже 3 млн. т піску , узбережжя в наслідок цього щорічно зменшується на 0.2 метри , коси поблизу Бердянська на 1 метр.
До головних причин загибелі Азова можна віднести: 1.Хижацький вилов риби Мінрибгоспом. 2.Будівництво гребель і водосховищ на основних артеріях Азова. 3.Інтенсивне використання вод з основних артерій моря на зрошення полів. 4.Збільшення брудних викидів хімічної й металургійної промисловостей.
5.Інтенсивне будівництво на узбережжі моря різних санаторіїв і пансіонатів. 6.Інтенсивне , неконтрольоване, лавиноподібне зростання зливу пестицидів у море з прилеглих сільськогосподарських підприємств. 7.Високий рівень викидів в наслідок різних аварій на суднах , які перевозять речовини.
Промислове значення Азовського моря Азовське море має дуже велике промислове значення , як і для України , так і для Росії , але через досить малу глибину , якої не достатньо для проходів суден , владою СРСР було створено спеціальні канали для проходу суден , якими й до нині користується Росія й Україна.
Внаслідок використання каналів Україна й Росія мають ряд важливих портових міст , таких як: Бердянськ , Маріуполь , Таганрог. Азовське море має також велике значення для України , як промисловий об’єкт для вилову цінних порід риб , таких як: лосось чи тріска.
Важливе значення для України мають цілющі грязі Азовського моря. Через це на узбережжі Азовського моря існує дуже багато різних оздоровчих центрів , санаторіїв. Через лікувальні властивості грязей Азовського моря туди їде багато іноземців , що приносить значний прибуток до бюджетів прибережних міст.
Схожі презентації
Категорії