X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Азовське море

Завантажити презентацію

Азовське море

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Азовське море”

Слайд 2

План 1.Загальні відомості про Азовське море. 2.З історії досліджень Азовського моря 3.Характеристика рослинного і тваринного світів Азовського моря. 4.Вплив діяльності людини на природу Азовського моря. 5.Промислове значення Азовського моря

Слайд 3

1)Азовське море відноситься до басейну Атлантичного океану. 2)Загальна площа моря становить 39 тис км кв. 3)Загальний об’єм води в моря становить 320 куб. км. 4)Середня глибина моря становить 7.4 м , максима 15 м. 5)Середня солоність води становить 13-15 проміле. 6)Азовське море славиться своїми цілющими грязями.

Слайд 4

7)Особливістю моря являється майже повна відокремленість від світового океану. 8)Основною водною артерією Азовського моря являється Дон , що приносить щорічно майже 30 тис. куб. км води та Кубань – 11 тис. куб. км води. 9)В акваторії Азовського моря нараховується близько 130 штучних водоймищ з загальною площею водного дзеркала майже 6000 кв. км.

Слайд 5

З історії досліджень

Слайд 6

Особливості органічного світу Азовського моря. Одною із основних особливостей Азовського моря являється його рослинний і тваринний світ. В минулому в Азовському морі в великих кіллькостях мешкали такі риби , як :білуга , осетр , судак , тарань , але через збільшення солоності в морі їх кількість стрімко зменчується. Але не

Слайд 7

Зважаючи на це органічний світ Азовського моря дуже різноманітний.Справжньою перо моря є бички , яких в морі налічується дев’ять видів. В бердянську навіть встановлений пам’ятник цим рибам за те , що вони являлися основною їжею жителів прибережних районів в часи глодомору. Загалом в Азовському морі нараховують близько 400 видів тварин з них 140 видів риб.

Слайд 8

Слайд 9

Не менш цікавим рослинний світ Азовського моря. В морі переважають бурі водорості , діатонові , червоні , зелені , морська трава , мікроводорості.

Слайд 10

Азовське море – це зона екологічної катастрофи. Якигось 40-50 років тому тут виловлювалося більш ніж 300 тис. т риби на р. , а це у 35 разів більше , ніж у Чорному морі і у 12 разів більше , ніж у Балтійському. Сьгодні ж вилови риби впали в 6 разів , а та риба , що виловлювалася забруднена отрутохімікатами. Вплив діяльності людини на природу Азовського моря

Слайд 11

Статистичні данні , що до забруднення Азовського моря: 1.Щорічно в Азовське море викидається 12 млн. тон речовин , з яких 8 млн. т тверді речовини. 2.Щорічно в наслідок оброзії берегів в море потрапляє майже 3 млн. т піску , узбережжя в наслідок цього щорічно зменшується на 0.2 метри , коси поблизу Бердянська на 1 метр.

Слайд 12

До головних причин загибелі Азова можна віднести: 1.Хижацький вилов риби Мінрибгоспом. 2.Будівництво гребель і водосховищ на основних артеріях Азова. 3.Інтенсивне використання вод з основних артерій моря на зрошення полів. 4.Збільшення брудних викидів хімічної й металургійної промисловостей.

Слайд 13

5.Інтенсивне будівництво на узбережжі моря різних санаторіїв і пансіонатів. 6.Інтенсивне , неконтрольоване, лавиноподібне зростання зливу пестицидів у море з прилеглих сільськогосподарських підприємств. 7.Високий рівень викидів в наслідок різних аварій на суднах , які перевозять речовини.

Слайд 14

Промислове значення Азовського моря Азовське море має дуже велике промислове значення , як і для України , так і для Росії , але через досить малу глибину , якої не достатньо для проходів суден , владою СРСР було створено спеціальні канали для проходу суден , якими й до нині користується Росія й Україна.

Слайд 15

Внаслідок використання каналів Україна й Росія мають ряд важливих портових міст , таких як: Бердянськ , Маріуполь , Таганрог. Азовське море має також велике значення для України , як промисловий об’єкт для вилову цінних порід риб , таких як: лосось чи тріска.

Слайд 16

Важливе значення для України мають цілющі грязі Азовського моря. Через це на узбережжі Азовського моря існує дуже багато різних оздоровчих центрів , санаторіїв. Через лікувальні властивості грязей Азовського моря туди їде багато іноземців , що приносить значний прибуток до бюджетів прибережних міст.

Слайд 17

Дякую за увагу Підготував учень 8 класу Антонюк Віктор

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія