Уран
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Уран – сьома планета від Сонця, її ледь видно неозброєним оком. Це газовий гігант із системою кілець і великою родиною супутників
Небо над ураном чорне. Сонце видається далекою яскравою зорею. Уран оточений системою тонких кілець. Кожне з них складається із темних кам'яних брил Уран — третя за розміром планета Сонячної системи (після Юпітера і Сатурна). Вона в 4 рази більша за Землю, але так віддалена від нас, що її важко побачити. Уран у 19 разів далі від Сонця за Землю, тому одержує мало світла і тепла. Там темно і холодно. Температура на верхній межі хмар — близько -200 °С, і навіть коли Сонце перебуває на небі Урана, це небо залишається чорним. Уран обертається навколо Сонця, ніби лежачи на боці. Вісь обертання відхилена від вертикалі на 98°, так що його північний полюс трохи звернений на південь. Кільця і супутники Урана обертаються в його еква торіальній площині.
Відкриття планети Оскільки Уран розташований на окраїнах Сонячної системи, про його існування у давнину нічого не знали. Планету було відкрито лише в 1781 р., коли астроном Уільям Гершель (1781-1822) помітив ЇЇ у свій телескоп. Відтоді для дослідження Урана користувалися телескопами, але навіть за допомогою найпотужніших з них мало що вдалося виявити. Перші якісні зображення одержано лише в 1986 р., коли космічний апарат «Воя-джер-2» сфотографував планету, її кільця та супутники. Вони докорінно змінили уявлення землян'про планету Уран. У 1781 р. Уільям Гершель відкрив Уран за допомогою саморобного телескопа, встановленого у його саду в місті Бат, Англія.
СУПУТНИКИ І КІЛЬЦЯ П'ять найбільших супутників Урана були відомі ще до того, як їх сфотографував «Воя-джер-2». Десять інших, кожен з яких менший 100 км у поперечнику, були відкриті саме цим космічним апаратом. Потім були виявлені й інші. До початку 2000 р. було відомо 18 супутників і ще 3 ймовірних супутники стали об'єктами спостережень. Більшість супутників названо іменами персонажів Шекспіра. Так, найбільший супутник одержав ім'я Титанія, а ще є Міранда, Обе-рон і Пак. Система кілець Урана, що складається з 11 чи більше великих кілець, здається, майже вертикальною відносно площини його орбіти. Це тому, що Уран обертається «лежачи на боці». Кільця складаються з уламків скельних порід розміром до 1 м.
Супутники Урана можна поділити на три групи: тринадцять внутрішніх дев'ять нерегулярних супутників п'ять великих
Мантія з аміаку, води і замерзлого метану Залізо-силікатне ядро Атмосфера з водню, гелію і метану Склад Урану
Схожі презентації
Категорії