X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види теплообміну

Завантажити презентацію

Види теплообміну

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Види теплообміну Презентацію створила: вчитель фізики Дмитрівського навчально-виховного комплексу Золотоніської районної ради Гавриш О.М.

Слайд 2

Сьогодні на уроці ми: повторимо поняття внутрішньої енергії та способи її зміни; познайомимося з одним із способів зміни внутрішньої енергії – теплообміном; навчимося пояснювати процеси теплообміну використовуючи молекулярно – кінетичні уявлення; з'ясуємо застосування процесів теплообміну в життєдіяльності людини та їх прояв у природі.

Слайд 3

Знайдіть відповідність: Внутрішня енергія. Передача енергії при теплопередачі. Теплообмін та виконання роботи над тілом. Кусок льоду, розжарене вугілля, тіло людини. Тіло змінює своє положення відносно інших тіл. А Внутрішня енергія тіла не змінюється. Б Потенціальна і кінетична енергія частинок з яких складаються тіла. В Енергія передається від більш нагрітого тіла до менш нагрітого. Г Тіла, що мають внутрішню енергію. Д Способи зміни внутрішньої енергії

Слайд 4

Перевірка: 1 – Б 2 – В 3 – Д 4 – Г 5 - А

Слайд 5

Слайд 6

Теплопровідність - перенесення енергії від більш нагрітих частин тіла до менш нагрітих в наслідок теплового руху і взаємодії частинок .

Слайд 7

Характерні властивості: Теплопровідність здійснюють молекули або інші частинки речовини. При теплопровідності сама речовина не переноситься. Різні речовини мають різну теплопровідність.

Слайд 8

Найкращу теплопровідність мають метали (срібло, мідь). Погану теплопровідність мають гази. Рідини займають проміжне положення між металами та газами. Характерні властивості:

Слайд 9

Застосування теплопровідності в металах

Слайд 10

Застосування теплопровідності в будівництві

Слайд 11

Застосування теплопровідності в життєдіяльності людини

Слайд 12

Прояв теплопровідності в живій природі

Слайд 13

Конвекція - перенесення енергії струменями рідини або газу.

Слайд 14

Характерні властивості: Відбувається перенесення речовини. Виникає тільки в рідинах і газах. Проявляється за рахунок переміщення теплих потоків поміж холодних.

Слайд 15

Слайд 16

Прояв природної конвекції

Слайд 17

Використання вимушеної конвекції

Слайд 18

Випромінювання - перенесення енергії за допомогою електромагнітних хвиль.

Слайд 19

Характерні властивості: Відбувається без перенесення речовини. Може відбуватися у вакуумі. Енергію випромінюють тіла при будь – якій температурі.

Слайд 20

Найпотужнішим джерелом випромінювання енергії є Сонце. Тіла, що мають темну поверхню краще поглинають енергію і швидше охолоджуються. Характерні властивості:

Слайд 21

Приклади випромінювання енергії

Слайд 22

Вплив випромінювання на життєдіяльність людини

Слайд 23

Про який вид теплообміну говориться в прислів'ях? 1.Борони вас, Боже, од вербових дров, телячого кожуха, заячої шапки. 2. Де руки гріти, там треба і вогню горіти. 3. Не бери заліза в руки, доки на нього не плюнеш. 4. Хто на гарячім попечеться, то і на холодне дме. 5. Лиха тому зима, в кого кожуха нема.

Слайд 24

Бліц – опитування Для пошиття верхнього одягу пропонують такі тканини: сукно, хутро, льон, шовк. Які із цих тканин ви візьмете і чому? Чому горобці і синиці в сильні морози настовбурчують пір’я? Виберіть матеріал, з якого будувати мете стіни багатоповерхового будинку: деревина, метал, залізобетон, звичайна цегла, пориста цегла. Чому добрий господар для того, щоб швидше розтанув сніг, притрушує його землею? Чи є джерелом теплового випромінювання кусок льоду?

Слайд 25

Куди треба ставити продукти для кращого їх охолодження: на лід чи під лід? Які фабричні труби краще застосовувати: цегляні чи залізні? Чому посуд для приготування їжі здебільшого виготовляють із металу? Де слід розмістити кватирку у віконній рамі - внизу чи угорі? Чому? “Риба шукає місце, де глибше..." Чому рибалки твердять, що це тільки зимова приказка? Чому вентилятори для очищення повітря здебільшого розміщують біля стелі? З якою метою між димарем та дошками стелі кладуть шар азбесту?

Слайд 26

Домашнє завдання. §22 п.2. Підготувати повідомлення: «Теплопередача в природі і техніці» Підручник авт. Л.Е.Генденштейн

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика