Закон Бернуллі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
…Усі з дитинства знають, що ось те і те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він і робить відкриття. Альберт Ейнштейн А ви готові до відкриттів?
Потік рідини неперервний Крізь усі перерізи проходить однаковий об’єм рідини Чим вужча труба, тим більша швидкість рідини Там, де швидкість більша тиск рідини менший: Відео:
Даніїл Бернуллі (1700-1782) У цьому й полягає закон (принцип), відкритий у 1738 р. петербурзьким академіком Даніїлом Бернуллі: Чим більша швидкість потоку рідини (газу), тим менше ії тиск. Рівняння Бернуллі: Сума статичного та динамічного тисків потоку рідини (газу) є сталою Закон Бернуллі є наслідком закону збереження енергії
Задача для капітанів: (Чому притягаються кораблі?) . Восени 1912 р. океанський корабель «Олімпік» плив у відкритому морі, а майже паралельно йому, на відстані сотні метрів, броненосний крейсер «Гаук». Раптом він, не слухаючись руля, рушив прямо на “Олімпік”. Відбулося зіткнення. «Гаук» проробив у борті «Олімпіка» велику пробоїну. З тих пір великим судам заборонено рухатися паралельним курсом на близькій відстані одне від одного. Чому?
Висуваємо гіпотези: Як надути найбільший пакет? Чому при сильному пориві вітру парасолька вивертається усередину? Чому не можна підходити близько до поїзду що швидко рухається ? Чому паперова смужка відхиляється вгору, а не вниз?
Микола Єгорович Жуковський (1847-1921) Піонери повітроплавання: Леонардо Да Вінчі (1452-1519) F = (P2 – P1)S
Ефект Магнуса- фізичне явище, яке виникає при обтіканні тіла, що обертається, потоком рідини або газу. Генріх Густав Магнус Як рухатиметься циліндр?
Як вибратися з водовороту? Запам’ятайте! Не намагайтеся випливти по поверхні воронки! Дайте покрутити себе трохи, відпочиньте. Потім вдихніть побільше повітря, пірніть в глибину та під водою енергійно випливайте з водовороту якомога дальше. Тільки потім виринайте на поверхню.
Чому вітер підхоплює та кружляє вже опале листя? Як осушити болото за принципом Бернуллі? Домашнє завдання: Повторити §15, опрацювати опорний конспект; Підготувати цікаві повідомлення з теми; 3) Розв’язати проблеми:
Використані джерела .Дж. Уокер. Физический фейерверк. - М.: Мир, 1989. Перельман Я.И. Занимательная физика. Кн.2.- М.: Триада-литера, 1994. Кикоин И.К., Кикоин А.К. Физика: Учеб. Для 9 кл.- М.: Просвещение, 1999. Открытая физика. 1.1. Полный интерактивный курс физики. ООО "Физикон". http://class-fizika.narod.ru/ Фестиваль педагогических идей «Открытый урок».http://festival. 1 september.ru/ Сайчук Е.В. Урок физики в 9-м классе по теме: "Принцип Бернулли. Закон Бернулли" Фестиваль педагогических идей «Открытый урок».http://festival. 1 september.ru/ Черепкова Я.Ю. Урок физики “Течение жидкости в трубах. Закон Бернулли “ Відеофайли - http://www.youtube.com. В презентації використана графічна та аудіо інформація інтернет-ресурсів.
Схожі презентації
Категорії