Впровадження нових телекомунікаційних технологій та сервісів в мережі УРАН в 2010-2011
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Впровадження нових телекомунікаційних технологій та сервісів в мережі УРАН в 2010-2011 Володимир Галаган Голова технічного комітету Технічний директор Асоціації gal@uran.ua
Виклики часу Технології : Технології 10 Гб каналів. Сервіси: Сервіс відеоконференцій Сервіс віртуальних персональних кабінетів з технологіями віртуальних сервіс-платформ
Проблема Трафік УРАН по більшості інтерфейсів наближається до 1 Гб/с і в піках перевищує його. Для збільшення пропускної здатності є два шляхи: Запарелелення 1 Гб/с каналів та інтерфейсів з поступовим нарощуванням до 2, 3, 4.. Гб/с. Впровадження технології 10 Гб.
Запарелелення 1 Гб/с каналів Використання протоколів LACP для створення єдиного логічного інтерфейсу на IP-рівні. Результати макетування показали недоліки LACP: Потік одного з'єднання не може розподілятись на декілька каналів, а значить не може перевищувати 1 Гб. Недосконале програмне забезпечення підтримки LACP, не підтримуюється розподіл навантаження між процесорами в багатоядерній реалізації роутера Драйвери мережних 1 Гб карт для роутерів FREE BSD не підтримують LACP на вихід – тільки на вхід. LACP не підтримує запарелелювання каналів з різною швидкістю, тільки однаковою.
Впровадження технології 10 Гб Спроба м'якого поступового переходу на більші швидкості ніж 1 Гб шляхом запарелелення не вдалась, тому здійснюється перехід на 10Гб інтерфейси. Переваги 10Гб технології: Значне, на порядок, збільшення пропускної здатності, що дає перспективу на декілька років із значним запасом на старті. Швидкість одного з'єднання може дорівнювати 10 Гб/с. 10 Гб інтерфейс є базовою одиницею технології DWDM*, зокрема при використанні λ-каналів. Використання орендованих λ-каналів стає доцільним при смугах, що перевищують 3-4 Гб/с. *) Прокладене по Україні оптоволокно, завдяки можливостям DWDM технологій привело до падіння вартості λ-каналів та доцільності оренди λ-каналів замість прокладання власного волокна. Доцільність власного волокна на міжміських ланках 300-400 км по Україні виникає при смугах більше 40 Гб.
Впровадження технології 10 Гб Недоліки 10Гб технології: Канали зв'язку поки-що, на сьогодні, потребують 2-х волоконного з'єднання, що не дозволяє в ряді випадків на внутрішньоміських ділянках перейти від 1 Гб на 10Гб без нарощування оптичних волокон. Висока вартість мережного обладнання порівняно з вартістю 1 Гб обладнання. Наприклад вартість XFP (10Гб) на 10 км на порядок більше вартості SFP (1Гб) на 10 км. Дуже висока вартість роутерів з 10 Гб інтерфейсами та 10-20 Гб пропускними здатностями. Нерозвинутий ринок 10 Гб Езернет карт в Україні для серверів. Значні початкові фінансові витрати для переходу на 10 Гб, що не відповідає плавно зростаючим потребам.
Обладнання для технології 10 Гб Оптичні модулі: XFP – модулі – на відстань від 10 до 100 км – основний масовий 10Гб стандарт SFP+ – модулі – новий формат конструкції та протоколу, аналогічні 1Гб SFP (але поки що використовуються рідко) Комутатори 3 рівня Мають 2-3 XFP-порти 10 ГБ, а інші 1 Гб. Наприклад Alkatel OS6850 (підтримує весь спектр протоколів 2-го рівня, BGP, OSPF-роутинг, LACP і ін.) Підтримує агрегацію. Вартість ~ 5000 долл. Роутери магістрального рівня Орієнтація на першому етапі при смугах 3-4 Гб на Intel Quadra XEON сервери з 10 Гб Езернет-картами. На наступних етапах – апаратні реалізації від Cisco, Juniper, Alcatel, Huawey. Вартості мінімальної конфігурації від 60000 доларів Є досить аргументована надія на значне зниження цін на 10 Гб обладнання при масовому впровадженні 10 Гб.
Плани по каналах 10 Гб 10 Гб доступ на Київську точну обміну трафіком (IX-UA) – завантаженність на сьогодні до 90% 10 Гб канал до мережі GEANT (потрібно не менше 1 Гб швидкості – постійно вільна смуга від суперкомп’ютера в НТУУ “КПІ” до GEANT) 10 Гб внутрішньоміський міжвузловий канал в Киэві (напрямки до НТУУ «КПІ», НАУ, КНЕУ, КНУБА) На сьогодні 2 канали по 1 Гб завантажені на 70% Є надія на появу на ринку 10 Гб модулів по одному волокну, що значно спростить перехід на 10Гб.
Сервіс відеоконференцій Замовлений і оплачений сервер для відеоконференцій 2xIntel Xeon Quadra 2,7 GHz, 16 Gb Memory Оцінюється декілька систем ПЗ. Готовиться придбання. Elluminate (http://www.elluminate.com), або Tixeo (http://www.tixeo.com), або Marratech (http://www.marratech.co.uk/ ) Придбання та встановлення ПЗ – травень-червень. Дослідна експлуатація- липень-серпень. Введення в експлуатацію - вересень 2010. Плануємо забезпечити 20-30 одночасних відеосесій.
Сервіс віртуальних персональних кабінетів Замовлений і оплачений сервер для персональних кабінетів: 2xIntel Xeon Quadra 2,7 GHz, 16 Gb Планується встановити термінальний сервер Windows 2008. Планується впровадити телефонний сервіс для можливості підключення локального телефону, зокрема мобільного, до локальної машини у власному кабінеті науковця і доступ до нього з Інтернет. Прозоро буде передаватись також голос та відео для інших мультимедіа комунікацій (Scipe, відеоконференції, учбове TV)
Стратегічна мета Центр зусиль перенести на створення і підтримку в мережі інформаційних послуги для науки і освіти.
Дякую за увагу Буду радий відповісти на запитання: gal@uran.ua 044-454-98-15 050-446-68-01 067-403-18-86 Skype: vgalagan
Схожі презентації
Категорії