X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Взаємодії та сили

Завантажити презентацію

Взаємодії та сили

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Сила може бути більшою або меншою. Сила — це фізична величина, що кількісно характеризує дію одного тіла на інше.

Слайд 3

Одне на одного діють не тільки дотичні тіла. Земля притягає літаючих птахів, не доторкаючись до них. Ознаки дії сили: зміна швидкості або напрямки руху тіла, зміна форми або розмірів тіла. У фізиці часто говорять, що на тіло діє сила або до тіла прикладена сила. Під дією сили може змінюватися швидкість не тільки всього тіла в цілому, але й окремих його частин.

Слайд 4

Слайд 5

Кожна сила характеризується: 1) значенням; 2) напрямком у просторі; 3) точкою прикладання.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Питання 1. Наведіть приклади, які показують, що швидкість тіла змінюється внаслідок дії на нього іншого тіла. 2. Що відбувається з тілом, якщо на нього не діють інші тіла? 3. Що є мірою взаємодії тіл? 4. Чому сила характеризується не тільки значенням, але й напрямком? 5. Які тіла взаємодіють при падінні каменя, під час руху супутника, автомобіля, вітрильного човна? 6. Як буде рухатися тіло під дією двох рівних протилежно спрямованих сил?

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Поміркуй 1. Чи може автомобіль рухатися по дорозі, якщо рівнодійна всіх сил, прикладених до нього, спрямована протилежно до напрямку руху? Якщо так, наведіть приклад. 2. Чи може тіло рухатися угору, якщо рівнодійна всіх сил, прикладених до тіла, спрямована вниз? Якщо так, то наведіть приклад.

Слайд 14

Слайд 15

Завдання для самостійної роботи Початковий рівень 1. Виберіть правильне твердження. У результаті дії сили тіло може... А збільшити свою масу; Б збільшити свою швидкість; В змінити свій об’єм. 2. Виберіть правильну відповідь. На тіло в горизонтальному напрямку діють дві сили — 5 Н і 7 Н. Чому може дорівнювати рівнодійна цих сил? А 1 Н; Б 10 Н; В 12 Н.

Слайд 16

Середній рівень 1. На тіло в горизонтальному напрямку діють дві сили — 10 Н і 20 Н. Зобразіть ці сили. Скільки варіантів рисунка ви можете зробити? Чому дорівнює рівнодійна цих сил? 2. На тіло уздовж однієї прямої діють дві сили: 2 Н і 5 Н. Чи може рівнодіюча цих сил дорівнювати: а) 10 Н; б) 8 Н; в) 7 Н; г) 5 Н; д) 3 Н; е) 1 Н? Для правильних відповідей зробіть рисунки.

Слайд 17

Достатній рівень 1. Рівнодійна всіх сил, прикладених до тіла, спрямована вертикально вниз. Чи можна вказати напрямок руху тіла? Наведіть приклад, що підтверджує вашу відповідь. 2. Одна із двох сил, що діють на тіло уздовж однієї прямої, дорівнює 5 Н. Рівнодійна цих сил дорівнює 8 Н. Якою може бути за величиною інша сила? Як вона має бути спрямована? Виконайте креслення.

Слайд 18

Слайд 19

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: fizika.ru, ru.wikipedia.org Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика